Francouzská polynésie od 80 725 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie vízum: kdy ho potřebujete?

Chystáte se na některý z ostrovů Francouzské Polynésie? Máme pro vás aktuální informace o podmínkách vstupu do země. Cestovní pas do Francouzské Polynésie je vždy povinný. Vízum si musíte zařídit pouze v případě, že vás čeká mezipřistání v USA.

Čím a jak platit ve Francouzské Polynésii

Do Francouzské Polynésie si přichystejte francouzské pacifické franky. Pokud si nestihnete peníze směnit v ČR, můžete navštívit některou z místních směnáren. Některé obchody, restaurace a cestovní kanceláře běžně přijímají také dolary a eura.

Očkování do Francouzské Polynésie: je povinné?

Máte namířeno do Francouzské Polynésie, ale nevíte, zda je nutné očkování a na co byste si měli dát pozor? Máme pro vás dobrou zprávu. Obejdete se bez povinných vakcín. Obezřetní byste však měli být před ostrým sluncem.

Tipy na aktivity ve Francouzské Polynésii – panenská příroda i krásné pláže

Francouzská Polynésie je pozemským rájem s průzračnou vodou a romantickými plážemi. Pobyt na ostrovech si užije každý, kdo hledá tu pravou exotiku bez přemíry turistů. Vydat se přitom můžete na výšlap do hor, návštěvu památek nebo si vyzkoušet potápění v hlubokých vodách Tichého oceánu.

Polynéská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Jídlo ve Francouzské Polynésii je kombinací výborné francouzské kuchyně se špetkou exotiky. Hlavními surovinami jsou ryby, mořské plody, kokosové mléko a exotické ovoce. Místní kuchyně je ale také ovlivněna italskou a čínskou kuchyní, čímž vznikají zajímavá jídla.

Francouzská Polynésie: Rychlokurz jazyka – francouzština

Chystáte se na dovolenou do Francouzské Polynésie a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se ve Francouzské Polynésii mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.