Rumunsko od 6 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Svatá Helena Rumunsko

Vloženo: 23. října 2018
Poslední příspěvek: 15. března 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Dobrý den, mám takový dotaz. Chystáme se s přítelkyní do Rumunska a už jsme párkrát četli o české vesnici Svatá Helena. Máte někdo informace jak to tam vypadá a jestli to je dobrý cíl k návštěvě? Svým způsobem nás to láká prý tam lidé mluví stále česky ale fakt si nedovedu představit co nás tam čeká. Byl jste někdo?

Odpovědi 6 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
České vesnice v Banátu určitě stojí za návštěvu. Je tam sice už celkem turisticky rušno , ale myslím že místním to příliš nevadí - právě naopak. Ubytování seženete celkem lehce. Dokonce ho zprostředkovává paní, která je místní a umí velmi dobře česky. Když trochu zagooglíte, určitě na ni seženete kontakt. Jmenuje se myslím Alena a je velmi milá a ochotná.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Staco zajít do hospody. Hospodský už má na lidi kteří ubytovávají
kontakty
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Česky se tam mluví běžně, je to mateřština všech místních, dokonce i pár Rumunů, co se do vesnice přiženili, mluví plnně česky. Ovšem je to již vymírající vesnice, už to není to, co to bývalo v devadesátých letech. Mladí odcházejí za prací buď do ČR, nebo do Bukurešti a na vesnici zůstávají jen důchodci. Mnoho domů je prázdných. ubytvání seženete lehce, stačí přijet a poptat se první osoby, kterou potkáte. V místním obchod se prodává za leje i za koruny.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Mikey
před 5 lety
@Arne1 ~ pěkné fotky
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Díky za fotky, připomenula jsem si svých několik návštěv v devadesátých letech.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů