Egypt od 8 790 Kč
Zobrazit zájezdy

Koronavirus - Rušíte už i letní dovolenou?

Vloženo: 10. března 2020
Poslední příspěvek: 17. října 2020
nový člen nový člen /
Ludmila1
nový člen nový člen / před 4 lety
Ludmila1
Dobrý večer, jak na tom jste? Máme zaplacený Egypt na přelom květen/červen. Vyčkáváte nebo už rušíte i letní dovolenou? Myslím kamkoliv mimo Čr, nejen Egypt nebo Itálie.

Odpovědi 109 odpovědí

DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Ludmila1 ~ Mám odlétat do Egypta 8.5 . a neruším, ještě daleko do odletu , uvidím jak se situace vyvine a pokud vím cestovky na tyto zakoupené zájezdy nevrací peníze
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
Jedeme na prodloužený (druhý květnový) víkend do Polských termálů - nerušíme. Od půlky června máme jet s CK do Slovinska, vyčkáváme co bude, ale z naší strany nerušíme, doprava individuální kvůlivá psům.
V druhé půlce září máme jet do Itálie od Lago di Iseo po Paestum a přes Padovu a Chioggiu zpátky. Soukromě autem se psama a přes book zajištěno ubytování komplet na cestu. Zatím neřeším, budu řešit až v srpnu, kdy mi bude končit "beztrestné" storno ubytování.
Mirka24
stálá členka stálá členka /
Mirka24
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Mirka24
před 4 lety
Dnes mi cestovka zrušila zájezd "vzhledem k nepředvídatelné situaci ovlivněné šířením nového typu koronaviru..........". Měla jsem letět 2.května na týdenní poznávačku do Arménie. Nabídli mi jiný termín v červnu, který mi bohužel vůbec kvůli práci nevyhovuje. Ach jo, tak jsem se těšila, už i z toho důvodu, že tam virus zatím nedorazil a je tam klid.
Lada12
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Lada12
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Lada12
před 4 lety
@Ludmila1 ~ máme odlet do Egypta 2. 4 a rušíme zájezd, nechceme riskovat, že nás tam zahačkujou, nebo to v téhle zemi chytneme.
PavelH
nový člen nový člen /
PavelH
nový člen nový člen / před 4 lety
PavelH
před 4 lety
Letíme až koncem září,věřím že do té doby to už bude v pohodě. Takže čas na rozhodnutí a doplacení dovolené máme do 24.8.
Mirka24
stálá členka stálá členka /
Mirka24
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Mirka24
před 4 lety
@Lada12 ~ Spíš to dopadne tak, že naše občany nebudou ty málo zasažené státy vůbec pouštět do země. Už máme označení "Avoid travel", stejně jako skoro celá Evropa.
www.nytimes.com/interactive…
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen /
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Alena_Chytráčková
před 4 lety
@Ludmila1 ~ Dovolenou máme naplánovanou na červenec, věřím, že do té doby to bude ok. A přejde to stejně jako chřipka. Zatím tedy nic nerušíme.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 4 lety
Lenči
před 4 lety
My máme letět 5.6. do Pargy. Zatím vyčkáváme a dle sdělení cestovky budeme řešit dovolenou - tedy případné storno - 45 dní před odletem, kdy je storno poplatek 10%.....tedy nevelký. Do poloviny dubna máme čas se rozhodnout, zda letět nebo ne. Spíše očekáváme, že se situace moc nezlepší i když jsme optimisté. Uvidíme, momentálně to zatím neřešíme, ale na druhé straně jsme se tak moc těšili, že bychom moc neradi, aby nám dovolená nevyšla. Zdraví je však důležitější!
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
Sama nevím co mám dělat mám odlet 8.5 do Egypta do Marsa Alan.Bohuzel se bojím spíše toho,že já jsem chronicky nemocná a starší žena a co když tam bude nakažený host jako na Lanzarote.Mydlim,že ale cestovka by zájezd nestornovala bez poplatků,je to ještě dost daleko.Mam zrušit či nemám?
Mirka24
stálá členka stálá členka /
Mirka24
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Mirka24
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ A co přesunout zájezd na nějaký pozdější termín, třeba o měsíc, dva? Věřím, že cestovky v této situaci vyjdou klientům vstříc.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 4 lety
Lenči
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ No je to těžké, ale já bych zájezd stornovala vzhledem k vašemu věku a zdraví. My jsme šedesátníci, zatím zdraví, ale je lepší se vyhnout případným problémům. Tím vás nechci vůbec odrazovat, je to jen můj názor. Zeptejte se jako já, jaké jsou storno poplatky. U vás to bude dle mne se rozhodnout již nyní. My máme letět, jak jsem už tady psala 5.6. a vychází nám to rozhodnout se nejpozději do 20. dubna. Máme dovolenou koupenou ve FM beze stravy a celkem z částky 17000,-Kč by byl storno poplatek asi 3400,-Kč. Zbytek by nám byl vrácen. Raději pojedeme buď později podle situace nebo v létě někam tady v Česku. Hlavně radím si zjistit u CK informace, ty vám pomohou se pak rozhodnout. Volba je to těžká..... Mám ale za to, že kdyby CK zájezd stornovala, peníze vám musí vrátit.
Lada12
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Lada12
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Lada12
před 4 lety
A je to, zákaz vycestovat z ČR, co teď? Vrátí mi peníze?
Alena123
nový člen nový člen /
Alena123
nový člen nový člen / před 4 lety
Alena123
před 4 lety
Co teď??? Budou vracet peníze za zájezdy, když je to z nařízení vlády?
BlackMountain
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
BlackMountain
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
BlackMountain
před 4 lety
@Alena123 ~ Vrácení peněz či jiné formy kompenzace záleží na podmínkách cestovní kanceláře. Nejlepší je teda kontaktovat přímo prodejce.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
Dnes jsem mluvila s cestovkou lze za několik stovek prebukovat zajezd ono je to těžké mohu s května jen na červen a bylo mi řečeno,že mám počkat fajn ,počkat ale doplatit musím 26.3. zájezd a nevím co mám dělat ,ovšem zaslechla jsem ve zprávách ,že Smartwinks nebude létat.
lidas
věrná členka věrná členka /
lidas
věrná členka věrná členka / před 4 lety
lidas
před 4 lety
@Ludmila1 ~ Bohužel musíme zrušit letní dovolenou-když mám danou zálohu 14000kč a mám zaplacený storno poplatek se spoluučásti 20 procent je to jen se zálohy anebo celé částky dovolené.
Miruspa
stálá členka stálá členka /
Miruspa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Miruspa
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ Dobrý večer. Přesně tak my. Odlet máme mít 11.5. zálohu doplatit 26.3. Určitě neodletime, tak den před doplacenim jim napíšu co s tím. Teď je nechci otravovat, mají toho teď hodně. Zdravím.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
Hezký den
po poradě s rodinou jsem se rozhodla stornovat zájezd, moc je mi to líto , tolik jsem se těšila no snad mi vyjde v září Djerba. No ale Egypt je Egypt ten miluji
Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Mikey
před 4 lety
Doporučuji přečíst si právní analýzu na téma "Musí cestovka po zrušení zájezdu vracet účtované storno?", která se týká hlavně pozdějších termínů. Vyplývá mi z toho závěr např. když nyní stornujete květnový zájezd, tak zaplatíte storno poplatek. A bude následovat situace:
a) Situace se uklidní a zájezd se bude normálně realizovat, tak jste zaplatili storno poplatek a tím je to vyřešené.
b) Situace se neuklidní a zájezd nebude možné realizovat, pak si přečtěte čtvrtý odstavec, kde se píše o bezdůvodném obohacení. Teoreticky by vám CK měla storno vrátit. Zároveň tam je i pátý odstavec, kde se píše o mimořádné situaci... Takže jaká bude nakonec praxe těžko říct.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Ludmila1 ~ už jsem zrušila a v květnu neletím .Egypt též zakázal lety do 30.3 leč na hotelech prý stále měřří všem teploty at……… Já si chci dovolenou užít ….tak později

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů