Guadeloupe od 45 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím a jak platit v Guadeloupe

Čím a jak platit v Guadeloupe

Chystáte se na dovolenou na Guadeloupe a tápete, jaká měna na ostrově platí? Cestolino má pro vás aktuální informace o měně, směnárnách i místních cenách. 

Během příprav na dovolenou nemusíte shánět žádnou speciální měnu. Ostrov Guadeloupe totiž patří Francii, a proto zde místní obyvatelé používají k placení euro.

Směnárny

Nejlépe uděláte, když si koruny za eura směníte ještě v ČR před odletem. Kurz euro se dlouhodobě pohybuje kolem 26 Kč za 1 EUR. A jak vyměnit peníze v případě, že vám dojde hotovost? Využijte směnárnu přímo na letišti nebo některou ze směnáren v místních bankách a hotelích.

Platby kartou a výběry z bankomatů

Ve všech turistických centrech, restauracích, autopůjčovnách a nákupních střediscích můžete platit kartou Visa, MasterCard nebo American Express. V zemi jsou zcela běžné také bankomaty, ze kterých si můžete kdykoliv vybrat potřebnou sumu peněz. Hotovost budete potřebovat zejména na tržištích a při nákupu rychlého občerstvení.

Guadeloupe a ceny potravin

Ceny v Guadeloupe jsou o něco vyšší než u nás nebo ve Francii. Bochník chleba koupíte v průměru za 3 EUR, kilo banánů za 2 EUR a 0,5 l lahev místního piva za 3 EUR. Pokud si budete chtít zajít do levnější restaurace, za jeden chod dáte obvykle kolem 12 EUR. Tříchodové menu pro dva ve středně drahé restauraci vás vyjde průměrně na 25 EUR.

Ceny ubytování

Za jednu noc v hostelu dáte kolem 40 EUR. Jestliže dáte přednost tříhvězdičkovému hotelu, bude vás noc stát cca 90 EUR. Cena za přenocování v hotelu s 5 hvězdami se pohybuje kolem 350 EUR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce