Marsa Alam od 4 023 Kč
Zobrazit zájezdy

Marsa Alam - výlety

Vloženo: 6. září 2017
Poslední příspěvek: 7. února 2021
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
Jedeme v říjnu s přítelkyní do Marsa Alam a chtěli bychom se vydat alespoň na dva až tři výlety (ale ne nijak extra daleko, aby to nebylo úplně úmorné). Jestli to bude příroda, historie, krásné koupání, zážitky, to nám je jedno, hlavně ať to stojí za to Měl by někdo tipy - osbní zkušenost? Díky, Váša

Odpovědi 12 odpovědí

Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 7 lety
Péťa_V
před 7 lety
Miluju delfíny, tak jsme vyrazili s CK na lodní výlet na Dolphin House Reef, zašnorchlovali jsme (super korály) a delfíny jsme opravdu viděli, byli úplně blízko..... i když samozřejmě to nikdo nemůže garantovat. Jestli máte rád zvířata a hlavně podmořský život, určitě doporučuji, stojí to za to.
Frantas
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Frantas
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 7 lety
Frantas
před 7 lety
Pokud rádi šnorchlujete tak je super si pořídit celoobličejový masky, vyskoušeno na Dolphin House Reef a úžasný
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Fakt? Já už o nich přemejšlel, jen jsem si říkal, jestli to není zbytečná blbost. Takže se v nich fakt šnorchluje dobře? Neteče do toho? A bude mi to sedět i když nemám úplně typický tvar hlavy? Jinak díky za rady, zašnorchlovat a na delfíny teda asi pojedem
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Doporučuji podívat se na stránky společnosti LM holiday (http://www.lmholiday.com). Je tam velký výběr výletů za super ceny. Osobně sice jezdím do Hurghady, ale už jsem s nimi byla na mnoha místech (Dolphin House, Dolphin World, výlet na ostrov Utopia, dvakrát k beduínům - jednou autem, jednou na čtyřkolkách, city tour po Hurghadě, letecký výlet do Káhiry, Grand Aquarium, ponorka Sindbad) a nikdy nezklamali. Je to podstatně levnější, než když to koupíte přes vaši CK. Když jsem jela do Egypta loni poprvé, nechtělo se mi vyhodit balík za výlety od cestovky, protože bylo vše za cca dvojnásobek. Sice jsem tu společnost neznala, takže jsme do toho šli naslepo, ale napoprvé jsem se domluvila, že budu vše platit až na místě průvodcům. Neměli s tím žádný problém. Paní Lenka je velice ochotná. Kolegyně s nimi jela na mé doporučení letos z Marsy do Luxoru a byla taky nadšená.
Pro vás bude asi nejzajímavější Sataya, Abu Dabbab nebo Super Safari, jelikož zbytek výletů jsou většinou dálkové za památkami. V Hurghadě je ten výběr přecejen trochu větší.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Masky těsní pouze v případě, že namáte fousy Dělají několik rozměrů a máme je letos také ozkoušené. Při správném výběru velikosti opravdu nezatéká. Doporučuji koupit a vyzkoušet ve vaně (případně vyměnit či vrátit pokud nesedí). Osobně ji mám z Decathlonu, ale v Egyptě ji prodávají v každém hotelovém krámku taky (otázka za kolik a v jaké kvalitě).
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Úžasné cenné informace! Na web se podívám a prozkoumám to. Fousy nemám, takže asi před odjezdem pořídíme i masky v Decathlonu, pokud mi to ještě někdo nerozmluví. Děkuji, hodně jste mi pomohla
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Maska je úplně super! Normálně dýcháte a pozorujete podmořský svět. Vyzkušejte velikost, pak dobře sedí a voda neproniká. Je mnohem lepší, než šnorchl a brýle.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj, já jezdím do Egypta poměrně často a vždy jsem se válela jen na lehátku a sem tam jsem si zaplavala v moři. Letos jsem si koupila masku v Decatlonu a musím říct fakt super. Velikost masky si tam přímo můžete vyzkoušet a prodavač vám poradí i svelikostí. Stojí tam 590.- v Egyptě za ni zaplatíte 800.- až 900.- v přepočtu na naše koruny. Je mi 69 let a mohu říct, že jsem velkou část dovolené šnorchlovala a je to krása vidět na vlastní oči korály, spoustu barevných rybiček, trnuchy, želvy atd. Děsně mně to chytlo. Opravdu to nejsou vyhozené peníze.
Radostnéopojení
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Radostnéopojení
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Radostnéopojení
před 5 lety
Neví někdo zda je možnost jízdy na koních v Marsa Alam po pláži?
Janene
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Janene
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Janene
před 5 lety
@Radostnéopojení ~ Koně mají na pláži Abu Dabbab u Malikie. Do Marsy letím v sobotu a na pondělí mám objednaný výlet přes MA Trips.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
anonym
před 3 lety
Dobrý den,
chtěli bychom se s LM Holiday v květnu podívat z Marsha Alam do Káhiry, obáváme se ale toho, že výlet trvá 20h. Jsou podle Vás takové výlety hodně náročné? (nechceme delší takže letecká možnost není) Předem děkuji za odpověď.
Mirdax
stálý člen stálý člen /
Mirdax
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Mirdax
před 3 lety
@anonym ~ Z Hurghady to máte blíž jak z Marsy a hlavně na výlety v Egyptě jsou vhodnější měsíce leden-březen, kdy ještě nejsou taková vedra.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů