Thajsko od 26 895 Kč
Zobrazit zájezdy

Ceny v Thajsku

Vloženo: 22. února 2018
Poslední příspěvek: 13. února 2023
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
Podělím se o zkušenost s cenami v Thajsku, aktuální, rok 2018.Ceny opravdu záleží na oblasti. Byla jsem na Koh Lanta, Phi Phi a v Krabi. Lanta byla nejlevnější, pak Krabi, Phi Phi samozřejmě nejdražší (dají se tam najít levná místa na běžné jídlo, ale ovoce i ceny v marketu 7-eleven byly vyšší). Třeba v Bangkoku je ještě až o polovinu levněji.Pro jednoduchý přepočet na Kč si z částky v BHT odečtěte třetinu.Moje zkušenosti s cenami:- Jednoduché jídlo (pad thai nebo smažená rýže se zeleninou a masem) – od 60 BHT- Grilovaná ryba + rýže + zelenina, pro 2 osoby – 250 BHT- Fresh z čerstvého ovoce – od 40 BHT- Čerstvý kokos – 35 BHT- Čerstvý ananas/meloun/mango/…, již nakrájené – 20 BHT- Kilo banánů – 20 BHT- Thajská palačinka (rotí) s nutelou/medem/… - 30–50 BHT, cena palačinky na trhu – 10 BHT- 5 l balené vody – 40 BHT- Půjčovné skůtru na 1 den – 200 BHT (pokud na tom neumíte jezdit, NEDOPORUČUJI!)- Cesta tuktukem 5 km – 100 BHT- Cesta Krabi, letiště - Koh Lanta, Long Beach - 400 BHT- Cesta trajektem Ko Lanta – Ko Phi Phi – 350 BHT (s vyzvednutím u hotelu kdekoliv na Lantě a odvezením do přístavu)- Cesta trajektem Ko Phi Phi – Krabi, Ao Nang – 400 BHT (v ceně minivan z přístavu v Krabi na Ao Nang)- Celodenní lodní výlet na Phi Phi (Bamboo Island, Sharks Point, Monkey Beach, Maya Bay, atd) - 500 BHT + 400 BHT vstupné do NP (pro Mayu a Bamboo se platí jen jednou)- Poplatek za výběr z bankomatu - 220 BHT- Při každovečerních párty na Phi Phi všude prodávají kyblíky míchaných alkoholových drinků (vodka+džus, rum+cola,…). Tuna ledu a asi půllitr celkem silného drinku – 250–350 BHT- Thajská masáž / olejová masáž / masáž chodidel – od 200 BHT za hodinu (Krabi), po 300 BHT (Phi Phi)- Vnitrostátní letenka BKK – Krabi – 1200 BHT i s kufrem (lze i levněji na letiště Don Muang, ale my chtěli rovnou Suvarnabhumi,a bychom se vyhnuli přesunu)- Noc v levném pokoji s vlastní koupelnou – zhruba 200 (Lanta) – 400 (Phi Phi) BHT na osobu-----------------NÁŠ ROZPOČET (na osobu, na 18 dní s cestou):7 800 Kč za zpáteční letenku PRG-BKK2 000 Kč za zpáteční letenku BKK-Krabi s kufrem 3 500 Kč za ubytování na 16 nocí, vždy jednoduchý pokoj s vlastní koupelnou2 000 Kč za dopravu a výlety (lodě, mikrobusy, 2x taxi, celodenní výlet na Phi Phi a půldenní na Lantě)4 000 Kč za jídlo a dárky19 300 Kč CELKEM------------------Třeba to někomu pomůže. Jsem zvědavá i na vaše zkušenosti, tak klidně pište

Odpovědi 23 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Také jsme měli letenky za 7500Kč. Fly Dubai, že?
Vyšlo nás to na dva týdny podobně. Rozhodně 10x líp utracené peníze, než někde v červenci v bulharsku nebo chorvatsku
Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
před 6 lety
Ano, Fly Dubai. Nám je o 300 Kč zdražili, než jsme se vůbec rozhoupali k rezervaci, ale i tak jsem byla za takový úlovek opravdu ráda, jinak jsem je totiž pod 11 000 Kč Z PRAHY neviděla.

Když si člověk umí sám vše zařídit (a že to s dnešními možnostmi vůbec není těžké), vyjde taková dovolená opravdu levně. A když pak slyším, jak lidé utrácejí v létě právě za ty Chorvatska, Itálie a podobné dovolené, mám z toho ještě větší radost
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Peto kde je lepší moře na šnorchlování PhiPhi nebo Ko Lanta...nechceme se s detmi stěhovat,jen výlety.A je nás 15lidiček,tak uz ted sháním ubytko pres booking a uz je hodně plno.Chceme jet v prosinci.
díky Jana
Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
před 6 lety
Ahoj Jani,
my tam toho zas tolik nenašnorchlovali, ale mám pocit, že přímo na Lantě se nešnorchlovalo vůbec. Jestli ano, tak spíš někde na jihu asi, tam mi přišla voda čistší. Dalo se ale jet na lodní výlety na malé ostrůvky a tam to bylo i pod vodou samozřejmě nádherné.

Na šnorchlování byste měli nejlepší asi Long Beach na Phi Phi - korály, barevné rybičky, malí žraloci. Kolem Long beach je i klidněji, ta zastavěná nudle uprostřed moc na dovolenou s dětmi není, je to tam hrozná divočina v noci
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zdravím, nějak mi nesedí ta cena za letenku. Opravdu je to zpáteční letenka praha - bankok - bankok - praha?
Na jaký termín to bylo?
Děkuji za odpověď.
Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
před 6 lety
Ahoj Jakube,
byla to akce Flydubai v půlce září. Byla spousta letů během celého ledna a února (my 31.1. - 18.2.), takže se dalo krásně vybrat. Ceny začínaly na 7 500 Kč opravdu za zpáteční letenku, levnější jsem z Prahy zatím neviděla a asi zas dlouho neuvidím
Přestup byl klasicky v Dubaji, tam asi 12 h, tak jsme jeli do města, zpátky 2 h, takže to bylo milé.
Každý si na FlyDubai stěžuje, ale ani při cestě na Srí Lanku ani teď jsme neměli žádný problém a ceny jsou prostě bezkonkurenční. A dát 150 Kč za vodu a sendvič místo břečení nad tím, jak nedávají najíst, mi přijde jako rozumnější, než platit za Emitares.
Zhruba od konce srpna to budu zas hlídat, třeba přijdou s něčím zajímavým
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Jen 3500 za ubytovani na 16 dnu? Pekny, ja platim jen za 5 dni v Bangkoku 2200 pritom zadny velky luxus a mimo sezonu... Kdepak hledate ubytovani? Hotels booking?
Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
před 6 lety
Ubytování bylo přes Booking a pro dvě osoby opravdu stálo asi 7 000, s tím, že na Lantě za 10 nocí bylo asi stejně drahé jako na Phi Phi za 5.
Na tu cenu jsme se dostali i díky slevovým referral url (ušetřeno celkem asi 1400). Na místě bývá ubytování levnější, ale než něco shánět, mívám to radši zamluvené předem.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Ahoj, já nikde nemůžu najít let z halvního lestiste na krabi..jen z toho durhého..poradíte kde hledat?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Zdravím, přečetl jsem si něco o Phi Phi tady:
info-thajsko.cz/ostrov-phi…
a docela rád bych se tam podíval, já žil mylně v přesvědčení, že tam je jen ta 1 pláž, ze který jsem viděl fotky hord turistů
No a tak má otázka, budu v Bangkoku, pak Phuket, odkud by jste a jak vyrazili? Já četl o lodním spojení, tak spíš se ptám kvůli radě. Díky a mějte se!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Krásný dobrý den, prosím o radu,chtěl bych se podívat do Thajska a vůbec nevím kam a hlavně kdy, moje záliby jsou : šnorchlování a jelikož mám lupénku, tak válení se v moři a večerní procházky po městě moc bych chtěl poznat jejich street foody, já vím, že to nemůžu ale chtěl bych se na ulici zakousnout do kachny nebo ryby, prostě něco takového prožít, poradíte mi nědko prosím a hlavně kdy tam vycestovat aby nám to nepropršelo....moc děkuji za info
Hanna
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Hanna
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Hanna
před 5 lety
Ceny jsou v Thajsku překvapivě vysoké. Každého asi nejvíc zajímá ceny vstupů, kávy, alkoholu, jídel. Takže ceny za toto jsou vyšší než v ČR. A v ČR je to pro nás myslím dosti drahé. Takže i v této vzdálené zemi jsme zase jako chudáci, kteří pořád přepočítavaji.Jidla v jejich takzvaných restauracích, kde sedíte na usmudlanych plastových židlích jsou sice levnější, ale v ČR by jste si takto malou porci i za tyto peníze jistě nekoupili. Nevěřte hloupostem že je v Thajsku levně a vemte si určitě více peněz na cestu. Určitě mi pak dáte zapravdu.
Denča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Denča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Denča
před 5 lety
Dobrý den nějak si pohravame s manželem s myšlenkou navštívit Thajsko. Nikdy jsme tam nebyli a když se na to díváme tak nám to přijde dost drahý. Zpáteční letenky co jsme našli na únor/březen 2020 na pelikánu jsou cca okolo 15-16000/ osobu. Mám ale strach abychom nakonec nebyli zklamání ze to zas takový ráj jako na fotkách není. Navic jet jen ve dvou - nejsem si úplně jistá, zda to je bezpečné...a je výhodné koupit si hotel a all inclusive anebo to různé střídat a bydlet na více místech a jaká místa by jste doporučili pro romantickou dovolenou - svatební cestu (případně i poprosím o konkrétní typy na ubytování a fotky) . Děkuji moc za rady
Deni11
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Deni11
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Deni11
před 5 lety
Zdravím taky jsme se konecně rozhoupali a v lednu letíme , cena zpatecní letenky s Quatarem za 13 400 , dražši , ale i s přestupem cca 16 hodin , nějak se nam nechtělo travit 22 hodin na cestě za přiblizně 11 000. Letenky z BKK na Krabi a Chiang Mai stály vca 650 kč.
Teď jen nevím kde se na Krabi usadit , planujeme válecku s nějakým vyletem na 6 nocí.
Ma někdo nějaký tip ? Děkuji
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
@Deni11 ~ Já bych si dala na Krabi jen nezbytně nutný počet nocí a pak jela jinam, například na Ko Lantu. Na Krabi je nejhezčí Tiger Cave Temple, pláže tam nejsou nic moc.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
LenkaGazdova
před 5 lety
@Hanna ~ Thajsko je pořád levnější než v ČR. Měsíc dovolené pro dva lidi za 70 tis. včetně letenek a hladem a jakýmkoli dalším nedostatkem jsme rozhodně netrpěli. Pokud někomu vadí ušmudlané židle a chce jíst v západních restauracích, doporučila bych raději jinou destinaci. A to nemyslím nijak zle, ale je to prostě odlišná kultura. Pokud chce mít někdo západní standard musí jet jinam nebo počítat s tím, že zaplatí víc.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Deni11 ~ Zdravím,
doporučuji pláž Ton Sai, která leží vedle Railay, ale rozdíl je v tom, že zde nejsou téměř žádní lidé. Je zde pouze pár resortů a božský klid. Je to oblíbené místo pro horolezce díky skálám, které tu obklopují celou pláž.
MartinKoc
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
MartinKoc
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
MartinKoc
před 5 lety
@Kristýna ~ To mi doporucil kamarad, kdyz jsem tam byl v prosinci. Ze se to da pekne projit pres ao nang. Na tu monkey trail doted nadavam
Ale zase tam je nadherny klid, na cele plazi bylo cca 5 lidi.
PS: neni to misto pro horolezce az mezi raylei east-west? Tam je primo centrum, Ton sai mi moc neprislo a to jsem delal horolezectvi cca 10let
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@MartinKoc ~
Já po skálách nelezu (jen boulder), takže nedokážu říct, kde je to pro horolezce lepší, každopádně na Tonsai se leze a přišlo mi to tam mnohem lepší než na zaplněné Railay.
Maty
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Maty
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Maty
před 4 lety
Ahoj,rád se taky podělím o zážitky: My jezdíme ob rok na Kosáč (Koh-Samui - v překladu "Ostrov kokosových palem" a moc se nám tam líbí, je to náš oblíbený ostrov, je to ráj všeho možného. Phuket jsme již zavrhli,tam už dlouho vládnou vožralí, uřvaní a roztahovační rusáci a mají tam všechno v azbuce (dřív cca před 10-20 lety jsem tam pravidelně jezdíval ještě s rodičema, Phuket byl super, Kosáč jakbysmet, vše 5x levnější před 15 lety, to je ale logické, teď už se to říct nedá a aktuálně všude více turistů) . Jsme 4 členná rodina, děti 8 a 4 roky. Letos - prosinec 2019 letíme zase, lítáme vždy v termínu kolem poloviny prosince a návrat kolem 4.1. (cca 3 týdny i s cestou).Ideální vyhnout se vánočnímu stresu v ČR a novoročnímu projevu Zemana, místo toho si užít sluníčka, pohody, exotiky a jiného ráje. Je to jiný svět a opravdu krásný to zažít, doporučuji, za ty prachy to stojí víc než co jinýho. Půjčujeme si většího skůtra,jsou to automaty, my bereme s delším sedlem objem 250 cc (kvůli kopcům) , 4 se na něj vejdeme , jsme hubený a s jízdou vlevo problém nemám (za 1-2 dny si na to zvyknete). Nikdo tam jízdu ve 4 neřeší, thajci jezdí i v 5. Já to odřídím, musí se pomalu a s rodinou na sedle střízlivej, nikdy nebyl problém.
Letos letíme zas, už se těšíme ! Praha - Frankfurt-Singapur - Kosáč. Koho zajímá, za 4 zpáteční letenky (zpět též přes Singapur a v Evropě přes Amsterodam) jsem dal cca 66 tis Kč (kupováno koncem března) . I s čekačkama tam cesta kolem 20 hodin, zpět kolem 25 hodin (v Singáči při návratu máme 8 hodin čekačku, ale v ceně letenky máme sightseeing tour večerním Singapurem na 4 hodiny) . Je to dlouhý, ale dá se to vydržet, je potřeba tam být min. 14 dní čistých, lépe 3 týdny a kdo může i více. 1-2 dny se dostáváte z jet lagu (posun času). Určitě uděláme i 1 výlet lodí buď na Ko phangan nebo Ko Tao. Ceny jsou obecně o něco mále lepší než v ČR, samozřejmě jak co, třeba víno je tam dost drahý (flaška v přepočtu kolem 250-300 kč) , musejí dovážet. Dovča se dá udělat (při ceně letenek 66 tis a ubytko na 20 dní pro 4 kolem 30 tis kč včetně opravdu velmi bohatých snídaní – „Samui beach resort“ na jinu pláže Lamai v moderních opravdu velkých bungalovech ) , tak celkově myslím že tam zahučíme kolem 130-140 tis kč a to si jíme a užíváme jako králové, vezeme zpátky spousty nakoupených věcí většinou hardy na léto, kratasy, nějekej ten obraz, sošku, korálky, přívěšky atd, cetek a suvenýrů ze všech kultur světa je tam miliarda, některý pěný  (podstané: nic moc si neberte, stačí 6 trik a 4 kaťasy a 2 plavky, 2 letní boty… v teniskách , džínách a mikině letíte,dále kartáček +pasta, krém na (ne)opalování a pár málo blbostí navíc, zbytek nepoužijete zbytečně zabírá kufr!!! Idelní jet s poloprázdným kufrem, protože dost věcí tam koupíte tak aby byly kam dát !! Prádlo se tam nechá za pár bathu na místě do druhýho dne vyprat (děláme to několikrát za pobyt, děti se dost špiní a i vám to vymandlujou 1 kg prádla cca za cca 50 bathu a voní to že ani doma to neuděláte) . Samozřejmě utratí někdo i víc, vše podle toho jak si užíváte, co kupujete, kolik výletů děláte, kolikrát jdete na massage  atd. Skutr cca 250-300 bathu (dle velikosti, modelu atd) na den když si ho půjčíte na skoro 3 týdny, jinak jídlo mají lepší, kvalitnější, zdravější než u nás, nám všem 4 zcela vyhovuje a užíváme si to !! Plast.restaurace jsou nejlepší, nemáme s tím problém !! Jdeme i do luxusnějších, ale nic moc lepší to není a ceny maj min. na dvojnásobku.
Navštívíme farmy – sloní, krokodýlí, opičí ZOO, hadí show atd atd , je tam toho milion a pro děti bezva.Lidi-domordoci jsou milí , rádi se baví.
V krámě 7 eleven nebo Tesco,Makro (na lamai) koupíte všechno co potřebujete, třetinka piva Singa nebo Chang kolem 30 bathu v krámě, v restauraci kolem 60-100 bth dle luxusu restaurace. Bohužel za uplynulé 2 roky bath posílil vůči koruně nebo euru o cca 12-15 % (bath je vázanej na dolar) takže bude pro nás opět o něco dráž, ale dá se to vydržet.Snad Thajci sami o sobě moc za ty 2 roky nezdražili, uvidíme.
Vezu sebou vždy aspoň 1500 bathu (pošetřených z minula) na taxika z letiště do resotu a vyměním z Eur na bathy na lamaji za co nejlepší kurz (projdu pár bank a směnáren, rozdíly tammalé jsou). Tam kde je to nejvýhodnější vyměním rovnou 1000 euro, to se 100 % utratí (ubytko platím až na místě cash v bahtech, žádný zálohy předem posílat z čech do Thajska, to vás zbytečně banky oberou na poplatcích a nevýhodném směnném kurzu, to již mám podchycené, nejedeme poprvé).), Takových 1800 - 2000 Eur tam určo nechám. Ale máte zážitky , který Vám nikdo nevezme.
Jinak – žádný očkování atd neděláme, není potřeba. Lékarny a zdravotnictví tam mají lepší než u jás. Pojištění ano – Před 4 roky naše dítě škrábla opička v ZOO pod oko (vystrčila ruku z klece a bylo to) tak jsme jeli do nemocnice, ošetřili, naprostej luxus, léky lepší, nemocnice paráda !! do 2-3 dnů zranění bylo pryč. Stálo mě to asi 2000 bathu na místě, pojištovna 100% uhradila po příjezdu dom.
Nebertesi si sebou, zapalovače, Iqosky atd (ani do kufru do podpalubí o nedávejte, vyvolají Vás a musíte to vyndat a odevzdat.) Jednou se nám to stalo a byl to masakr na Kosáči na letišti nás vyvolávali když už jsme byli u gatu před nástupem do letadla (letiště je tam hodně malý) a museli jsme složitě ke kufrům co jsme posílali do podpalubí a museli to otevřít a hledat, vyndat a odevzdat. To jsme ještě neznali..ted už to víme. To je asi vše, omlouvám se za román, ale tak nějak (samozřejmě na spousty věcí jsem zapomněl) ..Ahoj, Martin

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů