Thajsko od 23 390 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost v Thajsku - kriminalita, přírodní katastrofy a další hrozby

Bezpečnost v Thajsku - kriminalita, přírodní katastrofy a další hrozby

Chystáte-li se do Thajska, bude hrát velkou roli, do jaké oblasti máte namířeno. Obecně jde o zemi relativně bezpečnou, ale má svá specifika a před cestou je určitě dobré se o nich dozvědět více.

Krádeže

 • Dávejte si pozor na své osobní věci. I v Thajsku se vyskytují kapsáři. Mějte vždy raději připravenou kopii stránky pasu s osobními údaji a fotkou a stránku s vízem. Samozřejmě jinde než samotný pas.
 • Při platbách kartou a výběrech z bankomatu si dávejte dobrý pozor při zadávání pinu. U bankomatu si všímejte přítomnosti podezřelých přídavných zařízení a cizích lidí. Ideální je mít dobře zabezpečenou kartu, například s možností blokace přes mobilní aplikaci.
 • Vyhýbejte se malým pouličním směnárnám a při výměně peněz obecně dávejte dobrý pozor. Částku si vždy přepočítejte.
 • Nenechte se okrást ani při nákupu značkového zboží a drahých kovů. Vysoká cena neznamená, že nejde o padělky, kterými jsou thajské trhy a obchody doslova zaplaveny.

Rizika v dopravě

 • Doprava v Thajsku je oproti ČR extrémně chaotická a nebezpečná. Jezdí se vlevo. Dbejte zvýšené opatrnosti v případě pěší chůze, na půjčené motorce i v autě.
 • Pokud si půjčujete motocykl nebo automobil, dohodněte si cenu a podmínky předem. Zdokumentujte (fotky/video) stav věci při převzetí a raději i při vracení, ať máte důkaz v případě sporu o odškodnění. Pojištění je pro Thajce většinou cizí slovo, takže pokud vypůjčený dopravní prostředek poškodíte, musíte to zaplatit. Téměř vždy bude chtít půjčovna do zástavy cestovní pas.
 • Dáte-li přednost taxíkům, domluvte si cenu předem (a smlouvejte – sebejistě, ale s úsměvem)!

Terorismus

 • Česká média o terorismu v Thajsku příliš nemluví, ale k útokům tam dlouhodobě dochází, zejména na jihu, ale i v ostatních částech země.
 • Sledujte aktuální zpravodajství, nezúčastňujte se veřejných shromáždění a demonstrací a buďte celkově obezřetní.

Drogy

 • Nikdy do/z Thajska nedovážejte/nevyvážejte marihuanu ani jiné drogy, ani je tam nekupujte.
 • Za obchodování s drogami hrozí v Thajsku doživotí i trest smrti. I za pouhé přechovávání marihuany hrozí až několik měsíců vězení.

Přírodní katastrofy

 • Záplavy – v období monzunů (naše léto) může docházet k lokálním záplavám a s tím spojeným sesuvům půdy. Výjimečně mohou záplavy nastat i mimo období dešťů.
 • Zemětřesení – Thajsko se nachází poblíž tektonicky aktivní oblasti, proto zde můžete zažít zemětřesení o různé síle, spojené s (velmi malou) hrozbou vlny tsunami.

Zákaz kouření na plážích

 • Od 1. 11. 2017 platí na vybraných plážích zákaz kouření pod pokutou až 100 000 bahtů (asi 60 000 Kč). Zákaz má zlepšit čistotu pláží a pokud se osvědčí, seznam se bude rozšiřovat.
 • Zákaz platí pro pláže: Mae Phim, Laem Sing, Bang Saen, Pattaya, Jomtien, Khiri Khan, Khao Takiab, Bo Phut, Sai Ree, Patong, Koh Khai Nok, Koh Khai Nai, Samila, Phra Ae, Klong Dao, Klong Kwang, Hua Hin, Cha-Am, Tham Pang, Sai Ri beach... ale nekuřte radši nikde, může se to měnit :-) 

Další informace o bezpečnosti v Thajsku se dozvíte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Individuálním cestovatelům se doporučuje registrace do databáze DROZD, která zastupitelskému úřadu umožní poskytnout rychlou pomoc v nouzi a účinně organizovat pomoc v případě přírodních katastrof, sociálních nepokojů či obecně náhlého zhoršení bezpečnostní situace.

Doporučujeme přečíst i článek o očkování a zdravotních rizicích.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Hadi v Thajsku

Dobrý den, v listopadu nás čeká Thajsko. Z Bangkoku si to namíříme vlakem na sever do Chiang Mai a tady chceme prozkoumat celou oblast Mae Hong Son.… Zobrazit více
Evittka
Evittka

Bezpečnost v Bangkoku

Zdravím. Jedeme s kamarádkou na měsíc do Thajska, taková klasická plážová turistika. Ale první 2 noci plánujeme strávit v Bangkoku a trochu ho… Zobrazit více
Linda
Linda

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce