Tipy na aktivity na Guadeloupe – romantické pláže, sopečné vrcholy i neprostupná džungle

Tipy na aktivity na Guadeloupe – romantické pláže, sopečné vrcholy i neprostupná džungle

Romantické pláže, neprostupná džungle a sopečné vrcholy dělají z Guadeloupe doslova ráj na zemi. Unešení budete z místních památek, parků i objevování podmořského života. Čtěte dále, co dělat v Guadeloupe.

Pláže

Krásné pláže najdete na březích celého ostrova. Pokud si chcete užít nerušeného klidu a pohody, navštivte okolí města St. Francois nebo si půjčte automobil a projeďte se po blízkém okolí. Brzy narazíte na několik liduprázdných pláží lákajících ke koupání. Naopak velmi živo bývá v St. Anne a Le Gosier. Pokud se rádi potápíte, nenechte si ujít Malendure a západní část Basse Terre, kde můžete pozorovat mořské želvy. U břehů Marie-Galante zase najdete krásné korálové útesy s bohatým podmořským životem.

Outdoorové aktivity

Chcete během dovolené kromě odpočinku na pláži zažít i nějaké dobrodružství? Pak si nenechte ujít turistické stezky a parky protínající celý Guadeloupe. V národním parku na Basse Terre si budete připadat jako v deštném pralese. Pokocháte se nejvyššími vodopády ostrova Chutes de Carbe, uvidíte opuštěné zátoky, sopku La Sufrierre a naskytne se vám také překrásný výhled na hlavní město.

Na severu ostrova Grande Terre vás čekají útesy a drsná skaliska. Guadeloupský národní park v centrální části ostrova Basse Terre je plný exotických rostlin, místních zvířat a nevšedních přírodních úkazů. Součástí parku je i přírodní rezervace Grand Cul-de-Sac Martin s korálovými útesy a podmořskými živočichy.

Památky a zajímavá místa

Poklidné městečko Le Moule láká především svou promenádou a kostelem. V hlavním městě Basse Terre můžete navštívit katedrálu, radnici, pevnost Fort Delgrés s muzeem, promenádu ve francouzském stylu a ovocné trhy. Chcete-li si užít místní kuchyni, vyrazte do měst St. Anne a Le Gosier. V přístavním městečku Pointe-a-Pitre můžete obdivovat koloniální atmosféru v kombinaci s moderním prostředím a typické městské trhy s kořením, rybami a ovocem.

Na ostrově je několik továren na místní rum, kde se můžete zblízka podívat na výrobu tohoto nápoje. V Guadeloupe se nachází také oblíbená muzea rumu, kávy a kakaa s možností ochutnávek.

Nakupování

Pokud si chcete domů odvézt zajímavý suvenýr, zajděte se podívat na trhy v Le Moule. Stánky s jídlem, punčem a suvenýry stojí každé středeční odpoledne na hlavní třídě Générala de Gaulle.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce