Dominikánská republika od 28 570 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak na víza do Dominikánské republiky

Jak na víza do Dominikánské republiky

Chystáte se na dovolenou do karibského ráje? Máme pro vás dobré zprávy! Pro občany ČR platí bezvízový styk až na 90 dnů. Pro pobyt v Dominikánské republice potřebujete jen pas a turistickou kartu - Tarjeta de Turista.

Co budete potřebovat pro pobyt v Dominikánské republice

  • Pas platný nejméně 6 měsíců od vašeho plánovaného návratu.
  • Turistickou kartu (Tarjeta de Turista).
  • Účel a předpokládanou dobu pobytu.
  • 20 USD na odletovou daň - příspěvek do státní kasičky, který se platí na letišti před odletem ze země.

Jak získat turistickou kartu

Tarjeta de Turista vás přijde na 10 USD a platí na 30 dní pobytu. Prodloužení platnosti karty si budete muset vyřídit. Kartu můžete zakoupit buď před cestou na www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en nebo na Konzulátu Dominikánské republiky v Praze. Karta vám bude zaslána poštou, její výtisk (pořiďte si raději několik kopií) pak předložíte na imigračním na letišti nebo v přístavu. Pokud nebudete kupovat kartu předem, stačí zajít s pasem k imigrační přepážce na letišti Las Américas v Santo Domingu nebo v místním přístavu. Tam ukážete pas a sdělíte účel a předpokládanou dobu pobytu.

Aktualizace: od 1. dubna 2018 je Tarjeta de Turismo součástí ceny všech letenek nebo lodních jízdenek do Dominikánské republiky. Kartu vám vydá vaše letecká společnost. Pokud se budete do Dominikánksé republiky přesouvat například z vedlejšího Haiti, stále můžete žádat o kartu předem elektronicky, na konzulátu nebo na místě.

Jak prodloužit platnost turistické karty

Pokud potřebujete zůstat na dobu delší než 30 dnů, navštivte imigrační úřad v Santo Domingu. Prodloužení platnosti karty je možné až na 90 dnů. Na úřadě po vás budou chtít

  • vyplnit na místě žádost,
  • cestovní pas s platností nejméně půl roku,
  • 2x kopii stránek v pasu s osobními údaji a fotkou,
  • 2x kopii potvrzení posledního vstupu do země (turistická karta),
  • zdravotní osvědčení (vystaví místní lékař).

Poplatek za prodloužení karty na 90 dnů je v přepočtu cca 1 200 CZK na osobu. Pokud budete na místě žádat o prodloužení víza na 3 - 9 měsíců, zaplatíte v přepočtu cca 1 900 CZK na osobu. Poplatky se platí v dominikánských pesos.

Pokud se chystáte do Dominikánské republiky za jiným účelem než turistikou, kontaktujte před cestou Konzulát Dominikánské republiky v Praze.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce