Itálie od 724 Kč
Zobrazit zájezdy

Výlet na sopku Etna

Vloženo: 4. června 2019
Poslední příspěvek: 18. července 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Preisslerka
Dobrý den, o prázdninách se chystáme na dovolenou. Zaujala nás Sicílie a přemýšleli jsme, co podniknout za neobvyklý výlet. Hodně nás zaujala sopka Etna. Neporadíte někdo, jak se dostat nahoru? Vede tam dobře schůdná cesta? Ještě nevíme, jestli s námi nepojedou dvě starší osoby, tak se zajímáme i o další způsoby jak na Etnu než jen výstup pěšky. Pro tatínka by to byl nezapomenutelný zážitek. Nejezdí tam například lanovka, alespoň nějakou část výstupu? Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli někdo neví, jak vypadá aktuální stav tam nahoře? Děkuji moc

Odpovědi 8 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Co jsme "zdolávali Etnu" my v roce 2014:
Zaparkovat lze na parkovišti Rifugio Sapienza ve výšce 1923 m.n.m. parkoviště je velké a prostorné. Na Etnu se dá samozřejmě dostat pěšky, ale jen do určité výše. Až úplně nahoru to nejde a někdy je Etna i uzavřená kvůlivá erupcím. Jinak nahoru je "zákaz" pro astmatiky, je to i u stanice lanovky.
Ze stanice lanovky Rifugio Sapienza byla cena v roce 2014 až nahoru (lanovka, bus) 51,- € a k tomu 9,- € za průvodce. Bez něho to koupit nešlo. Lanovkou se vyjede do stanice La Montagnola ve výšce 2608 m.n.m. a přestupuje se (stejné jízdné) na bus do konečné stanice Torre del Filosofo ve výčce 2919 m.n.m. Tady si turisty přebírá průvodce a s výkladem obejde kráter a zpět do busu. V ceně je i cesta zpět do "základního tábora".
Samozřejmě, že to jde i pěšky, ale když jsme viděli, jak se tahnou prachem a slunečním žárem ....................... byli jsme rádi, že jsme jeli lanovkou a busem. Pěšky se musí brzo ráno a udávají, že cesta tam a zpět trvá 5 hodin, což se mi nezdá při převýšení 1000 metrů a vzdálenost nedokáži odhadnout.
Dole u parkoviště je menší kráter Monti Silvestri.
Určitě stojí za to ochutnat "Žár Etny", což je 70% velice dobré pití. V Taormině, kde jsme jej kupovali jsme zjistili, že je dražší než na Etně. Na parkovišti je dostatek stánků se suvenýry a dá se zde i dobře najest.
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Preisslerka
před 5 lety
@Sally ~ Moc a moc vám děkuju
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Preisslerka
před 5 lety
Nevíte ještě prosím jak se dostat na Etnu z Catanie? Děkuji
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Preisslerka ~ poslete mi mejl a zitra poslu nejaky material pres uschovnu
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Preisslerka
před 5 lety
@Sally ~ To budete moc hodný! Pošlete prosím na přítelův email zailos9@centrum.cz. Děkuji
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Preisslerka ~
odesílám, ať Vám to pomůže
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Preisslerka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Preisslerka
před 5 lety
@Sally ~ Sally, ještě jednou bych chtěla poděkovat za Váš cestopis. Mám nastudováno a za 14 dní vyrážíme. Snad se vše podaří. Až se vrátíme, podám report! Hezké léto
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Preisslerka napsal(a):
@Sally ~ Sally, ještě jednou bych chtěla poděkovat za Váš cestopis. Mám nastudováno a za 14 dní vyrážíme. Snad se vše podaří. Až se vrátíme, podám report! Hezké léto

Tak ať to trošku pomůže. My vyrážíme už za necelý měsíc na Lefkádu k paní, kde jsme byli předloni. Nechtělo se nám letos nic vymýšlet. Původně byla v plánu Korsika, ale dětičky nám trošku změnili plány, takž Korsika až za rok. Hezkou dovolenou a určitě se zastavte i v Taormině a v soutěsce Alcantara. Tam je prý šíleně studená vody, ale já to ani nepostřehnul

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů