Očkování do Japonska a bezpečnost – praktické tipy pro cestování bez starostí

Očkování do Japonska a bezpečnost – praktické tipy pro cestování bez starostí

Japonsko patří mezi země s nejnižší kriminalitou, takže se nemusíte moc bát, že by vám někdo v davu ukradl telefon nebo peněženku. Ani povinné očkování Japonsko nemá a vystačíte si se základní cestovatelskou prevencí. Nebezpečí v Japonsku hrozí spíše ze strany přírodních živlů.

Očkování

  • Doporučené: vakcíny proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Samozřejmostí by mělo být platné očkování proti tetanu (přeočkovává se po 15 letech).
  • Ke zvážení: očkování proti japonské encefalitidě a horečce dengue v případě, že budete cestovat v období dešťů (červen až září) nebo budete dlouhodobě pobývat na venkově.

Do Země vycházejícího slunce můžete odcestovat, aniž byste museli být naočkovaní. Japonsko je velmi vyspělá země se západními standardy. Přesto se vyplatí mít na cestách základní typy očkování, které vás ochrání před zbytečnými problémy.

Jako vždy berte v potaz, do jakých částí země budete cestovat a jak dlouho budete v zemi pobývat. Japonsko je drahá země a platí to i pro zdravotnictví, proto je lepší případným lékařským ošetřením předcházet.

Hygiena a lékařská péče

  • Vzhledem k japonským cenám se vyplatí mít vybavenou cestovní lékárničku, ve které by neměly chybět náplasti, gel na dezinfekci rukou, repelent a léky proti průjmu, bolesti a nachlazení.
  • V Japonsku můžete úplně bez starostí konzumovat veškeré jídlo a pití včetně ovoce, zeleniny i kohoutkové vody.
  • Lékařská péče je v Japonsku na vysoké úrovni, ale také velmi nákladná. Mnoho lékařů mluví pouze japonsky.
  • Nezapomeňte na dobré cestovní pojištění.

Bezpečnost v Japonsku a praktické rady

Japonsko je velmi formální a konzervativní země, ale pokud budete respektovat tamní tradice a zvyklosti, není se čeho bát. Jedná se o civilizovanou a bezpečnou zemi, přesto pro vás máme několik praktických tipů, jak se vyhnout problémům:

  • Kriminalita spojená s drogami je zde přísně trestána.
  • Je to ideální země pro ženy, které cestují samy. Nebezpečí v Japonsku jim téměř nehrozí.
  • Japonci jsou velmi disciplinovaní a například i na veřejnou dopravu se čeká ve frontách.
  • Dodržujte základní pravidla cestovatelské bezpečnosti. Hlídejte si své osobní věci, rozdělte si peníze na více míst a zbytečně se nepohybujte na opuštěných místech v noci.

Zemětřesení a tsunami

Japonsko patří mezi země s vysokým rizikem zemětřesení a tsunami. Aktuální informace sledujte ZDE a raději se přidejte do dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí – DROZD.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Japonsko

20.3. máme odlétat do Japonska na poznávací zájezd. Poradí někdo ,zda stornovat nebo jet.
Lidka
Lidka

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce