Egypt od 4 023 Kč
Zobrazit zájezdy

Je vhodný Egypt?

Vloženo: 1. května 2018
Poslední příspěvek: 13. června 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Beruna
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 6 lety
Beruna
Zdravím chci se zeptat, letos chceme jet po prvé k moři a líbí se nám egypt. Slyšela jsem že mohu mít zažívací potíže a horečky průjmy atd. Chceme all inclusive a jedem ze 7 letym synem můžete mi prosím poradit a informace kdo už tam byl děkuji

Odpovědi 13 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zažívací potíže člověk v Egyptě opravdu mít může. My jsme tam s rodinou byli jednou, bylo to ovšem už před mnoha lety. Taťka měl tenkrát jeden den problémy, nešel s námi ani na snídani a polehával na pokoji. Já měla jen průjem a třeba moji mamince se to vyhnulo úplně. Měli jsme tenkrát od známých prášky, které se dají koupit právě přímo v Egyptě. Slyšeli jsme, že jsou na to nejlepší právě místní léky, že ty naše s tím moc nezmůžou. Říká se tomu Faraonova kletba nebo pomsta
Samozřejmě je dobré úplně se vyhýbat místní vodě a vůbec ji nepít, ani při čištění zubů.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
V červenci jedeme tři dospělí s 10-ti letým vnukem do Hurghady, celkem po osmé (Sharm,Hurghada,Marsa). Jenom jednou na Marsa jme měli lehčí problém, ale ne všichni. Nepít vodu z kohoutku. Jinak na místě si můžete koupit Antinal za 5 dolarů, ale mi si necháváme už tady napsat recept na Ercedufil s doplatkem 100,.Kč, při potížích najednou dvě a po čtyřech hodinách jednu tobolku a je po problému. Někdo je náchylnější, někdo může pít cokoliv.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zažívací potíže mohou být i v Turecku a v Tunisu, ale delegáti na to mají léky, které dobře zabírají, nebojte se si o ně říct. Vyhnout se ledu, je z jejich vody, která nám evropanům nesvědčí. Egypt je krásný a stojí za to ho vidět. Byli jsme tam několikrát v Hurgadě i v Marsa Alam. I cenově si myslím, že se s Egyptem dá máloco srovnat. Řecko je strašně drahé, inclusive vás tam na týden přijde tolik, co 11 dní v Egyptě. Rozhodně bych neváhala a letěla. Mimochodem, i v Řecku měli mnozí zažívací potíže.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Jedte do Marsa Alam, tam je bezpečno, krásné koupání a poměrně nové hotely, Pijte pouze balenou vodu, vyhněte se zmrzlině a ledu v pití a meli byste to přežít ve zdraví
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den,mám jen pár rad, po asi 10-ti dovolených v této krajině... v prvé řadě vyhýbat se i 5-ti * hotelům, kde není k pití POUZE balená voda,nám teda nikdy nevadil ani led ani zmrzlina,ale jednou jedinkrát jsme byli v resortu, kde byla voda k dispozici pouze k dolévání z barelů rozmístěných po chodbách a problém byl na světě... po této zkušenosti je pro mě již nejdůležitější výběr resortu .. u dobrých cestovek je to vždy u popisu hotelu a za sebe mohu jako destinaci doporučit Sinaiský poloostrov.. kvalita služeb podstatně lepší škoda, že se namůže z důvodu bezpečnosti na Tabu ale i Sharm je skvělý... Egypt si užijete ,ale už to není to ,co bývalo...
Katka_Hribik
nová členka nová členka /
Katka_Hribik
nová členka nová členka / před 6 lety
Katka_Hribik
před 6 lety
Dobrý deň, my sme boli v Egypte 3 krat, z toho sme mali zažívacie problémy iba jedinýkrát a to konkrétne v Hurghade. A vždy sme boli v hoteloch 4* a vyššie. Delegátka nám však hneď pri príchode napísala názov lieku, ktorý na to zaberá a je voľne doostupný v ich lekárni za pár korun. A zabral v priebehu jedného dňa. To, že sa má piť len balená voda je asi viac než jasné, ale vhodné je i vyhýbat sa nápojom s ľadom alebo zmrzlinám. Taktiež synovi možete balenú vodu dávať i pri čistení zubov. Ale vzhľadom k tomu, že i zelenina alebo ovocie je umývané NEbalenou vodou, potiaže sa môžu objaviť.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Preventivně před odjezdem jsem užívala vždy Hylak - v lékárně v Egyptě hned koupila jako jediný účinný lék "Anital" - už se tam prodává pod jiným názvem - ale lékárníci všude ví o co jde.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
V Egyptě jsem byla dvakrát a vždy bez problémů(a to jsem pila vše s ledem a měla i jejich zmrzlinu),za měsíc odlétáme se dvěma dětmi 2 a 5let do mara alam přímo do hotelu club akkacia Swiss resort ...tak doufám,že to proběhne v pořádku...v únoru jsme byli v Dubaji ale to se opravdu nedá srovnat s Egyptem..tak doufám že nebudeme z Egypta zklamání,i když vždy jsem tam byla spokojená...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Právě přemýšlím zda si tento zájezd koupit. Byl by to přesně tento hotel Club Calimera Akassia Swiss Resort v Marsa Alam. Dnes jsem byla v cestovce-Invia a cena by vyšla okolo 93 000Kč. 2rodiče a 2děti (15 a 9 let). Chci se Vás zeptat s jakou cestovkou letíte vy? A kolik Vás to vyšlo?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zdá se mi ta cena strašně vysoká. Většinou volíme zájezdy, kde jsou děti do 15 let zdarma. Takže například 2 dospělé osoby na pokoji + 1 dítě do 15 let přišlo mou dceru na 44 000 v Giftun Azur.
Nejspíš jedete v sezónu, ale v Club Calimera byla vloni kamarádka na 15 dní v září za 15000 Kč
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 6 lety
Arne1
před 6 lety
Já se na tyhle problémy dívám jako kdybych byl mohamedán - co se má stát to se stane = je to v rukou Božích. Někdy se něco projeví a někdy ne. Názory na původ jsou různé - dehydratace, špatné nápoje, špatné jídlo (jejich příprava masa je dost rychlá, je to pak jako podrážka a jestli je to důkladně propečené to netuším), bakterie lítající vzduchem, špatně dělaná deratizace/desinsekce a kdo ví co ještě.
Dodržovat nějaká bezpečností opatření ale ne fanaticky přehnaná, zbytečně neriskovat. Právě teď jsem v hotelu Panorama Hurghada už týden a zatím se nic nestalo. Zuby si čistíme vodou z kohoutku, piju nápoje z postmixu (co tam lijou nevím), led si ale nedávám, polosyrová volská oka taky ne.
Pro případ problémů mám z domu Ercefuryl (že je to něco jiného než egyptský Antinal nebo Drotazide jsou babské povídačky, máte-li zdravé oči tak si přečtěte složení, dá se dohledat na Internetu). Tu krabičku sebou vozím na všechny výlety, protože je důležité včas si vzít první dvojitou dávku. Jakmile se vyskytne podivné škroukání v břiše, okamžitě dvě tobolky a v nápojích přejít výhradně na cukrem slazenou Coca Colu, samozřejmě vynechat alkohol.
Jo a ještě jedna poznámka - v některých hotelích (zažil jsem v hotelu Nada v Marse) mívají italové něco jako letní tábory pro děti. To snad hovoří za vše.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ten lék je tam pořád pod stejným názvem a je opravdu účinný..
Iveta7824
nový člen nový člen /
Iveta7824
nový člen nový člen / před 5 lety
Iveta7824
před 5 lety
Loni jsme při pobytu na Makadi Bay v 5* hotelu jedli a pili všechno (nedělám si iluze že džus z postmixu z kterého dělali koktejly byl z balené vody)zuby jsem si čistila vodou z kohoutku.K tomu jsme si dva večery zaplatili privátního průvodce jen pro nás dva po Hurghadě tak,abychom neviděli jen krámky pro turisty a obchoďák s pevnýma cenama.....Byli jsme v hospodách kde nebyl široko daleko turisa jen místní.Pili jsme tam jejich pití,s hromadou ledu .Měli možnost popovídat si s kdejakym skoro zebrakem a domorodcem.Prosli si rybí trh kde jsme viděli jejich echtpripravu ryb na skoro plechu ze střechy..Ačkoli jsme nekoukali na to co dáváme do pusy,neměli jsme sebemenší problém celý pobyt.Manzel si dával preventivně ráno ::za korunu z flašky ::dom.slivovici jako prevenci.Ja si koupila Antinal kdyby náhodou.A nic...Je to asi u každého jinak .Vedro,to že do sebe lidi nacpou šílené kombinace jídla..Ale kolem nás nebyl nikdo s Faraonem.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů