Polsko od 799 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Polsko

Cestovní doklady do Polska

Pas do Polska není nutný, můžete cestovat na občanku. Stejně jako v celém Schengenu, i v Polsku stačí jeden platný doklad. Volba pasu nebo občanky je jen na vás.

Autem do Polska – kolik zaplatíte na dálnicích, doklady a praktické informace

Vzhledem k tomu, že Polsko sousedí s Českou republikou, je pro tuzemské turisty cesta vlastním autem většinou jednoznačná volba. Bez problémů se tak dostanete tam, kam potřebujete, ať už míříte za hranice na nákup, do Varšavy, nebo k Baltskému moři. Na co byste neměli před cestou zapomenout?

Polská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Každá země má svou typickou kuchyni, kterou se vyznačuje a kterou se liší od ostatních států. Když se podíváme jen kousek za hranice do Polska, objevíme velké rozdíly v porovnání s tradičními českými jídly. Pojďte se podívat, v čem se česká a polská kuchyně podobá a v čem je jiná.

Státní svátky v Polsku

Polsko je silně katolicky založená země, a proto jsou všechny církevní svátky zároveň státními. Podobně jako v jiných zemích, jsou některé pevně stanovené a jiné pohyblivé. Řada státních svátků má vliv na kamionovou dopravu. Poradíme vám, kdy je nejlepší čas vyrazit do Polska.