Egypt od 9 590 Kč
Zobrazit zájezdy

Vízum do Sharm El Sheik

Vloženo: 18. ledna 2020
Poslední příspěvek: 6. února 2020
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
Dobrý den
Odlétám v květnu do Sharm El Sheik a nějak nevím jak z vízem Budu zde 15 dni.Zatim (neověřeno) prý nad 14 dní již vízum musí být. V Hurghade kupují na letišti A poprvé bych si chtěla koupit SIM kartu prodává se na letišti?A za kolik? Jaké data a od koho nejlepe.
Děkuji předem za info

Odpovědi 34 odpovědí

Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Dáša
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ Máte pravdu Dano, nad 14 dní už potřebujete do Sharm El Sheik vízum.
Adriana
nový člen nový člen /
Adriana
nový člen nový člen / před 4 lety
Adriana
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ Kupovali jsme v květnu 2019 přímo na letišti od Orange. 10 $ za 20 giga.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
@Dáša napsal(a):
@DanaDianaNoymi ~ Máte pravdu Dano, nad 14 dní už potřebujete do Sharm El Sheik vízum.
Nesouhlasím. Na SINAI ONLY vízovém razítku je následující text:
VALID FOR AQABA COAST & ST. CATHRIANE FOR 15 DAYS
Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Dáša
před 4 lety
@Arne1 ~ Děkujeme za doplnění. Informace se totiž rozchází a někde je stále uváděno 14 dní. Vycházeli jsme z informací Ministerstva zahraničních věcí.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
Předpokládám, že se to razítko neměnilo, já ho mám k dispozici v pasu z roku 2013 a starší.
Samvěd_Křepelka
nový člen nový člen /
Samvěd_Křepelka
nový člen nový člen / před 4 lety
Samvěd_Křepelka
před 4 lety
Dobrý den, jak je to tedy v případě, když bych musel zůstat do dalšího dne například kvůli zpoždění letadla, čímž by se celková doba pobytu protáhla na 16 dní?
Ed
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Ed
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Ed
před 4 lety
Taky bych se připojil s dotazem. Chystáme se do Šarm aš-Šajch a chtěli jsme na potápění do Ras Mohamed. Někde jsem ale četl, že je tam potřeba vízum. Jinde zas že ne. Nevíte někdo, jak to doopravdy je, jestli to jde i do této oblasti bez víza či nikoliv? Myslel jsem, že se to vztahuje i na ni, jelikož je to stále na Sinajském poloostrově...
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
Zodpovědně ti asi nikdo neřekne jestli to stačí nebo ne. Oni egypťané dokáží hodně, když chtějí. Občas to řeší tak, že pasy vyberou a nechají na kontrolním stanovišti. Ale tohle dopředu nikdo nezaručí - leda se zeptat jestli je na Sinaji nějaká česká cestovka jako jsou v Hurghadě, ti by mohli mít nejlepší informace.
Pokud bys to risknul a pak to nešlo, vždycky můžete zajet taxíkem na letiště a zaplatit regulerní vizum.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Adriana ~ a na jak dlouho vystačí 20 giga , na celých 15 dní? když budu i pár fotek posílat příteli ?
Adriana
nový člen nový člen /
Adriana
nový člen nový člen / před 4 lety
Adriana
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ Mně to vystačilo na celý pobyt - 14 dní a ještě zbylo dost. Posílala jsem celkem dost fotek domů a psala si na Messengeru. Videa a podobné věci, co žerou hodně dat, jsem omezila na minimum, takže asi jedině na to pozor. Pokud si dáte pozor na tohle, tak vám to bude určitě stačit. Jinak ty operátoři mají většinou svoji aplikaci, kterou když si stáhnete, tak byste měla vidět, kolik dat už jste projela a další informace
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Adriana ~ děkuji moc a koupila jste přímo na letišti ? Jaký operátor ?
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Adriana ~ nyní čtu Orange za 10 dolarů super jste hodná děkuji za radu
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
tak mi z cestovní kanceláře dali na vědomí, že vízum musí být nad 14 dní na letišti se prodává , nevím však jeli to za stejnou cenu jako v Hurghadě a Marsa Alam
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ Informace z cestovky bych nebral do úvahy, tam většinou vědí houby. Zkuste ať vám vysvětlí text na tom vízovém razítku ! Když už, tak se dají dohledat informace v materiálech ambasády, buď v Praze, nebo jinde. Zásady budou stejné.
Poslední dotaz na cenu víza - předpokládám, že to byl vtip !
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen /
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Alena_Chytráčková
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ Opravdu je to na 15 dní bezplatně. My to minulé měli, že jsme odjížděli z 15 na 16 den a nikdo nám nic neřekl. Delegát nám říkal, že kdyby byl problém, tak se to doplatí (nebyla to velká částka). Když vyjedete po eskalátoru do patra, vlevo si vystojíte frontu na příletovou kartu, na kterou vám dají razítko "Sinai only". Je tam přímo napsané 15 dní. Cestovky buď nevědí nebo dělají schválně, abyste si přes ně koupila vízum..
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen /
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Alena_Chytráčková
před 4 lety
Dá se jet na výlet do Petry i Jeruzaléma, ale ne do Káhiry nebo Luxoru. Pán nám říkal, že i nemocnice je v Sharmu skvělá, takže kdyby něco, nepovezou vás do Káhiry.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Alena_Chytráčková ~ děkuji moc snad se nic nestane
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Arne1 ~ nebyl to vtip cestovka mi řekla že musím platit vízum když jedu na 15 dní prý do 14 dní zdarma a pak platit
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
@DanaDianaNoymi napsal(a):
@Arne1 ~ nebyl to vtip cestovka mi řekla že musím platit vízum když jedu na 15 dní prý do 14 dní zdarma a pak platit
Jak jsem psal, měla jste se jich zeptat, jak vysvětlí ten údaj na vízovém razítku (viz výše)

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů