Omiš od 615 Kč
Zobrazit zájezdy

Přes Maďarsko a Bosnu do Omiše

Vloženo: 31. července 2018
Poslední příspěvek: 15. srpna 2021
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Ahoj, chci se zeptat jestli někdo nezkoušel tuhle trasu. Podle map(různých) mi to vychází časově o cca půl hodiny navíc a vzdálenostně necelých 50km. Vychází to zhruba přes Budapest a Banja Luka v Bosně. Hledal jsem různý diskuze a málokdo to zkoušel. Uvítám proto všechny názory. Díky

Odpovědi 5 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
My byli 2x v Mali Rat (kousíček před Omišem). Prvně jsem to jel Brno-Blava-Csorna-Szombately-Redics-Lendava-Varazdin-Zagrev-Karlovac-Plitvice-Debelo Brdo-Gračac-Knin-Split- Mali Rat.
Celkem 857,6 km, doba jízdy přes noc 14hodin 45 minut, z toho 2 hodiny přestávky nejen kvůli nám, ale i kvůli psům. Hodinu nás zdržel slejvák v Maďarsku, kdy se dalo jet maximálně 50km/h. Pak jsem trošku zabloudil v Zagrebu při nájezdu na dálnici a trochu nás chytla kolona ze Splitu až do Mali Rat. Takže čistá doba jízdy asi 10 hodin.
Rok na to jsem to jel celé po dálnici přes Rakousko a Slovinsko. Cesta byla dlouhá 902 kilometrů a trvala s přestávkama celkem 14:30 hodin. Ale bylo to pohodlnější.
Kdo co preferuje je každého věc a je to skutečně věc názoru. Vzhledem k tomu, že většinou na dovolenou jedeme se psama (teda dvěma jorkšírkama) tak se snažíme být co nejdříve na místě a na výlety si jezdíme potom z místa. Kdysi jsem preferoval klidnější cestu přes Maďarsko, ale dnes raději pohodlí po dálnici.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Nemusíte jezdit až do Budapešti, pokud teda nejste fanda dálniční jízdy. Jezdíme přes Sopron k Balatonu (Keszthely), Nagyatád na hraniční přechod Barcz - Terezino Polje. V Chorvatské Slavonii pak pokračujeme přes Daruvar a Pakrac na hraniční přechod Stara Gradiška - Bosanska Gradiška. Banja Luku raději objeďte použitím dálnice; zdržení si užijete rádi dále průjezdem Vrbaskou soutěskou a dále směr město Jajce (k vodopádům zde musíte sjet z hlavního tahu). Následuje Bugojno, Livno a dále podle cílového místa. Lze si vybrat směr jak pro Omišskou, tak pro Makarskou riviéru. Pohonné hmoty stojí v BIH o něco méně než u nás (bohužel, bylo to o hooodně lepší), jídlo v restauraci koupíte levněji než suroviny u nás v LIDLu; takže paštiky na cestu s sebou opravdu tahat nemusíte. Případný nocleh pro 4 osoby seženete v sezóně už od € 20, konvertibilní marky směňovat nemusíte. A pokud si cestu Bosnou zamilujete, dopadnete jako my - pravidelná dovolená v jihobosenské Trebinje s dojezdy k moři (HR - Sebreno, Kupari, Mlini nebo třeba MNE - Igalo) nebo Aquapark Grad Sunca, koupaliště Bregovi, bazén Olimpijski a spousta dalších aktivit.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
jeli sme letos poprvé. Brno -Bratislava-Budapešť-pak po M6- Mozács-po Chorvatské tuším A5 a A3 a sjet na Banja Lika-přespání v Jajce. ráno 3,5hod.do Omiše. cesta v sezóně a skoro prázdná, ubytování 930,-pro 4 lidi večeře za pusu totéž objed 2.den před překročením hranic ještě v BIH. jediné ůskalí hranice kupodivu Maďarsko-Chorvatsko
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Letos jsme se rozhodli že to zkusíme bez placených úseků takže jsme jeli přes Maďarsko a Bosnu. Výhody: Minimální provoz a to fakt, nechá se jet celkem svižně. Nevýhody hlavně Maďarsko kolem silnice č 84 v noci spousta vysoké zvěře (daňci a srnky) potkali jsme několik nehod. Já jsem naštěstí dobrzdil ale bylo to o "fous"
trasa:
Brno, Břeclav, Mistelbach an der Zaya, Gaserndorf, Neusiedl am See, Eisenstadt, Sopron, Sárvár, Sumeg, Keszthely Nagyatád, Csokonyvisonta, Barcs, Viruvitica, Daruvar, Pakrac, Nova Gradiška, Gradiška, Laktaši, Banja Luka, Jajce Bugojno, Kupres, Livno, Baška Voda
čistý čas cca 18h
Hans
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Hans
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Hans
před 3 lety
Jel jsem zpět domů z Bristu přes Bosnu, trasa, Bugojno,Jajce, Banja Luka, Stara Gradiška a cesta super, klidná, provoz minimum a v sezoně, není to dálnice, ale slušná silnice, dost klikatá,ale pokud zas tak moc nekvaltujete, je toho dost k vidění, např. divocí koně, taky raketové silo po federaci.Takže letos bych to chtěl projet k moři pokud mi to opatření a la covid dovolí.Navíc se stejnè motàm na hřbitově u Kutiny, takže se tato alternativa přímo nabízí.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů