Edinburgh od 18 302 Kč
Zobrazit zájezdy

Edinburgh a okolí, co navštívit, tipy na výlety

Vloženo: 27. srpna 2018
Poslední příspěvek: 28. ledna 2022
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Dobrý den, slyšel jsem, že jedno z nejkrásnějších měst na britských ostrovech je skotský edinurgh. Tak jsme se rozhodli pro týdení pobyt. Máme už zajištěné ubytování. Průvodce je plný všeho možného - poradíte někdo co si uršitě nenechat ujít? Rádi by jsme nějaký den vyrazili i na výlet do okolí - máte někdo doporučení? Díky moc S&S

Odpovědi 14 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Edinburgh je krásný, ale nesmí lít . Nám propršel
Určitě hrad, pod hradem je hned vynikající expozice whisky (Scotch Whisky Experience) s jízdou v sudu, je to s výkladem. Byly tam tři prohlídkové trasy (podle toho ochutnáváte) a možnost výkladu v češtině. Tekrát tam sice bylo napsáno free, ale stálo to 4,- libry. Projít si Royal Mile, Calton Hill, St. Hilles Carthedral sv. Jiljí. Určitě Arturhs Seat, klášter Holyrood s královským palácem, ale ten prý je přístupný jen když tam není královna. My se tam nedostali. No a je tu vcelku hezké i akvárium za mostem.
Z okolí Dunbar harbour a castle, Tantalon, Rosslyn Chapel nás nezaujala, byla obložena lešením i uvnitř. No a určitě je dobré navštívit monument William Wallace, Stirling a otáčivé zdymadlo Falkirk Wheel.
Na Edinburgh asi 2 dny, Dunbar, Tantalo, Rosslyn asi jeden den, William Wallace, Stirling, Falkirk Wheel taky jeden den a kousek odsud je i římský tábor. Na kanálech okolo se dá plout lodičkama, ale na to my neměli čas.
Nevím kam pojedete dál, ale Loch Lomond, Loch Ness už je asi dost daleko.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Sally díky moc za vyčerpávající odpověď. Loch Ness už je opravdu trochu z ruky, snad příště. Vy jste byl? Popravdě řečeno když to slyším naskočí mě jen Lochnesská příšera Jaké to u těch jezer je? Myslím když tam vyrazíte - kde je nejlepší udělat si "základnu". Předpokládám že do Británie přicestujeme letecky a k jezerům tedy nějakým autobusem. Jsou tam třeba nějaké cyklotrasy a půjčovny kol? Nebo spoléhat jen na své nohy a místní dopravu?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
My tam byli v roce 2011 v červnu, Higland nám propršel, byli jsme až na ostrově Skye. Jenomže jsme byli u kamaráda, který tam pracoval a bydlel, o to to bylo jednodušší. Půjčil si auto a jezdili jsme. Bydleli jsme v Kircklandách. Loch Ness - asi normální jezero, po Loch Lomondu jsme se projeli lodí a pak se šli ještě projít okolo jezera. Když jsme jeli na Loch Ness, jeli jsme to na otoč, ale určitě se dá podle mapy něco najít uprostřed, je tam spousta hostelů. Ale s tím asi neporadím. Kamarád se rozhodl, že pojedeme brzo ráno a v noci jsme se vrátili. Mám okolo toho zpracovaný cestopis, ale to je spíš na posleání mejlem přes úschovnu, protože je dost velký .
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Tak to by bylo fakt skvělé. Je to i s fotkami? Sally pokud můžeš, pošli to na nějakou úschovnu a napiš sem odkaz. Možná by si to rádi přečetli i jiní. Já si to tedy stáhnu a přečtu určitě Mimochodem stále řeším tu dopravu - jak je tam třeba běžný autostop? Funguje to tam? anglicky mluvíme celkem obstojně, dá se třeba domluvit nějaká spolujízda na benzince nebo tak? Díky
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Je to i s fotkama. Jak jsem psal, vzhledem k tomu, že kamarád měl auto, neřešili jsme stop a nic podobného. Na druhou stranu - nikde jsme nikoho stopovat neviděli.


Cestopis tam je 14 dní:
www.uschovna.cz/zasilka…
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
ještě jednou díky za rady i za cestopis. Je moc pěkně zpracovaný, asi to dalo práci... Hezky se čte...
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Díky
Toto byla jediná dovolená, kterou jsem si nechystal dopředu, protože nebyl čas. Takže jsem to nechal na kamarádovi a bylo to vbcelku chaotické. Nakonec jsme to ale zvládli.
Tak doufám, že to alespoň k něčemu bude
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Nejenom nejkrásnějš britské město, ale i jedno z nej na světě bych řekla. A určitě si udělejte výlet do St. Andrews, to bylo snad ještě hezčí. Úplně mi to vzalo dech. Jinak stopovali jsme tam velmi často, jsou tam na to zvyklí a není to problém
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Tak to se stopováním je uplně super zpráva, potěšila. Ono spoléhat se na místní dopravu není vždycky uplně nejlepší. Nejen že to není zrovna nejlevnější, ale většinou to nevychází ani časově jak by si člověk zrovna představoval ¨Díky!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den, nevíte prosím jak v Edi.funguje celodenní jízdenka na mhd? Platí pouze jeden den, prostě od rána do večera nebo 24 hodin od označení? Díky
Roxy
nový člen nový člen /
Roxy
nový člen nový člen / před 5 lety
Roxy
před 5 lety
My jsme prošli Royal Mile, od hradu až ke skotskému parlamentu (nejznámější ulice, všude krámky se suvenýry, skoti hrající na dudy), hrad, uprostřed města je krásný park Holyrood a výhledem na město i moře. Pokud se budete chtít osvěžit tak Portobello Beach. Určitě ještě Edinburghské podzemní město. Hned bych se vrátila.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 2 lety
anonym
před 2 lety
@Sally ~ Zdravím. Prosím o cestopis z Edinburgu. Děkuji. J.Rambousek.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 2 lety
Sally
před 2 lety
@anonym ~ máte odkaz ve zprávě
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 2 lety
Ovča
před 2 lety
Mě se Edinburg zrovna moc nelíbil, chybělo mu to hlavní - pěší zóna.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů