Francouzská polynésie od 80 725 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity ve Francouzské Polynésii – panenská příroda i krásné pláže

Tipy na aktivity ve Francouzské Polynésii – panenská příroda i krásné pláže

Francouzská Polynésie je pozemským rájem s průzračnou vodou a romantickými plážemi. Pobyt na ostrovech si užije každý, kdo hledá tu pravou exotiku bez přemíry turistů. Vydat se přitom můžete na výšlap do hor, návštěvu památek nebo si vyzkoušet potápění v hlubokých vodách Tichého oceánu.

Treky

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou jako stvořené pro outdoorové aktivity. Podniknout můžete treky vedoucí k vodopádům i výšlapy na místní hory. Nejvíce možností budete mít na ostrovech Markézy, Moorea a Tahiti. Menší ostrovy zvládnete projít sami, na ty větší je lepší se vydat s průvodcem.

Pláže

Romantické pláže vás uchvátí hned na první pohled. Ostrovy nabízí jak soukromé pláže patřící hotelovým rezortům, tak pláže přístupné pro veřejnost. Za návštěvu stojí Matira Beach s křišťálovou vodou na ostrově Bora Bora, Temae Plage Publique na ostrově Moorea a také pláž Mareto Plage Publique. Pokud se budete nacházet na ostrově Rangiroa, loďkou se můžete nechat dopravit na oblíbenou pláž s růžovým pískem Les Sables Rose.

Potápění a šnorchlování

Díky průzračné vodě, korálovým útesům a bohatému podmořskému životu si dovolenou ve Francouzské Polynésii užije každý nadšený potápěč. K vidění jsou tu barevné ryby, rejnoci, delfíni a některé druhy žraloků. Na Tahiti by vám neměla uniknout laguna Faa s potopeným vrakem lodi z 2. světové války. Tiki na ostrově Moorea láká množstvím ryb a výskytem žraloka citrónového, černoploutvého a šedého. Když budete mít štěstí, zahlédnete tu i velryby a delfíny.

Zkušení potápěči si užijí kaňony i podmořské jeskyně na ostrově Tetiaroa, které se nachází v hloubce 20 metrů a jsou domovem žraloka běloploutvého, perutýna ohnivého a pyskouna obrovského. Pokud se necítíte na potápění, vydejte se objevovat podmořský svět se šnorchlem. Některé ostrovy nabízí nezapomenutelné šnorchlování s delfíny, žraloky i velrybami.

Surfování

Vody omílající břehy Francouzské Polynésie jsou pro surfování naprosto ideální. Místní vlny budou vyhovovat začátečníkům i ostříleným surfařům. Na Tahiti si nejlépe zasurfujete na plážích Vairao a Teahupoo. Mezi další doporučovaná místa patří Tema na ostrově Moorea a také ostrovy Markézy a Tuamotu.

Festivaly

Jestliže rádi navštěvujete festivaly, nenechte si ujít HeivaNui. Tento festival s taneční soutěží se koná každý rok v červenci v hlavním městě Papeete. Listopad je na ostrovech Huahine, Raiatea, Tahaa a Bora Bora ve znamení tradičních závodů kánoí.

Památky

Francouzská Polynésie vás uchvátí nejen panenskou přírodou, ale také historickými památkami. Na všech ostrovech můžete narazit na tzv. marae. Jedná se o posvátná místa, která kdysi sloužila k náboženským obřadům a v současné době jsou volně přístupná veřejnosti. V Papeete se nachází Muzeum černých perel, ve kterém si můžete prohlédnout největší černou perlu světa. Kousek od hlavního města Tahiti ve vesničce Punaauia si můžete prohlédnout Muzeum Tahiti a jeho ostrovů.

Na ostrově Raiatea je možné obdivovat rozsáhlý archeologický komplex Taputapuatea marae, které se řadí mezi nejposvětnější místa celé Polynésie. Líbit se vám jistě bude i katedrála Notre Dame a protestantský kostel Paofai v hlavním městě Papeete.

Nakupování

Jestliže se rozhodnete zavítat do Papeete, určitě zde navštivte kryté tržiště nabízející čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a tradiční výrobky. Seženete tu vše, na co si vzpomenete včetně podprsenky z kokosových ořechů nebo typické havajské sukně. Na všech ostrovech můžete koupit pravé perly. Je jen na vás, zda dáte přednost levnějším perlám z místních stánků nebo drahým šperkům v kamenných obchodech.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce