Egypt od 8 432 Kč
Zobrazit zájezdy

Koronavirus - Rušíte už i letní dovolenou?

Vloženo: 10. března 2020
Poslední příspěvek: 17. října 2020
nový člen nový člen /
Ludmila1
nový člen nový člen / před 4 lety
Ludmila1
Dobrý večer, jak na tom jste? Máme zaplacený Egypt na přelom květen/červen. Vyčkáváte nebo už rušíte i letní dovolenou? Myslím kamkoliv mimo Čr, nejen Egypt nebo Itálie.

Odpovědi 109 odpovědí

Honzaz
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Honzaz
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Honzaz
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ Dobrý den, připojuji se k diskuzi, máme letět do Turecka přelom květen/červen. 60 dnů před odletem máme storno poplatek ve výši 10% a vynaložené náklady min. nám napsali 9tisíc - mně to připadá staršně moc. Do konce března máme uhradit 2.platbu, která by činila těch 9000Kč. Vůbec se mi to nechce hradit. Ráda bych viděla ty skutečné již vynaložené náklady.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@Honzaz ~ Letím do Turecka s ck airstop, nikde jsem nezaznamenala žádné vyjádření od nich. Máte někdo info jak airstop postupuje?
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
Jak jsem se dozvěděla od kamarádky žijící v Hurghadě, hotely v karanténě a navíc všicni musí opustit republiku .No tak to ani omylem , miluji Egypt a srdce mi krvácí , že jsem květen zrušila ale to se nedá nic dělat
Sovice
nová členka nová členka /
Sovice
nová členka nová členka / před 4 lety
Sovice
před 4 lety
Zdravím,
16.3.2020 jsem odstoupila od smlouvy z důvodu zákazu vycestování a celosvětové pandemie. Měli jsme v 6.5.2020 letět do Marsa Alam. Odstoupila jsem v době 51 dnů před odletem tzn. u Blue Stylu 15% z ceny zájezdu. Připadá mi celkem nesmyslné používat % z ceny zájezdu, když je zřejmé, že nejedeme z nějakého lehkovážného důvodu, ale proto, že odcestovat v dnešní době do Afriky je krajně nebezpečné a je již dnes jasné, že cestovka nebude moci zájezdy uskutečnit. Rozhodně nebezpečí nepomine dříve než do konce června 2020 - což jsou ty neoptimističtější prognózy. Dokonce i výpočet storna, který nám byl zaslán nás překvapil. Například se nevztahuje na parkování na letišti, ikdyž je zřejmé, že jej nevyužijeme. Cestovní pojištění je také vyjmuto. Takže to jsou další 2.000,-, které Vám nikdo nevrátí. Pokud by cestovky přistoupily např. na 10% poplatky za zrušení zájezdu, domnívám se, že větší část cestovatelů by na tuto část akceptovala.
Honzaz
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Honzaz
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Honzaz
před 4 lety
@Sovice ~ Dobrý den, máte pravdu 10% je přijatelná výše, věřím, že se cestovky budou chovat slušně a že pochopí, že špatné reference do budoucna jim mohou také uškodit. My nyní také bojujeme o výši storna, tak snad se to podaří.
Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Mikey
před 4 lety
@anonym ~ Airstop je cestovní agentura, která prodává myslím jen zájezdy od německých cestovek. Takže bude záležet od jaké cestovní kanceláře máte zájezd koupený... Zkuste to zjistit ve smlouvě.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Honzaz ~ přečtěte si storno podmínky já měla storno deset procent , raději stornovat nyní nechtěla jsem čekat jak to bude v květnu , nevidím to jasně na květen
Maky2909
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Maky2909
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Maky2909
před 4 lety
Dobrý den, na konci června mám letět do Turecka.Jelikož je situace taková jaká je přemýšlíme o stornu.Informovala jsme se u ck brenna na storno. Vyjádření bylo cca 24tis za 2 dospělé 1 dítě což je cca 50% s konečné ceny. Nepochopím kde takovou cenu vzali. Když ve smluvních podmínkách je do 60 dne před odjezdem skutečně vzniklé náklady, nejméně však 10% s konečné ceny zájezdu.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 4 lety
Lenči
před 4 lety
Tak jsme se rozhodli, že zájezd s odletem 5.6. budeme stornovat. V
čera večer mě ale zaskočila e-mailová zpráva o úpadku CK Aeolus. Podle čerstvých informací od Invie, kde jsme zájezd koupili nelze v tuto chvíli ani zájezd stornovat. Zatím se to jeví tak, že můžeme využít Faktoru 100 s tím, že dostaneme voucher po dobu 1 roku od vyhlášení úpadku soudem (zatím to je návrh) s možností prodloužení platnosti o půl roku, což by spadalo i do letního období. Výhodou je, že Invia má pod sebou přes 300 cestovních agentur, takže je z čeho vybírat. Další možnost je, kdo by chtěl ze zájezdu z CK Aeolus vrácení celé částky a to již bez využití Faktoru 100. Tento způsob je však složitější a řeší se přes soud. S CK Aeolus jsme měli letět poprvé a myslím si, že to byla spolehlivá cestovka. Takže že by byl důvodem koronavir a storna zájezdů klienty. Zřejmě ano.....
Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Mikey
před 4 lety
@Lenči ~ Info k Aeolus v novinkách. Solidnost mohu potvrdit, před lety jsme byli s touto CK na ostrově Karpathos a vše bylo v pořádku.
Dafr
legenda legenda /
Dafr
legenda legenda / před 4 lety
Dafr
před 4 lety
@Ludmila1 ~ Dobrý den, máme letět 30.4. do Hurghády. Máme zaplacené dvě zálohy a celý zájezd máme doplatit 26.3. Pojištění na storno zájezdu se nevztahuje na koronavirus. Když bych zájezd zrušila, tak poplatek za storno zájezdu je 30% z celkové ceny. Je to poměrně velká částka. Rozhodla jsem se zájezd doplatit. Budu čekat jak se situace bude vyvíjet. Podle mě ten stav bude platit déle, ale jsme rozhodutý, že i když hranice uvolní, tak neletíme. Buď budu chtít peníze za zájezd vrátit nebo přesunout termín třeba na Vánoce. Máme koupený ještě zájezd do Hurghády na září a pevně věřím, že už bude dobře a poletíme. Když budeme všichni ukáznění a budeme dodržovat nařízení vlády, věřím že to dáme a bude dobře. Mějte se hezky a opatrujte se.
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Mia07
před 4 lety
Já dnes zrušila začátkem června Mallorcu. V Číně to trvalo 4 měsíce. Takže tak. Zdraví máme jen jedno. CK Fischer se vyjádřila že zaplatím snad 2 tis. storno. Tak uvidíme.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 4 lety
Lenči
před 4 lety
@Mia07 ~ Zdravím, tak to máte ještě dobrý, že zájezd můžete stornovat. My už ne, neboť CK Aeolus je v úpadku. Máme nabídku dostat voucher, ale moc se nám to nezamlouvá. Kdoví, jak situace s koronavirem dopadne a i kdyby tady v Česku se situace zklidnila, tak někde jinde v Evropě to může být jinak. Zatím nevíme, jak to s voucherem bude vypadat. Zda si musíme zájezd objednat hned po obdržení třeba na září....to ale zase dopředu nevíte, jak bude, nebo objednat zájezd na příští rok a modlit se, aby konečně bylo po všem. Je mi jasné, že se cestovní agentury tímto pojišťují, aby vůbec přežili. Peníze zpět od Invie v podstatě nedostaneme, dostaneme je ve formě voucheru. Na druhé straně je ale důležitější zdraví a klid, takže přinejhorším by zájezd i ve změněném termínu propadl. Lze i změnit Řecko za jiný stát, ale sledovat stále, jak se situace jinde v Evropě vyvíjí, není také dobrá volba. Ideální by bylo vrácení peněz a počkat si na last mini. V případě úpadku Aeolusu to u nás nejde. Věřím, že ale všechno nějak dopadne. Peníze nejsou všechno!!
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@Ludmila1 ~ dobrý den,máme letět posledního července na Zakyntos a vůbec nevíme jak to bude.Zslohu máme zaplacenou a do poslenhiho března chcou doplatit cca 15 000 a v červnu zbytek.Při dotazu ohledně zrušení mi bylo sděleno ,ze storno poplatky budou činit cca 20 000.
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Mia07
před 4 lety
@anonym ~ kolik?? Bože co to je za cestovku?
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@Mia07 ~ Napsala mi to Invia
Marsa21
nový člen nový člen /
Marsa21
nový člen nový člen / před 4 lety
Marsa21
před 4 lety
@Mia07 ~ Nechápu, proč to rušíte a platíte poplatky. Uzavřené hranice budou mnoho měsíců, zájezd nebude možné uskutečnit a vrátí vám všechno. A že zákona jsou cestovky pojištěné na úpadek
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
Máme odlet 18.6.na Djerbu přes Blue Style .Musíme ještě zaplatit poslední splátku která je v dubnu ? Děkuji.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 4 lety
Lenči
před 4 lety
@anonym ~ dle mě ne, zaplatit se musí 50% z ceny zájezdu. Tak to máme my a určitě to platí pro všechny cestovky.
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
anonym
před 4 lety
@Honzaz ~ nám cestovní kancelář výše storna napočítala 60procent.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů