Portugalsko od 12 609 Kč
Zobrazit zájezdy

Svatojakubská cesta: hledám rady

Vloženo: 31. října 2020
Poslední příspěvek: 3. listopadu 2020
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 3 lety
Darina
Ahoj všem, je to již nějaký čas, co jsem viděla film Pouť, stále si však pohrávám s myšlenkou vyrazit příští rok pěšky na Svatojakubskou pouť. Našel by se tu někdo, kdo by se podělil o rady? Jaká trasa je nejlepší pro začátečníka, kdy vyrazit z hlediska počasí a počtu lidí na cestě, existuje nějaká mapa, kde jsou vyznačeny všechny albergue po cestě?
Zatím zvažuji vyrazit z Porta do Santiaga de Compostela, ale cizí mi není ani varianta z Francie. Ráda bych šla hlavně přírodou. Děkuji za rady. Buen camino!

Odpovědi 8 odpovědí

ČíčaMíca
nová členka nová členka /
ČíčaMíca
nová členka nová členka / před 3 lety
ČíčaMíca
před 3 lety
@Darina ~ Taky je to můj sen, docela hezky o tom povídá holčina tady v tom videu: www.youtube.com/watch?v…
JakubKubík
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
JakubKubík
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
JakubKubík
před 3 lety
@Darina ~ Doporučil bych kvůli horku spíše jaro duben-květen nebo pak podzim. Na podzim je super, že je všude hrozně moc ovoce - ostružiny, broskve, jablka, hrušky. Jinak to záleží na tobě, kdy cítíš pravý čas. Já jsem šel cestu z Porta a super!
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka /
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka / před 3 lety
Cestování_je_můj_život
před 3 lety
@Darina ~ Šli jsme v říjnu z Porta. Letadlem z Wroclavi do Porta za cca 1 200 Kč. Přespání v Portu, vyzvednutí credenciálu v katedrále Sé, první den cca 25 km podél pobřeží. Pozor na to, že na podzim od oceánu celkem fouká. Využili jsme průvodce na gronze.net (i včetně ubytování) a za 12 dnů jsme dorazili do Santiaga (včetně kochání).
Trasa do Santiaga není nijak náročná, je to celkem příjemná procházka po kvalitních a dobře značených cestách.
BlackMountain
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
BlackMountain
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
BlackMountain
před 3 lety
Připíchnu se, to mě zajímá..
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Darina ~ Zdravím,
pokud se chcete po cestě kochat krásnou přírodou a nerada jdete v davu (jak to bývá u nejznámější Camino de Francés), tak doporučuji vyrazit na cestu Camino del Norte. Cesta vede přes menší pohoří a kolem oceánu a příroda je zde úžasně zelená. Po cestě nepotkáte moc lidí, takže doporučuji spíše pro poutníky, kteří vyhledávají pohodu a klid. Ideální doba vyrazit je od jara do podzimu, kdy je zde příjemné počasí a ani v létě není vedro - teploty se pohybují okolo 18-23 °C.
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 3 lety
Darina
před 3 lety
@Kristýna ~ Ahoj Kristýno, myslíš trasu Oviedo, Santiago, Fisterra?
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 3 lety
Darina
před 3 lety
Můžu se ještě zeptat jaký byl asi váš rozpočet na cestu? A jak dlouho vám trasa zabrala? A je problém s přespáváním venku ve stanu v některém ze států? Děkuji. Snad se tu najde víc takových nadšenců
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Darina ~ Trasa začíná u francouzských hranic, kousek od města San Sebastian, dál vede přes Bilbao, Gijon a Luarcu do Santiaga. Z Ovieda začíná Camino Primitivo, tedy jiná cesta.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů