Keňa od 29 869 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Keni – safari, jezera i krásné pláže

Tipy na aktivity v Keni – safari, jezera i krásné pláže

Pokud plánujete cestu do Keni, určitě vás bude zajímat inspirace pro aktivity, které se zde dají provozovat, a místa, která stojí za to navštívit. V této zemi je vždy co dělat a co objevovat. Pojďte se seznámit s dobrými radami ohledně plánování typických výletů na safari nebo poznat krásy, které Keňa nabízí a o kterých příliš turistů neví.

Safari a národní parky

Když se řekne Keňa, většinu lidí obvykle napadne typická africká příroda, ve které se procházejí zebry, žirafy, sloni, nosorožci, hroši, lvi, gepardi a další pro nás exotická zvířata. Jejich pozorování a focení je jedním z nejčastějších důvodů k návštěvě této země. Jen málo jiných míst na světě vám umožní se k volně žijícím druhům dostat takto blízko. Se zajištěním cesty i ukázáním zajímavých míst vám pomůže místní průvodce. Na safari se můžete vydat i po vlastní ose, pokud si zajistíte auto, přespání a další nezbytnosti. Přesto bývají organizované výlety s průvodci při dobrém smlouvání levnější, komfortnější a méně riskantní.

Mezi nejznámější safari a národní parky patří Masai Maru, kam vás většina průvodců ochotně vezme. Ačkoliv je tento park častým cílem turistů, není rozhodně díky velké rozloze přelidněný. Cena je kvůli popularitě vyšší ve srovnání s jinými přírodními rezervacemi, zato jen na málo jiných místech uvidíte tak velké množství a tolik různých druhů afrických zvířat i rostlin. Druhým místem, s největším množstvím fauny a flory, je Laikipia. Za zmínku také stojí park Amboseli. Ten je oblíbený zejména u fotografů, protože umožňuje pořizovat nádherné snímky afrických zvířat s typickou horou Kilimandžáro v pozadí.

Národní park Tsavo, rozlohou největší v celé Keni, je plný říčních zátok a oáz. Láká mnoho turistů zejména při cestě za živočichy žijícími poblíž vody, jako jsou krokodýli nebo hroši. Místní Galana je jedna z mála afrických řek, která nikdy nevysychá. Park Tsavo je typický také svou rudou zeminou, která do červena zbarvuje i zde žijící slony, jež ji na sebe házejí. Další unikátností je nejdelší lávový pramen na světě, Yatta Plateau, protékající tímto národním parkem.

Pláže

Na rozdíl od safari a národních parků, jež jsou pro Keňu typické, jen málo lidí ví o opravdu nádherné nabídce pláží. Po dlouhém cestování mezi zajímavostmi si určitě rádi odpočinete na pobřeží. Pláže jsou zde čisté, s dobrým a pozvolným přístupem do vody a plné bílého písku. Vysoké teploty každého lákají strávit nějaký čas na pobřeží a užít si příjemné koupání, potápění i další vodní radovánky. Za nimi vyrazte do Mombasy. Najdete zde tři nejkrásnější pláže. Nyali Beach nabízí skvělé zázemí a bohatou infrastrukturu v podobě blízkých hotelů, stánků se suvenýry a plážovými bary. Naopak klid a málo turistů najdete na Shelly Beach. Ideálním kompromisem těchto dvou lokalit je Diani Beach.

Treky a jezera

Keňa je místo jako stvořené pro treky a cestování krajinou. Mnoho turistů sem vyráží právě za tímto zážitkem. Je ale třeba myslet na to, že místní krajina není stále v některých místech přizpůsobená turismu. Na jednu stranu tím získáte skvělý autentický zážitek z divoké přírody, na druhou stranu může být cesta poněkud náročnější. Pokud nejste zvyklí na pěší pohyb, budou pro vás vhodné především výlety podél jezer. Těch najdete v Keni překvapivě velké množství.

Jako první je třeba zmínit Lake Victoria, což je druhé největší jezero na světě. Nachází se na hranicích s Ugandou a Tanzánií. Za vidění stojí ale také další vodní plochy, jako je Lake Turkana táhnoucí se od hranic s Etiopií do údolí Suguta. Lake Turkana je největší čistě keňské jezero. Kolem Lake Naivasha jsou pak nejen skvělé podmínky k trekingu, ale i pro cyklistické dobrodružství. Nedaleký Mount Longonot zase umožňuje podniknout zajímavý pěší výlet na vulkanickou kalderu.

Hledáte-li naopak náročnější treking a patříte-li mezi cestovatele, kteří se nebojí obtížnější cesty a kteří mají dobrou fyzickou kondici, vyzkoušejte výstup na Mount Kenyu, jež patří mezi celosvětově nejvyhledávanější treky. S výškou 5 199 m se jedná o druhou nejvyšší horu Afriky. Pro její zdolání nemusíte být profesionální horolezci. Výstup probíhá po turistických stezkách, přesto je náročný a zabere kolem pěti dní. Dobré je se vypravit s průvodcem. Nezapomeňte také na dostatečné zásoby pro výstup i na zimní vybavení. Jestliže se rozhodnete na Mount Kenyu vypravit, můžete si výstroj půjčit na místě za poplatek. Také lze využít služby nosičů nákladu. Výhled z vrcholu na vycházející slunce patří k nejkrásnějším podívaným na světě. Stejně zajímavá je však i cesta nahoru. S každým metrem se fascinujícím způsobem mění podnebí a s ním i okolní příroda.

Nakupování

Každý turista si chce z dovolené něco přivézt na památku sobě i svým kamarádům nebo členům rodiny. Zvláště když se jedná o exotickou a zajímavou destinaci, jako je Keňa. Drobné suvenýry vyráběné místními lidmi pořídíte v letoviscích i na pláži. Při návštěvě safari pak také můžete zakoupit ruční výrobky od místních kmenů. Jedná se o africké originální předměty, jež jsou kvalitní a velice povedené. Navíc jimi podpoříte domorodé obyvatele.

Za velkými obchody se pak musíte vydat do hlavního města Nairobi. Toto město také rozhodně stojí za prohlídku, do níž můžete nakupování zahrnout. Bohatý noční život nabízí možnost návštěvy různých barů a restaurací, ve kterých ochutnáte místní speciality. Samozřejmostí jsou nákupní centra ve výškových budovách a velkých komplexech. Určitě se vypravte také na tradiční keňský trh, který je zajímavým zážitkem. Ten však vyžaduje, stejně jaké jiné trhy v centru měst, poměrně rázný přístup, protože mnoho stánkařů se vám bude snažit až agresivně vnutit své zboží.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Který národní park v Keni je nejlepší?

Ahojda, který národní park v Keni je podle vás nejlepší? Kde vám to přišlo jako smysluplně využité peníze, kam byste se znova vrátili? Jestli Masai… Zobrazit více
anonym
anonym

Watamu - nejlepší pláže

V dubnu se chystáme do Watamu a Keňa je pro nás velkou neznámou. Jedeme do hotelu Temple Point Resort a přímo u něj jsou dvě menší soukromé pláže.… Zobrazit více
HonZAjs
HonZAjs

Keňa, kdo z vás byl na safari?

Ahoj, strašně mě začala lákat Keňa a safari. Líbila by se mi tam dovolená alespoň na 14 dní, nepotřebuji žádné luxusní ubytování, jde mi hlavně o… Zobrazit více
Adlerka
Adlerka

Někdo na safari 28. 1. 2020?

Zdravím, jestli je tu někdo se zájmem o krátké safari v termínu 28.1. – 29.1., neváhejte mi napsat. Jedná se o Tsavo East s návštěvou Taita Hills a… Zobrazit více
rbstaro
rbstaro

Keňa - zkušenosti a zážitky z cest

Máte někdo nějaké zážitky a zkušenosti z Keni?
Zde
Zde

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce