Kypr od 10 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Měna na severním Kypru

Vloženo: 28. června 2018
Poslední příspěvek: 3. srpna 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Ahoj. Už tu padlo hodně o severním kypru ale nikdo se nezmínil jak se tam platí. Jde to eurem jako na jihu nebo se platí tureckýma lyrama? Předpokládal bych že berou obojí - nechtěl bych řešit ještě výměnu kvůli výletu z jihu na sever 8-(
Děkuju Tomáš.

Odpovědi 6 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Tome, já mám pocit, že normálně tureckýma lirama, jih je zase v eurozóně - takže tam eurem. I když si myslím, že se nemusíte bát s tou výměnou. Směnárny budou na každém rohu.
Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
před 6 lety
Bože, slovo "lyra" vypadá fakt hrozně, doufám, že to byl jen blbý překlep
A ano, potřebujete liry, minimálně na trhy a u stánků. Veeelmi často ale můžete platit kartou - prakticky ve všech restauracích i kamenných obchodech a někd yi na tom trhu, takže stačí vyměnit malou částku. V bankách vám to vymění s velmi výhodným kurzem a bez poplatku, takže to ani skoro nic nestojí
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Díky za odpovědi. Asi to budu řešit tou kartou. Předpokládám ale že na nějaké vstupy do památek atd. to kartou asi nepujde... A to Y byl Péťo fakt překlep kdž na to koukám vypadá to fakt blbě,.. 8)
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Na jihu opravdu eurem, na severu se dá taky euro (neměli jsme problémy, hodně jsme platili kartou, a samozřejmě turecká lira. Měnili jsme ji většinou na hotelu
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ono platit eurem jde v podstatě všude, jen je dobré si občas spočítat v jakém kurzu to počítají. Když jsme byli v severním Kypru tak jsme eurama platili, ale když jsem si to přepočítal, tak jsme rychle hledali kde si vyměmit. Naštěstí jsou směnárny na každém rohu a kurz byl celkem v pohodě.
Wincenzzo
stálý člen stálý člen /
Wincenzzo
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Wincenzzo
před 5 lety
Na SevernimKypru se da platit jak jejich lirami, tak eury, ovsem byly I obchudky, kde eura vzit nechteli, v restauraci h a ruznych obcerstvenich jsou ceny uvedenem v obou menach, je tam Hodne smenaren... jak v Kyrenii, tak ve Famaguste, kdyz platite eury, vraci Vam v lirach, ze chcete nazpet eura si musite rici sami...

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů