Guadeloupe od 52 009 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování na Guadeloupe, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Očkování na Guadeloupe, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Nevíte, jestli je nutné očkování před cestou na Guadeloupe? Aktuální informace o vakcínách, zdravotních rizicích a bezpečnostní situaci najdete na Cestolinu!

Ostrov Guadeloupe patří mezi poměrně bezpečné země, kvůli kterým nemusíte absolvovat žádná povinná očkování. Pozorní byste však měli být před některými živočichy a rostlinami.

Povinné očkování:

  • Žádné povinné očkování není.

Doporučená očkování:

  • žloutenka typu A
  • žloutenka typu B

Než se vydáte na ostrov Guadeloupe, nechte si raději zkontrolovat platnost rutinních očkování proti spalničkám, tetanu, černému kašli, příušnicím a záškrtu.

Zdravotní rizika v Guadeloupe

Cestovatelský průjem – změna stravy a stres z cestování může způsobit krátkodobé střevní potíže. Abyste se jim vyhnuli, vybavte se probiotiky a rostlinným uhlím. Pijte pouze balenou vodu, ovoce si omývejte pitnou vodou a vyhýbejte se ledu.

Strom mancenilier – šťáva z plodů způsobuje popáleniny na kůži. Nebezpečné mohou být dokonce i výpary z tohoto stromu.

Ryby – některé ryby ve vodách omývajících břehy Guadeloupe obsahují toxiny vyvolávající onemocnění ciguatera. Proto nikdy nekonzumujte vlastnoručně ulovené ryby, aniž by je viděl někdo z místních obyvatel.

Stonožky – bodnutí od velké stonožky s pevným krunýřem se dá srovnat s bodnutím od škorpiona. Z tohoto důvodu si nikdy nesedejte do trávy a při chůzi se neustále dívejte pod nohy.

Parazité – při koupání v některých řekách můžete chytit nemoc způsobenou parazitem bilharziose. Veškerá nebezpečná místa jsou uvedená na výstražných tabulích a v průvodcích.

Horečka dengue – mohou ji přenášet místní komáři. Na dovolenou se raději vybavte tropickým repelentem a v noci spěte pod moskytiérou.

AIDS – ostrov Guadeloupe patří mezi země s nejvyšším výskytem AIDS vyvolaným virem HIV. Pokud je cílem vaší cesty sexuální turistika, buďte pozorní a vždy používejte ochranu.

Bezpečnost v Guadeloupe

Kriminalita – Guadeloupe patří mezi bezpečné země. Přesto zde občas dochází k drobným krádežím. V místech s vysokou koncentrací lidí si hlídejte své osobní věci a po setmění se nepohybujte venku sami. Největší koncentrace kapsářů je v Pointe-á-Pitre.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce