Kypr od 10 720 Kč
Zobrazit zájezdy

Severní kypr - co vidět?

Vloženo: 13. května 2018
Poslední příspěvek: 17. května 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Dobrý den. Chtěli bychom na dovolenku na Kypr. Protože nás ale baví ležet na pláži jen tak jeden dva dny, vzdycky dovolenou spojíme s poznáváním okolí. Plánujem tedy vypujčit si auto a cestovat i po Kypru. Chci se zeptat cestovatelů co Kypr trochu znají, zda stojí za to zavítat i do severního Kypru. Moc informací jsem nenašel - co památky, přírodní zajímavosti a tak. A je nějaký problem z pujčeným autem na jihu cestovat na sever? Děkuji.

Odpovědi 4 odpovědi

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Určitě stojí za vidění:
Famagusta a pláže u Varosha
Girne
poloostrov Karpaz až na úplný cíp Kypru, Dipkarpaz
zřícenina hradu Kantara
Hilarion
Belapaist
Nikosia je taková nudnější, ale zase kyperská část
Salamína a královské hrobky, sv. Barnabáš
Bacha jezdí se vlevo. Pokud mi pošleš email, mohu TZi poslat vlastní poznatky i s fotkama.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Děkuji moc Sally. Určitě tedy vyjedem. Jen se ještě optám jestli máte nějaké zkušenosti s tím půjčením auta na jihu a cestováním na sever? Oni se prý moc rádi namají a nerad bych měl nějaké problémy právě kvůli půjčenému autu v jižním Kypru. Děkuji.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Býval tam problém (nejel jsem z jihu na sever) že půjčovny mají v podmínkách, že auto nesmí na sever, mj. není tam pojištění a ani povinné ručení. Je to asi problém i dnes. My měli půjčené auto na severu a jezdili jen po severu. Na jih jsme se šli podívat jen v Nikosii, a to jsme šli pěšky.
Zkusit si vyggoglit autopůjčovny a zeptat se přímo u nich, než být potom zklamaný nebo mít problém.
Jinak blbě jsem to četl tu původní otázku. To co jsem psal se týkalo severu a na jihu:
Afroditina skála - Petra tou Romiou
Paphos, Lania, klášter Kykkos, Kourion. kaledonské vodopády, korálová zátoka
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Děkuji. Takže bude možná lepší nějak se dopravit na sever a pujčit si auto tam. Jinak jste to pochopil dobře, ptal jsem se na sever. Nicméně díky i za typy na jih.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů