Dominikánská republika od 24 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Dominikánské republice – nejkrásnější pláže a panenská příroda

Tipy na aktivity v Dominikánské republice – nejkrásnější pláže a panenská příroda

Průzračná voda a luxusní pláže nejsou to jediné, co Dominikánská republika nabízí. Můžete se potápět, šnorchlovat, navštěvovat místní památky a užívat si rodinné aktivity i bohatý noční život.

Pláže

Dominikánská republika ukrývá nejkrásnější pláže celého světa. Některé vypadají jako z katalogu a nechybí na nich bílý prachový písek, průzračná voda a vzrostlé palmy. Jiné jsou plné oblázků nebo obklopené hustými mangrovníky. Pokud upřednostňujete klidné moře, vyrazte na jižní nebo východní pobřeží, které je typické mělkými břehy a klidnou vodou.

Sever je ve znamení větru i velkých vln a užijí si ho hlavně milovníci vodních sportů. Mezi ty nejkrásnější pláže patří Bavaro na východním pobřeží, navazující Cap Cana, Bacardi poblíž letoviska Samaná, jižní Bayahibe a severní Cabarete s vysokými vlnami.

Šnorchlování a potápění

Průzračně čisté vody Karibiku umožňují pozorování bohatého podmořského života. Během potápění objevíte podmořské jeskyně i potopené lodě. K nejoblíbenějším místům potápěčů patří severní pobřeží mezi La Isabela a Monte Cristi, oblast Cabarete na severu a východní cíp poloostrova Samaná. Užívat si tu můžete mělké vody, které jsou vhodné ke šnorchlování i k hlubokým ponorům.

Vodopády

Nezapomenutelným zážitkem je výlet k vodopádům El Limón, které se nacházejí poblíž stejnojmenného městečka ve vnitrozemí poloostrova Samaná. Vodopád je vysoký přes 50 metrů a obklopený bujnou zelení a členitou krajinou. Krásný je i vodopád Salto de Jimenoa Uno vytékající ze skály. Ve vodě pod vodopádem si navíc mohou otužilci užít příjemnou koupel. Ke 40 metrovému vodopádu Salto de Jimenoa Dos se dostanete po několika zavěšených mostech.

Canyoning

V oblasti zvané Jarabocoa můžete využít možnosti raftingu na divoké vodě nebo canyoningu. Dominikánské divoké řeky jsou pro canyoning přímo stvořené.

Památky

Dominikánská republika je proslulá spíš panenskou přírodou než kulturními památkami. I takové tu ale najdete. Katedrála Primada de America byla postavena již v 16. století, a je tak vůbec nejstarší katedrálou v celé Americe. Spojuje v sobě několik stylů a kombinuje barokní oltář, renesanční kapli a gotickou střechu.

Dalším zajímavým místem je továrna na doutníky La Aurora, kterou znají lidé po celém světě. Zjistíte více o historii místa a prohlédnout si můžete i celý proces výroby doutníků.

Golf

Dominikánská republika je ideálním místem pro milovníky golfu. Místní hřiště jsou dílem slavných designérů a golfistů. Skvělou hru zažijete v Casa de Campo, na Playa Dorada a také v Punta Espada v Cap Cana.

Noční život

Dominikánská republika je známá bohatým nočním životem. Celou noc až do ranních hodin můžete strávit v místních restauracích, kavárnách, barech a diskotékách. Pravděpodobně se tu setkáte i s populárním tancem merengue, který patří k ostrovnímu folkloru. Ujít si nenechte ani krásnou noční procházku po Melacónu v Santo Domingu.

Nakupování

K nákupům budete mít během své dovolené spoustu možností. Některé zboží seženete přímo ve svém hotelu, jiné na tržištích a v nákupních centrech. S Dominikánskou republikou jsou neodmyslitelně spjaté místní výrobky, jako např. dřevořezby, keramika, kameny, pestrobarevné obrazy, doutníky a rum. Obchodní domy najdete ve větších městech a koupíte zde oblečení, doplňky i kosmetické přípravky.

Rodinné aktivity

K rodinným výletům jsou ideální zoologické zahrady a místní akvária. National Zoological Park v Santo Domingo je malá, ale perfektně udržovaná zoo s cizokrajnými zvířaty včetně ohrožených druhů. Velkou atrakcí je místní vláček, který vás sveze po celé zoologické zahradě.

Své děti vezměte i do akvária Acuario Nacional de Santo Domingo, ve kterém se nachází 25 druhů mořských živočichů, mezi nimi i žraloci a želvy. V podvodním tunelu můžete podvodní svět pozorovat zblízka. Děti budou nadšené z vodního parku Downtown Punta Cana s nafukovacími atrakcemi. Máte-li rádi delfíny, zaplavat si s nimi můžete v parcích Manati, Dolphin Island nebo Dolphin Explorer.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Dominikánská republika - pozorování velryb

Zdravím, koncem února nás doufám čeká Dominikánská republika - last moment z Německa. Zatím jsou ceny dost vysoko na to, že už je to docela blízko.… Zobrazit více
Majina
Majina

Nejhezčí pláže - Dominikánská republika

Zdravím vás tu všechny, plánujeme dovolenou v Dominikánské republice, ve hře je ale ještě Panama. Jsme čtyři kamarádky a nemůžeme se úplně rozhodnout… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Punta Cana - tipy na výlety

Chtěli bychom další dovolenou prožít v Punta Cana. Výlety nemáme nijak zařízené. Můžete mi prosím poradit, kam se odsud dá jet na pěkný výlet, který… Zobrazit více
Jarmila66
Jarmila66

Santo Domingo - tipy na výlety/památky/kultura

Dominikánská republika je sen..všichni létají hlavně do Punta Cana, navštívil ale někdo Santo Domingo? Co se vám tam líbilo? Je tam bezpečno? Házejte… Zobrazit více
Lubošák
Lubošák

Pláž Bayahibe

Prohlížela jsem si v katalogu pláž Bayahibe v Dominikánské republice. Je to taková ta klasika katalogová - pruh oslnivě bílého písku, světlounce… Zobrazit více
Ivan_R_
Ivan_R_

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce