Kuba od 27 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Kolik peněz s sebou na Kubu?

Vloženo: 7. ledna 2019
Poslední příspěvek: 11. února 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Prosím o radu. Letím na 10 dní na Kubu-Havana+Varadero (3+7 Ve varaderu je obyt v programu all inclusive, v havaně jen se snídaní. Nemám představu, kolik peněz cca sebou

Odpovědi 11 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Hledám někoho,kdo letí 2.5 z Vídně přes Madrid do Havany.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Dobrý den, cestovateli,
byla jsem s manželem na Kubě v listopadu. Vybral jste si dobře, Kuba je úžasná.
A kolik s sebou? My jsme měli v hotelu Inclusiv, takže nebylo vůbec nutné si přikupovat potraviny, nápoje, cukrovinky, prostě nic. Jídlo úžasné, výběr veliký.
Za dárky, v městečkách za kávy, zmrzliny, jsme celkem utratili 400 dolarů. Ale do toho započítávám i fantastické jízdy americkýma autama - 10 dolarů za jízdu, ať je to daleko jeden kilometr, nebo dvacet. Projížďka s koníkem také za 10 dolarů. Cigarety jsou paradoxně nejlevnější přímo v recepci hotelu. Nikdy v automatu. Hodí se koupit i rum, je povoleno vyvézt litr na osobu.
Výlet z Varadera do Staré Havany stál 6O dolarů na osobu, do Nové Havany 80 dolarů za osobu.
Myslím, že těch 400 dolarů by Vám mělo stačit, my jsme opravdu nešetřili na ničem a stačilo. Hlavně projížďky americkýma veeránama stály mého manžela hodně!!! To si nenechte ujít.
Přeji krásný pobyt.
Alča
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Je lepší si vzít Eura a ty směnit na CUC ,nebo dolary? Je výhodnější platit USD nebo CUC?Byli jste ve Varaderu?A co byste doporučila na Kubě vidět?( kromě Havany,tam samozřejmě musím)Děkuji
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Na Kubě je lepší měnit eura za ty jejich CUCi. 1 dolar= 10 cuců, 1 euro = 12 cuců....
Dolarem nebo eurem je lepší platit v obchodech, restauracích, hlavně tedy v Havaně. Jejich cuci platí na tržištích. Tam se dají velice levně nakupovat dárky, jako jsou čepice, doutníky, drobnosti.
Navštívit Havanu, to je jasný- jak starou Havanu, tak novou Havanu. Jinak jsou vyjížďky lodí po oceánu, nebo v přilehlých městečkách Varadera projížďky s koníkama, trhákem jsou americká auta - veteráni.
Nutností je jazyk - pokud nebudete mít českého průvodce, tak památky Kuby Vám nic neřeknou. Dorozumíte se anglicky, španělsky. Ani náhodou ruština, což mě moc udivilo.
Ale je tam nádherně, budete spokojeni.
Přeji krásný pobyt.
Alča
Jarda
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Jarda
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Jarda
před 5 lety
10 cuc za dolar a 12 za euro? ???
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
No co já vím, tak se na trhu platí konvertibilním peso což je jen o něco méně než euro. Takže euro má hodnotu cca 1,1 cuc ale běžně vám to budou měnit 1:1. Neplést s oficiálním peso, které je v kurzu asi 25 peso za cuc. Tím ale kubánci platí jen přídělové potraviny. Já teda na Kubě nebyl ale vysvětloval mi to kolega z práce, je původem Kubánec a na Kubu létá z rodinou pravidelně. Osobně bych se tam taky rád podíval a tak se o to docela zajímám.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
jojo, je to tak, lepší je to měnit za eura- jsem se právě radši ptala manžela, kterej držel kasu.
Oni prej berou stejně euro jako dolar - rozdíly jsou minimální...
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Moc se omlovám za můj příspěvek. Má pravdu pan Olin a jeho kamarád kubánec- 1 dolar = 1 CUC, 1 Euro = 1,2 Cuc.
Budiž mi omluvou i to, že jsem měla z matiky vždycky trojku a manžel byl nucen se zamyslet!!!
Děkuji všem, které jsem uvedla v omyl.
Alča
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Je ale pravda že nejlepší je přivézt eura, na dolar je prý v oficiálních směnárnách 10% přirážka. Ale platit se s nima dá v normálním kurzu- to jen kubánská vláda má vůdči dolaru bojkot.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Dekuji vsem za cenne rady a opravdu tam nikdo neleti 2.5 pres Madrid z Vidne?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Vždy je lepší vézt eura a vyměnit za CUC. A část CUC pak na CUP.CUPpem jde platit v podstatě všude, i luxusní bary berou CUP v kurzu 1:25.V plno oknech s prodejem kafe,zmrzliny,hamburgrů atd. tě bez CUPů strušně voberou.Základ je všude se ptát dopředu na cenu.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů