Katar od 15 529 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Kataru – písečné duny, romantické pláže i moderní budovy

Tipy na aktivity v Kataru – písečné duny, romantické pláže i moderní budovy

Katar nabízí širokou paletu aktivit. Písečné duny, romantické pláže, kulturní památky i moderní budovy s obchodními centry vás zabaví na dlouhé dny.

Pláže

Katarské pobřeží je téměř celé lemované písečnými plážemi. Pokud vás lákají divoké pláže, vydejte se do blízkosti hotelových rezortů v Doha nebo k přístavnímu městu Mesaieed, kde se nachází oblíbená Sealine Beach. Al Maroona Beach je rozlehlá pláž s průzračně čistou vodou, která je díky své mělkosti ideální pro děti. Příjemné překvapení vás bude čekat, jestliže se vydáte na pláž u Ghost Town. Tato divoká pláž je známá archeologickými nálezy, malými atoly, které se díky odlivu a přílivu stále objevují a mizí a také teplou a čistou vodou. Mezi další pláže, které rozhodně stojí za návštěvu, patří Corniche, Khor Al Udeid Beach a Simaisma Beach.

Outdoorové aktivity

Spoustu aktivit nabízí hlavní město Doha. V samém centru města si můžete zahrát bowling, squash, tenis, zaplavat si v bazénu nebo třeba zajít do posilovny. Velmi oblíbené jsou mezi návštěvníky Kataru výlety do pouště. Zde je možné projet se na velbloudech či arabských koních a také navštívit beduínské osady. Máte rádi adrenalin? Vyzkoušejte jízdu na čtyřkolkách, bugy nebo speciálním monsterbusu. Máte rádi moře? Pak si nenechte ujít plavbu na tradiční lodi dhow. V oblasti Al Khor se můžete projet na kajaku a pozorovat rybičky a rozlehlé mangrovové porosty. Chystáte se do Kataru s dětmi? Pak se s rodinou vydejte do zábavního parku Alladinovo království.

Památky a zajímavá místa

V Kataru si můžete prohlédnout archeologické nálezy, sbírky vládnoucí dynastie Al Thani i předměty moderního umění. To vše najdete například v muzeu islámského umění, muzeu Mathaf a v muzeu šejka Faisala. Ujít by vám neměla pevnost Al Khoot, která dříve sloužila jako vězení. Po kompletní rekonstrukci však slouží jako etnografické muzeum s výstavou artefaktů tradičních řemesel a zbraní. Ve starém obchodním a rybářském centru Al-Wakrah uvidíte množství tradičních staveb a historických mešit. Pokud milujete historii, vydejte se do města Al-Zubarah. Toto opuštěné pouštní město je zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a patří mezi nejzachovalejší obchodní města v celé oblasti Perského zálivu.

Nakupování

Milovníci nakupování si nesmí nechat ujít tradiční trhy, kde seženete ručně dělané šperky, tradiční oděvy, dekorace, parfémované oleje, koření, typickou růžovou vodu a různé suvenýry. Pro Katar jsou typické arabské bazary, jako např. Souq Wagif, kde najdete veškeré tradiční zboží. Pokud vás lákají nákupy v obchodních centrech, zajděte si do Villaggio Mall nebo do City Centre.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce