Spojené arabské emiráty od 8 972 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity ve Spojených arabských emirátech – nekonečně dlouhé pláže i rozžhavená poušť

Tipy na aktivity ve Spojených arabských emirátech – nekonečně dlouhé pláže i rozžhavená poušť

Spojené arabské emiráty nejsou jen o vysokých mrakodrapech a nezapomenutelných výhledech. V SAE si můžete užít spoustu dalších aktivit včetně potápění, surfování, objevování romantických pláží a lyžování na skutečném sněhu.

Pláže

Spojené arabské emiráty jsou známé dlouhými plážemi s bílým pískem. Mezi ty nejkrásnější patří Jumeirah Beach v Dubaji a Saadiyat Island v Abu Dhabi, která je dokonce zapsaná na seznamu UNESCO. Jižně od metropole Sharjah se nachází několikakilometrová pláž, která nabízí skvělé podmínky ke koupání.

Mezi turisty jsou oblíbené i plážové parky Yas Island v Abu Dhabi, Wild Wadi Park nebo Al Mamzar v Dubaji. V Abu Dhabi se nachází pláž obehnaná vysokou zdí určená výlučně ženám, které se chtějí ukrýt před nenechavými pohledy mužů.

Potápění a šnorchlování

Ve vodách lemujících Spojené arabské emiráty je velmi dobrá viditelnost. Pokud se do SAE chystáte právě kvůli potápění, pak zamiřte do emirátu Fujairah, kde sídlí několik potápěčských škol. Prozkoumat tu můžete podmořské jeskyně i vraky potopených lodí. Dobré podmínky pro potápění a šnorchlování vás čekají i v Abu Dhabi a Dubaji, kde se navíc vyhnete spodním proudům. Možnost potápění nabízí i aquapark Aquaventure nebo akvárium v Dubai Mall, kde kolem potápěčů plavou rejnoci, žraloci a další druhy ryb.

Surfování

Milovníky vodních sportů jistě zaujme možnost surfování. Skvělé podmínky pro zdolávání vln najdete v Dubaji, Al Ainu, Abu Dhabi i v Sharjah. Začátečnici mohou využít služeb některé z mnoha surfařských škol, které učí nováčky a zároveň půjčují základní vybavení.

Lyžování

Neděláme si z vás legraci, v SAE si opravdu můžete perfektně zalyžovat. Tuto možnost nabízí sjezdovka Dubai Ski v nákupním centru Mall of the Emirates. První krytý lyžařský areál na Středním východě má pět až 400 metrů dlouhých sjezdovek se skutečným sněhem. Máte-li raději brusle, vydejte se do nákupního centra Dubai Mall na Ice Rink, kde vám zapůjčí dokonce i samotné brusle.

Poušť

Nezapomenutelné zážitky vám přinese místní poušť. Cestovní kanceláře umožňují v těchto místech jízdu v terénních džípech a jízdu na velbloudech. V dubajském Al Marmoon Racetrack se organizují dokonce velbloudí dostihy.

Rodinné aktivity

Spojené arabské emiráty jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Snad v každém emirátu najdete aquapark nebo akvárium. Zajímavé jsou také suchozemské parky, jako třeba F1 Park v Abu Dhabi nebo Legoland, Dreamland či Garden Glow v Dubaji. Místní pláže mají pro ty nejmenší připraveno mnoho volnočasových aktivit.

Noční život

Za nočním životem se vydejte do Dubaje nebo Abu Dhabi. Obě metropole jsou plné barů, diskoték a dalších podniků. Počítejte však s tím, že alkohol se může nalévat pouze osobám starším 21 let, v některých případech je povolený dokonce až od 25 let. Mezi nejnavštěvovanější dubajské podniky patří bar At.Mosphere v Burj Khalifa, Sky View bar v hotelu Al Arab a bar Societe v Marina Byblos Hotel. Jestliže letíte do Abu Dhabi, neměl by vám uniknout klub MAD na Yas Islandu a bar Zero Gravity.

Romantika

Toužíte po opravdové romantice? Pak se vám bude líbit plavba lodí Dhow s romantickou večeří. Jestliže jste zastánci klidu a pohody, vydejte se do pouštního beduínského kempu pozorovat se svou láskou noční oblohu.

Adrenalinové zážitky

Mezi skvělé adrenalinové zážitky patří let hydroplánem, helikoptérou nebo horkovzdušným balónem, a také netradiční snowboarding na písečných dunách.

Objevování mezinárodní kuchyně

Luxusní pokrmy si vychutnáte např. v restauraci podmořského hotelu Burj Al Arab nebo v klubu At.Mosphere v Burj Khalifa. Doslova kulinářský zážitek si odnesete z restaurací oceněných Michelinskou hvězdou. Mezi ty nejlepší patří Bread Street Kitchen v hotelu Atlantis The Palm a Social v hotelu Waldorf Astoria Dubai Palm.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Nákupy Dubaj a jak se oblékat v Dubaji

Ahoj, prosím kdo jste byl v Dubaji, můžete mi prosím říct, jak se tam oblékat? Platí i tady striktní zahalování? A jaké máte zkušenosti s nákupy v… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Tipy na výlety SAE

Zdravím za nedlouho jedeme z přítelem do emirátu a rádi bychom je poznali jak jen to půjde. Byli jste někdo?? Co byste nám doporučili shlédnout? Jsem… Zobrazit více
Jitulle
Jitulle

Nákupy v Emirátech

Zdravím,ráda bych něco věděla o výhodných nákupech a cenách v Sae. děkuji
anonym
anonym

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce