Alanya od 7 070 Kč
Zobrazit zájezdy

Moře a pláže v Turecku (Alanya)?

Vloženo: 3. ledna 2018
Poslední příspěvek: 13. července 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Ahoj. Doma máme velké dilema nad tím, kam pojedem na dovolenou. Je to poprvé, co letíme k moři a chtěli bychom, aby to byl nezapomenutelný zážitek. Líbí se nám hotel Mesut v Alanyi (východní pláž), ale bojíme se, že tam při vstupu do moře budou kameny. Tak se ptám jaké máte osobní zkušenosti Vy s kameny při vstupu do moře v této lokalitě? A je tato oblast vhodná pro děti 10 let -neumí plavat-?

Odpovědi 10 odpovědí

Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
před 6 lety
Ahoj, Turecko je moje láska a myslím, že na první dovolenou u moře je to super volba i díky tomu, že tam na vás opravdu dýchne odlišná kultura a budete tak mít mnohem větší zážitek, než někde v Evropě.
Navíc tam je mimo turistická letoviska neskutečně levno, takže když se nebudete bát stravovat někde mimo hlavní promenádu (a věřte mi, že jsem neměla ani jednou zažívací problémy, a to jsem jedla u stáknů, kde byste možná nenechali ani psa napít ), vyjde to levně a tureské jídlo je hrozně dobré, doporučuji kouknout do starší diskuze turecké speciality.
Alanya je třeba na mě moc turistická, a pláž rozhodně nepatří mezi nejhezčí. Písek je takový hrubší a při vstupu do vody jsou opravdu kameny, ale když trochu pohledáte, dají se najít i místa bez nich. A když se zrovna nerozblázní moře, je to dobré i pro 10letého neplavce, ale je fakt, že když jsem tam byla já, zrovna jsem velké vlny pár dní chytla, tak nevím, jak tam jsou často.

Z Turecké riviéry se mi líbilo víc Side, ale být vámi, zamířím někam na jih Egejské riviéry, okolí Marmarisu nebo Bodrumu. Je tam nádherné moře, členitější pobřeží, takže víc zálivů bez vln. Ale myslím, že se vám bude líbit všide, každé místo má něco do sebe
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Atlantique Holiday Club - Kusadasi
Klidné místo, nádherná pláž
Hned vedle hotelové pláže je pláž veřejná a v září jsme ji měli naprosto pro sebe.
Do města dolmuší od hotelu každou půlhoďku.
Na dosah nádherné lokality: údajný hrob Panny Marie - Efez - Pačí ostrov
Z přístavu za pár korun - trajekt na Samos ....
kikiP_
věrná členka věrná členka /
kikiP_
věrná členka věrná členka / před 6 lety
kikiP_
před 6 lety
Pokud vás zajímají jiné kultury a levná dovolená na krásných písčitých plážích, pak doporučuji Egypt spíše než Turecko. Moře je teplejší (přece jen to není středozemní), pláže písečné (max trošku oblázků, zejména v Hurghadě kde není obvyklé korálové podloží hned u břehu, kde by se dítě mohlo zranit) a obecně za malý peníz můžete i dost vidět. Navíc není třeba se bát levnějších termínů v říjnu nebo květnu. Dál na jih = teplejší podnebí. I v těchto termínech je tam úžasné počasí.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Egypt neznám, ale Turecko je krásné. Antalya má hezké městské pláže, údajně nejkrásnější Kkleopatřina pláž v Alanyi. Kusadasi taky není marné a i spousta památek jak je výše uvedeno - Slavičí vrch u Efesu (to je ta panna Marie) a Efes. Já osobně bych volil Turecko.
Ten hotel Mesut je za přístavem, slyšel jsem na pláže v této oblasti že se tam občas vyskytne bordel z lodí. Kleopatřina pláž je přes kopec, za hradem. Přes město je to asi 20 minut pěšky. Ale taky to není špatná volba. My byli v takovém"jednoduchém" hotelu AZAK a dvě noci vedle SARAY. A přímo na pláži. Na Kleopatřině pláži je krásný písek, ale ve vodě byla kamenná plotna, a když byly vlny, bylo to nepříjemné. Manželku to skoro smetlo, podražené nohy a měl jsem co dělat, abych ji vytahl ven. Druhou stranu za přístavem neznám.
kikiP_
věrná členka věrná členka /
kikiP_
věrná členka věrná členka / před 6 lety
kikiP_
před 6 lety
velké vlny asi taky nejsou to nejlepší pro neplavce... proto ten můj návrh na egypt. vlny prakticky skoro žádné. je to jen úzké zato krásně čisté moře s azurovou vodou. vlny jsou jedině když hodně fouká od moře, což se děje převážně tak leden-únor, od března do května fouká více od sahary. navíc je to jedno z nejslanějších moří světa, takže krásně nadnáší. Nepotřebujete nafukovačky
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Podle mě nejde srovnávat Turecko s Egyptem.
Turecko je na cestování daleko svobodnější země, různorodost turistických lákadel je obrovská. Od antických památek přes nádherné zalené hory, kaňony a meadrovité řeky až po trhy a taverny. Vše v okruhu pár km, záleží na destinaci. Svobodu máte i v jídle - turecká kuchyně je naprosto úžasná a nemusíte se bát "faraona". Ale chápu, že pokud se někdo chce jet na týden vysloveně vyválet k moři tak Egypt asi není špatná volba, už k vůli ceně.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Byli jsme v obou zemích. Je pravda že turecko je mnohem svobodnější země - neměli jsme tam strach vyjít z hotelu a projít se kolem. Antalya je opravdu krásná oblast. Naopak v Egyptě... My jsme to s ženou přirovnali k zlaté kleci - hotel super, jídlo super ale když jsme vylezli ven. Já se přiznám, měl jsem strach. Nikde nikdo, špína nepořádek...Turecko bych volil spíše. Ale samozřejmě záleží, co od dovolené očekáváte.
A neznám samozřejmě vaši situaci, ale naučil bych děti plavat. Nám se jedno kdysi topilo a už bych to nechtěl zažít.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Turecko je země zvláštní,mísí se zde kus evropy s orientem.Byli jsme zde již 3xna dovolené a letos Turecko vyhrálo opět.Vám bych pro jeho návštěvu s dětmi(neplavci)doporučil Marmaris-Icmeler.Byli jsme zde a moře je čisté,nádherně teplé a pozvolný přístup do vody Vám zklidní hlídání dětí.Mořské proudy zde skoro nejsou,neboť je záliv chráněný několika ostrovy,tak jsme si tady připadali jak u nás na přehradě.Jen pečlivě vybírejte hotel,jsou mezi nimi(4+)samozřejmě rozdíly.Jinak je Turecko zárukou pěkného počasí,teplého moře a vynikající kuchyní.
kikiP_
věrná členka věrná členka /
kikiP_
věrná členka věrná členka / před 6 lety
kikiP_
před 6 lety
JE to zvláštní, ale Hurghada mi jako zlatá klec nikdy nepřišla. A co se týká našeho hotelu, nikdy jsem se nebála jít ven do ulic a kolem našeho hotelu žádný nepořádek není. Jezdím do oblasti Hurghada-Jih a zatím vždy bez problému a strachu z bezpečnosti.
BTW: Já se kdysi rodičům třikrát za pobyt topila v hotelovém bazénu v Keni. Můj táta z toho měl víceméně p*del Jednou mě lovila segra, jednou máma a jednou synek jedněch hostů. Plavat jsem se naučila až na cca páté dovolené u moře. A pak jsme pro jistotu deset let nikam nejeli.
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
anonym
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Nejhezčí pláž je v alanya Kleopatra beach jemný písek velké pláže.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů