Aruba od 49 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity na Arubě – bílé pláže, výborná kuchyně i noční zábava

Tipy na aktivity na Arubě – bílé pláže, výborná kuchyně i noční zábava

Aruba se vyznačuje překrásnými plážemi s bílým pískem, čirou vodou a vysokými palmami. Díky krásnému počasí, bohatému nočnímu životu a výborné kuchyni si zde užijete každý den naplno.

Pláže

Zdejší pláže se mohou pochlubit bílým pískem a čirým mořem. Směrem na sever od hlavního města najdete letovisko Palm Beach s nejvyhledávanějšími plážemi Aruby, motýlí farmou a bohatým nočním životem. Za návštěvu stojí také Eagle Beach, která získala ocenění třetí nejlepší pláže celého světa. Obdivovat tu můžete nejen krásný písek a vodu, ale také množství želvích hnízd. Pokud zatoužíte po klidnější pláži, navštivte Baby Beach na jihu ostrova nebo Arashi Beach či Boca na severu.

Surfování

V místních vodách můžete zkusit i surfování. Vzhledem k vysokým vlnám se však hodí spíše pro pokročilejší surfaře. Nejvyhledávanějšími místy pro surf jsou Bachelor´s Beach a Arashi Beach.

Potápění

Ostrov Aruba je ideální k objevování podmořského světa. Vydat se můžete třeba k vrakům německého letounu a tankeru Pedemales z 2. světové války. K nočnímu potápění je ideální místo s největším potopeným vrakem v Karibiku Antilla. Pokud si chcete z Aruby odnést nezapomenutelný zážitek, prohlédněte si mořské dno z lodi s proskleným dnem nebo rovnou z ponorky. Šnorchlovat můžete například v Boca Grandi, Palm Beach nebo Baby Beach.

Outdoorové aktivity

Chcete svou dovolenou strávit aktivně? Vyzkoušejte turistické či cyklistické stezky nebo trasy vhodné k vyjížďkám na koních. Výlet na koni vám mohou zprostředkovat místní ranče a ukázat vám místní krajinu s písečnými dunami, pouštními pláněmi, přírodními jezírky a kaktusy. Ujít si rozhodně nenechte národní park Arikok, který zaujímá 20 % ostrova a je domovem velkého množství rostlin a živočichů. Ukrývají se zde i krásné laguny a jeskyně s malbami původních obyvatel.

Mezi nejnavštěvovanější místa Aruby patří tzv. Přírodní most, který vytvořily mořské vlny. Ty do vápence na pobřeží vyhloubily jeskyni, která se nakonec zřítila, a zůstal po ní velký kus skály připomínající most přes vodní hladinu. Uprostřed ostrova můžete obdivovat sopečný útvar Hooiberg. Z jeho vrcholu, na který vede 662 schodů, se vám naskytne překrásný výhled například na pobřeží Venezuely, která je odtud vzdálená pouhých 30 km.

Nakupování

Chcete si z Aruby přivézt něco pěkného na památku? Pak zavítejte do nákupních center Touch Of Gold, Renaissance Mall, Royal Plaza Mall, Antraco Plaza nebo Seaport Village v Oranjestadu. Na Palm Beach můžete navštívit také Palm Beach Plaza Mall. Pro šperky si zajděte do Kay´s Fine Jewelry, Gemani Jewelers Aruba nebo třeba Eternity Fine Jewels. Místní dobroty si můžete pořídit v obchůdku The Arubian Taste nebo Palmera Rum Factory.

Noční život

Jestliže se budete chtít v noci pobavit, zamiřte na Palm Beach nebo do Oranjestadu. Navštívit můžete místní restaurace nabízející typické arubské pochoutky. Najdete zde ale také kuchyni francouzskou, indonéskou, japonskou, holandskou, italskou, argentinskou a latinskoamerickou. V hlavním městě na vás čekají i četné kluby a bary.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce