Thajsko od 20 790 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost v Bangkoku

Vloženo: 23. října 2017
Poslední příspěvek: 27. října 2017
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
Zdravím. Jedeme s kamarádkou na měsíc do Thajska, taková klasická plážová turistika. Ale první 2 noci plánujeme strávit v Bangkoku a trochu ho prozkoumat. Mám ale trochu strach, jak to tam bude. Přece jenom to je cizí kultura, prý moc lidí neumím anglicky, bojím se taky, aby nás tam někdo někam nezatáhl do postranní uličky, nenasypa nám do pití nějaké drogy ... a podobné hororové scénáře. Jak se tomu vyhnout? Je Bangkok "bezpečný" pro dvě holky z Evropy? Nejsme žádný trubky, ale přece jenom ještě nemáme moc zkušeností s cestováním. Můžeme třeba vůbec večer v Bangkoku na ulici nebo je lepší zůstat v hotelu a nevycházet za tmy? Díky za rady.

Odpovědi 3 odpovědi

Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 7 lety
Péťa_V
před 7 lety
Ahoj Aleno, kdy jedete?
Také se v lednu chystáme. V Bangkoku sice nakonec nebudeme ani den, ale původně to tak vypadalo. Zjistila jsem si nějaké informace a myslím, že když nebudete chodit do pochybných čtvrtí a budete se držet turistických zajímavostí někde mezi lidmi, nic vám nehrozí. Večer si myslím, že také můžete ven, ale o to víc záleží na tom, KAM půjdete. Držte se mezi lidmi - ostatně jako vždy a všude.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Máme letenky na 9.1. - 3.2. 2018 - taková zimní dovča Také bych v Bangkoku nemusela moc být, ale kámoška ho chce vidět a zažít! Prý všechny ty úžasné chrámy, ruch velkoměsta a noční život! Tak se trochu obávám, aby se nám při té její euforii nepřihodilo něco nepříjemného. Ale když už tam budeme, tak se samozřejmě také ráda všude podívám. Co třeba ta známá ulička Khao San road? Stojí za vidění? Není to tam nebezpečné i přes den?
Linda
nová členka nová členka /
Linda
nová členka nová členka / před 6 lety
Linda
před 6 lety
Dobrý den.
V Bangkoku jsem byla před několika lety jen na 2 dny jako stopover při cestě na Zéland. Je tam toho tolik co vidět, že bych se určitě zabavila ns mnohem déle. Například jsem nestihla známé zápasy v Thajském boxu. Někdo mi dokonce říkal, že byl ubytovaný v hotelu přímo nad tím slavným stadionem, takže měl výhled na zápasy zdarma. Tak to také zkuste. Jinak co se týče bezpečnosti, moc jsem nezkoumala nějaké statistiky. Jen vím, že jsem tam byla sama holka, bylo trochu nepříjemné, že na mě stále všichni pokřikovali a nabízeli všechno možné, od jídla, přes taxi až po nějaké tour pro turisty. Ale jinak jsem se cítila celkem bezpečně, dokonce i na Khao San Rd. po setmění. Tam vlastně i lépe, protože je to opravdu turisticky známé místo a potkala jsem tam spoustu Evropanů. Další den jsem se ráno přifařila k nějaké skupince v parku, která cvičila taj-chi a jedna paní uměla dobře anglicky a vzala mě potom sebou na snídani na trh a ukázala mi místní speciality a jak se to jí (hihihi). To jsou pak nezapomenutelné okamžiky spojené s místní kulturou, pro které se vyplatí se "toho nebát".

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů