Dubaj od 10 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Nákupy Dubaj a jak se oblékat v Dubaji

Vloženo: 2. března 2019
Poslední příspěvek: 8. března 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Ahoj, prosím kdo jste byl v Dubaji, můžete mi prosím říct, jak se tam oblékat? Platí i tady striktní zahalování? A jaké máte zkušenosti s nákupy v Dubaji? Jaké jsou ceny? A ještě by mě zajímala cena taxíku při přepravě z hotelu do města. Moc a moc děkuji za rady.

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
anonym ~ Ahoj, i když Dubaj leží v muslimském státě, tak je velice mezinárodní a multikulturní, potkáte tam více lidí z Evropy, Ameriky a Asie než ze SAE. Proto tam také neplatí striktní zahalování jak v jiných státech, a úplně běžně se tam chodí v krátkých šatech nebo kraťasech. Jedinou výjimkou je stará čtvrť Dubaje, kde žijí převážně místní a najdete zde typické arabské tržiště a domy. Pokud se chcete vyhnout pokřikování, pískání a zvýšené pozornosti, tak bych si určitě vzala dlouhé kalhoty a zahalila ramena. To stejné platí při vstupu do mešity, tam vám půjčí šátek, v případě, že zapomenete.
Nákupy oblečení v Dubaji nejsou zdaleka tak levné jako třeba v Americe, takže nakupování se tam moc nevyplatí. Ve staré Dubaji, ale určitě nějaký ten kousek usmlouváte za dobrou cenu.
Taxi je levnější než v Česku, ale určitě vyzkoušejte jízdu i místním nadzemním metrem, který nemá řidiče a je z něj krásný výhled na celé město.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů