Polsko od 799 Kč
Zobrazit zájezdy

Polsko památky a zajímavosti - jaké výlety doporučíte?

Vloženo: 23. ledna 2020
Poslední příspěvek: 21. srpna 2020
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Mirinka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Mirinka
Ahoj, ahoj jaké konkrétní památky nebo turistické zajímavosti jsou pro vás v Polsku nejzajímavější? Něco, kam se chcete ještě někdy vrátit nebo to doporučit kamarádům. Klidně Unesco nebo i další.

Odpovědi 35 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
Tak my zatím do Polska moc nejezdili, zato nás nadchlo.
Byli jsme v Krakově, Solný důl Wieliczka, Kalvárii jsme už nestihli. Podruhé jsme navštívili Zakopané, Kasprowy wierch, Gubalówku, Chocholów a úžasné Chocholówskie termy. Chceme se tam ještě vrátit, a to na celý den. A to i na několik dní do oblasti Zakopaného.
No a pak nás lákají Mazurská jezera, Vlčí doupě, Osówka, Ksiaz (polské Versailles
Anna_Stázka
nový člen nový člen /
Anna_Stázka
nový člen nový člen / před 4 lety
Anna_Stázka
před 4 lety
@Mirinka ~ Muzeum 2. světové války v Gdaňsku, budova je hrozně zajímavá i z venku. Celý Gdaňsk je hodně pěkné město. Je tam toho hodně. Písečné duny Leba a poloostrov Hel. Je tam i záchranná stanice tuleňů.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
Já Polsko miluji, mě se tam líbí vše, ale konkrétně jedinečné jsou písečné duny ve Slowinském národním parku na břehu moře, pak hrad Malbork, taky na severu, Gdaňsk a jeho válečná historie, solné věže v Ciechocinku nedaleko Toruně, Bydgošť jako město plné technických památek, Krakov je skvost, ale jako něco extra doporučím kopec Kociuszki na kraji města, v rovinatém Polsku extra zajímavost, centrum Varšavy jako postavené před 50 lety, přitom vypadá jako 500 let staré původní, pro mě architektonický skvost, Frombork historické město spojené s působením M. Koperníka .
Flora
nový člen nový člen /
Flora
nový člen nový člen / před 4 lety
Flora
před 4 lety
Já doporučím zámek Ksiaz ve Walbrzychu
Dolores
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Dolores
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Dolores
před 4 lety
Pěkný večer, určitě zkuste afrykarium ve Wroclawské zoo.
Alex_B
nový člen nový člen /
Alex_B
nový člen nový člen / před 4 lety
Alex_B
před 4 lety
@Mirinka ~ Rozhodně Gdyně, Gdaňsk, Sopoty. Moc hezké pláže, zoo, památky vojenské, historické budovy. V Gdyni vojenská loď Blyskawica, mořské muzeum. Neďaleko již zmíněný Hel s fokariem/záchranná stanice tuleňů s komentovaný krmením a ukázkou cvičení. Gdaňsk má hrozně zajímavé staré město s trhy, lze si zaplatit výlet pirátskou lodí. V Gdyni je úžasný park Polanka Redlowka. Pak ještě Sea Park Sarbsk.
Amy
stálá členka stálá členka /
Amy
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Amy
před 4 lety
@Mirinka ~ My jsme vloni vyzkoušeli Lebu. Je tam velký Dinopark, oceanarium v nedalekém Sarbsku, písečné duny a mnoho dalšího.
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
Lodz , Wroclaw .. obojí nádherná města. Ve Wroclavi zajímavá zoologická zahrada, v zimě doporučuju vánoční trhy.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
@Amy ~ Já Lebu považuji zase za snad nejhorší letovisko na polském Baltu, duny jsou super, ale to město nic moc. A dinopark není nic, kvůli čemu jezdit tak daleko.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
U moře samozřejmě nejlepší Sopoty.
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
@Ovča ~ Ano, O Sopotách žádná, vynikající dovolená. Mě teď zajímá spíš najaká zajímavost ve městě Rybnik. Nevíte, co je tam zajímavého ? Kam se tam zastavit?
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
Bohužel, tehle příhraniční region neznám, já do Polska jezdím přes Dolní Slezsko.
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
@Ovča ~ To je škoda, a u příhraničí Dolní Slezsko je něco super? Něco zajímavého kousek od hranic? Podívali bysme se tam... když tak napiš nějaký tip, díky.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
KUdowa Zdroj a skály nad ní, hlavně Ščelinec, česky Hejšovina, v ČR nemá obdoby. Dobré jsou i nedaleké Bludné skály. Dušniki Zdroj jsou také pěkné městečko.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@Muffajzňa ~
cs.wikipedia.org/wiki/Rybnik
Jinak v dosahu Katovice, Wieliczka, Kraków
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
@Sally ~ Katovice byly jediným městem v Polsku, které se mi nelíbilo. Wieliczka je super, ale už tam turisté proudí v prvomájových průvodech. Lepší variantou mi přijde Bochnia, hodinu vlakem z Krakova, není tak honosná, je totiž úplně jiná,ale má levnější vstupné, v solném dole se stráví také 3 hodiny a navíc je v ceně i jízda vláčkem. Turistů tam není tolik.
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
@Ovča ~ Děkuji moc za vaše tipy, v solném dole jsem ještě nebyla, jen jsem četla o množství lidí, které chodí do Wieliczky. Takže Bochnia je dobrá alternativa, moc děkuji , ještě si vyhledám tu jízdu vláčkem a vstupné.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
Když Klodzko a okolí, tak pokud pojedete do skalních měst, tak kousek od nich je obrovská nádherná bazilika Vambeřice. Je to úchvatné dílo i pro nás nevěřící.
No a na závěr dne najít pstruží farmu a dát si fantastickou čerstvou rybičku.
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
@Ovča ~ Líbí se mi moc polská příroda, na těch skalách jsem ještě nebyla, to by se snad dalo udělat na jednodenní výlet. A rybička na konec dne by taky bodla
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
@Mirinka ~ Když jste tady zmiňovali Kudowa Zdroj a skály, tak v Kudowě by měl být aquapark Wodny Swiat.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů