Katar od 21 869 Kč
Zobrazit zájezdy

Jaká měna je v Kataru a jaký má kurz katarský riál

Jaká měna je v Kataru a jaký má kurz katarský riál

Chystáte se na cestování po Kataru a zajímá vás, jaká měna je v Kataru a na kolik vás dovolená vyjde? Víme, jak vyměnit peníze a známe aktuální cenové relace jídla, nákupů, ubytování a další užitečné tipy.

Čím a jak platit v Kataru

Obyvatelé Kataru běžně platí katarským riálem. Některé obchody však přijímají i americké dolary. Směnárny a bankomaty najdete po celé zemi. Rozšířené jsou tu také platby kartou.

Měna v Kataru

Oficiální měnou Kataru je katarský riál s mezinárodním označením QAR. Dělí se na 100 dirhamů a v oběhu jsou mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 25 a 50 dirhamů a bankovky v hodnotě 1, 5, 10, 50, 100 a 500 riálů.

Směnárny

A jak vyměnit české koruny za místní měnu? České banky tuto měnu v kurzovním lístku nenabízí. Proto si před odletem vyměňte české koruny za americké dolary a ty pak po příletu do Kataru směňte na letišti nebo v některé z místních směnáren. Směnárny najdete především v obchodních centrech a na starém trhu Souq Waqif. Ještě než vycestujete, je dobré si zkontrolovat, jaký má katarský riál kurz. Dlouhodobě se však pohybuje kolem 6,50 Kč za 1 QAR.

Platby kartou a výběry z bankomatů

Bankomaty se nachází po celé zemi. Kartou můžete platit v hotelech, obchodech a lepších restauracích. Pokud se ale vydáte na tržiště či místní památky nebo si budete chtít zavolat taxi, vybavte se hotovostí.

Katar a ceny potravin

Bochník chleba v Kataru stojí přibližně 5 QAR (33 Kč). Podobnou částku dáte i za kilogram pomerančů či banánů. Jídlo v levnější restauraci vás vyjde na cca 25 QAR (157 Kč). Pokud si budete chtít vychutnat místní pivo, za půllitr dáte 40 QAR (252 Kč). Šálek cappuccina pořídíte za asi 17 QAR (109 Kč).

Ceny ubytování

Ceny v Kataru za ubytování jsou poměrně vysoké. Nejlevněji vás vyjde dvouhvězdičkový hotel, kde zaplatíte průměrně 144 QAR (900 Kč) za noc. Kupodivu podstatně dráž vás vyjde hostel, kde po vás budou chtít kolem 235 QAR (1 480 Kč). V hotelu se 4 hvězdami dáte za noc v průměru 256 QAR (1 600 Kč).

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce