Katar od 18 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování do Kataru, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Očkování do Kataru, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Pokud plánujete dovolenou v Kataru, máme pro vás dobrou zprávu. Před odletem nemusíte absolvovat žádná povinná očkování. Pozor je třeba dávat jen na ostré sluníčko.

Očkování

Povinné očkování

Žádné povinné očkování není.

Doporučená očkování

  • žloutenka typu A
  • břišní tyfus

Před cestou do Kataru si přesto raději nechte zkontrolovat platnost rutinních očkování proti spalničkám, tetanu, černému kašli, příušnicím a záškrtu.

Zdravotní rizika v Kataru

Úpal a úžeh – slunce v Kataru je poměrně ostré, proto je třeba dbát na dostatečný pitný režim, nosit pokrývku hlavy a pravidelně se mazat krémem s vysokým UV faktorem. Přes poledne se raději slunci úplně vyhněte.

Nachlazení – hotely a obchodní centra bývají ve většině případů vybavené klimatizací. Kvůli velkému teplotnímu rozdílu pak hrozí rýma a nachlazení.

Bezpečnost v Kataru

Kriminalita – Katar patří mezi nejbezpečnější země světa. Celá země je vybavená pouličními kamerami napojenými na místní policejní stanice.

Oblékání – ženy by měly v Kataru nosit dlouhé rukávy a nohavice či delší sukně. Nepřípustný je vyzývavý dekolt. Plavky se smí nosit pouze na pláži a u bazénu.

Respektování místní kultury – veřejné projevy náklonnosti mezi mužem a ženou jsou zakázané. Během Ramadánu se na veřejnosti nesmí od východu do západu slunce jíst a pít, kouřit, líbat se ani žvýkat žvýkačky.

Přírodní katastrofy – Katar leží v bezpečné oblasti. Hrozí zde pouze vysoké teploty a občasné písečné bouře.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce