Polsko od 799 Kč
Zobrazit zájezdy

Slowinský národní park

Vloženo: 8. března 2019
Poslední příspěvek: 10. května 2019
stálá členka stálá členka /
Jitka_V
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Jitka_V
Ahoj, byl jste někdo? Je to poměrně blízko, ale jak se tam dostat za slušnou cenu? Vzít raději auto nebo zvolit bus? Vyplatí se na prodloužený víkend nebo si vyhradit delší čas?

Odpovědi 5 odpovědí

Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Dáša
před 5 lety
@Jitka_V ~ Hezký den Jitko, noční vlak se stále zdá jako nejpohodlnější cesta, například z Bohumína to jezdí přímo do Leby a na Hel. Z Prahy a Brna jezdí spoje, které přímo navazují na tyto noční vlaky.
Cena jízdenky například z Prahy je určitě do 1 000 Kč (v akcích i méně). Občas se vyplatí nakupovat přímo u polských drah. Příplatek za lůžko je asi 360 Kč a určitě se vyplatí zakoupit, ve vlaku se vyspíte a ráno svěží můžete vyrazit na výlet.
Pokud nevychytáte akci, tak autobus je o něco levnější, s Polski bus trasa Brno-Gdaňsk-Leba za 650 Kč, ale oboje je to kolem 15 hodin. Denní vlak jede asi 7 hodin z Bohumína do Gdaňsku.
Pokud jste ze severních Čech, tak se může vyplatit cesta přímým vlakem ze Sklářské Poreby, kam se dá pohodlně dostat vlakem z Liberce.
Vstupné na duny v parku bylo - 14 Zlotých , elektrobus : 35 Zlotých , raketová základna – muzeum + vyhlídka : 12 zlotých. Je to úplně jiný svět a přitom to je tady kousek. Pro více informací posílám přímo webové stránky parku webové stránky parku .
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Jitka_V ~ Ahoj, bránou do tohoto národního parku je město Leba, a možností jak se sem dostat je více. Já jsem tam byla dvakrát, a vždy jsem jela do Gdaňsku s Polskibus (teď už spadá pod Flixbus), jízdenky byly pouze za 7 Kč v akci, takže jsem jich koupila víc jak rohlíků. Teď můžete jet z Prahy do Gdaňsku od 340 Kč s Flixbusem. Z Gdaňsku se dá potom jet přímo do Leby vlakem (cca 150 Kč) nebo busem (cca 200 Kč).
Další možností je jet busem (jezdí například Flixbus) či vlakem do Wroclawi (cena je okolo 300 Kč) a od tama dalším vlakem do Leby (cca 400 Kč).
Druhá možnost přes Wroclaw vyjde o něco málo dráž, ale je rychlejší a pohodlnější.
Pokud se chystáte navštívit pouze národní park, tak by Vám měl prodloužený víkend stačit. Doporučila bych Vám se ale zastavit také ve městě Gdaňsk, které je dle mě nejhezčí v Polsku.
Petr01
nový člen nový člen /
Petr01
nový člen nový člen / před 5 lety
Petr01
před 5 lety
@Kristýna ~ jaká byla cesta s Flixbusem? Osobně bych s nima moc jet nechtěl. Nedivím se té ceně 7 Kč. Moje poslední zkušenost s nimi byla, že autobus přijel o hodinu déle. Kamarádce dokonce nepřijel vůbec tenkrát...
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Petr01 ~ Před pár lety to ještě nespadalo pod Flixbus, ale firma se jmenovala Polskibus. Autobus vždy přijel na čas, a častokrát byl poloprázdný, takže při nočních cestách jsem se vyspala skoro dobře jak ve vlastní posteli. Sedačky měli rozhodně pohodlnější než Flixbus, a také tam bylo více místa na nohy. Navíc nám dali i menší občerstvení a vodu zadarmo! Takže 7 Kč jsme nemohli utratit lépe.
S Flixbusem, který jezdí po ČR, mám asi stejnou zkušenost jak ty - hodina zpoždění a nikdo se nám ani neomluvil. Když jsem jela Flixbusem v zahraničí, tak nikdy žádný problém nebyl.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Já byla před deseti lety, vlakem do Gdyně a pak autobusem do Leby, z Leby pěšky. Je to již daleko, tak víkend je málo, ve spojení s Gdaňskem, Gdyní, Sopotami a Helem, to chce týden. Park je super, asi nejlepší přírodní památka v Polsku. Leba je docela odpudivá.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů