Keňa od 29 869 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost v Keni – kriminalita, teroristické útoky a další rizika

Bezpečnost v Keni – kriminalita, teroristické útoky a další rizika

Chystáte se na dovolenou do Keni a chcete se včas připravit na možná rizika? Turisté se nejčastěji setkávají s drobnými krádežemi a složitou dopravou. V některých oblastech však nejsou výjimkou ani únosy a teroristické útoky. Čtěte, kterým místům je lepší se vyhnout a jak se s hrozbami co nejlépe vypořádat.

Krádeže

Ve větších městech, jako je Nairobi, Mombasa a Kisumu, hrozí riziko přepadení a krádeží. Proto je dobré nevozit s sebou cennosti, které stejně nepotřebujete (šperky, drahé hodinky) a nenosit u sebe větší obnos peněz. V chudinských oblastech často okrádají turisty dětské gangy. Děti bývají neodbytné a často jednají velmi hrubě. Chcete-li se jich zbavit, nevšímejte si jich a v klidu odejděte. Jestliže vás pronásledují, mějte v kapse připravených pár drobných. Nikdy však v této situaci nevytahujte peněženku – přišli byste o ni. Riziko přepadení snížíte tím, že se vyhnete odlehlým místům a nebudete vycházet v noci.

Teroristické útoky

Poblíž somálských hranic bývají občas hlášeny teroristické útoky. V případě, že se v této oblasti ocitnete, vyhněte se raději místům s vysokou koncentrací lidí, jako jsou veřejná shromáždění, demonstrace, školy, státní instituce a obchodní centra.

Únosy

Obezřetní buďte zejména u hranic se Somálskem, Jižním Súdánem a Etiopií.

Doprava

Nebezpečí na silnicích je podle organizace International SOS klasifikováno jako velmi vysoké. Silnice v Keni jsou ve velmi špatném stavu a zejména na hlavních tazích je pravidlem hustý provoz. Místní řidiči jsou agresivní a ignorují dopravní předpisy, čímž ještě více situaci na silnicích ztěžují. Pokud se rozhodnete v Keni řídit auto (nedoporučujeme), buďte opatrní a snažte se udržet si kolem sebe prostor.

Extrémně obezřetní musí být i chodci. Nenechte se přejet, není to tak těžké - ročně zemře na Keňských silnicích asi 16 000 lidí.

Příroda

Safari i národní parky navštěvujte jedině se zkušeným průvodcem, který vám dá cenné rady a dohlédne na vás. Volně pohybující se zvířata nikdy nekrmte, nehlaďte a nerušte je hlasitými zvuky. Obzvlášť ostražití byste měli být před hrochy, lvy, nosorožci, slony, hady a krokodýly. Pozor však dávejte i na pijavice, klíšťata a komáry, na které platí jen silný repelent a dlouhé nohavice a rukávy.

Aktuální informace o bezpečnostní situaci v Keni vám poskytne Ministerstvo zahraničních věcí. Před cestou do Keni doporučujeme registraci do databáze DROZD, která usnadní v případě nouze zajištění potřebné pomoci.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce