Madagaskar od 39 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost a očkování na Madagaskar – praktické rady

Bezpečnost a očkování na Madagaskar – praktické rady

Madagaskar je všeobecně považovaný za velmi bezpečnou turistickou destinaci, zvláště na venkově. Na Madagaskar nemusíte mít žádné povinné očkování, ale doporučuje se cestovatelské minimum. Hygienické podmínky jsou tu poměrně špatné a také lékařská péče není příliš na úrovni, proto se vyplatí zvýšená opatrnost.

Povinné očkování na Madagaskar

Pokud nevíte, jestli je nutné očkování na Madagaskar, odpověď zní ne. Bohužel je zde zvýšené riziko malárie a důrazně se doporučuje používat antimalarika. Pro jistotu je vhodné se chránit doporučenými vakcínami a mít s sebou očkovací průkaz. Doporučené jsou vakcíny proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.

Zkontrolujte si, zda máte platné očkování proti tetanu (přeočkovává se po 15 letech). Pokud přijíždíte ze zemí, kde se vyskytuje žlutá zimnice, musíte být naočkovaní a mít s sebou mezinárodní očkovací průkaz.

Na Madagaskaru tak můžete pobývat bez preventivního očkování, ale doporučuje se být naočkovaný základními cestovatelskými vakcínami, které vám mohou ušetřit spoustu problémů a starostí. Úroveň lékařské péče je zde poměrně dost špatná a dostupná pouze ve městech. Přiměřenou lékařskou péči dostanete jen v hlavním městě v drahých klinikách.

Naopak místní lékárny jsou docela dobře vybavené. Téměř vždy je vyžadována platba v hotovosti a předem. V případě závážnějšího úrazu nebo onemocnění se doporučuje odjet do JAR nebo na Réunion, pokud je to jen trochu možné.

Hygiena a lékařská péče

 • Jako obvykle se vyplatí mít vybavenou cestovní lékárničku, ve které by neměly chybět náplasti, gel na dezinfekci rukou, repelent a léky proti průjmu, bolesti a nachlazení. Léky uchovejte v originálním obalu.
 • Voda na Madagaskaru není pitná a raději si s ní ani nečistěte zuby. U balené vody zkontrolujte uzávěr. Syrové ovoce a zeleninu omyjte nebo oloupejte a raději nekonzumujte led a zmrzlinu. U masa, mléčných výrobků a vajec dbejte na řádnou tepelnou úpravu.
 • Nezapomeňte na dobré cestovní pojištění a také na to, že potápění je považováno za adrenalinový sport a je potřeba zvláštní pojištění.

Bezpečnost na Madagaskaru a praktické rady

Madagaskar je velmi bezpečná země a zvláště na venkově vám téměř nic nehrozí, pokud se budete držet doporučení průvodců. Některá místa na ostrově nejsou turistům přístupná. Ve městech se můžete setkat s drobnou kriminalitou především v podobě kapsářství. Nepříjemnostem se dá předejít, pokud budete dodržovat několik základních pravidel.

 • Pořiďte si kopie pasu, letenek a dalších dokladů a originály raději nechte v hotelovém trezoru.
 • Mějte u sebe vždy jen takovou hotovost, kterou potřebujete, ideálně v malých bankovkách. Uschovejte je v taštičkách a páscích, které lze ukrýt pod oblečení.
 • Nenoste výrazné draze vypadající šperky. Dávejte si pozor na fotoaparáty a kamery, i ve chvíli, kdy je používáte.
 • Za žádných okolností nenechávejte svá zavazadla bez dozoru a to ani na recepci v hotelu. Raději se přidejte do dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí – DROZD.

Další tipy:

 • Na koupání si raději pořiďte vhodnou obuv, řezná poranění od korálů jsou velmi bolestivá.
 • Dodržujte místa vymezená ke koupání a případné zákazy vstupu do vody kvůli možnému útoku žraloků.
 • Dbejte přísného zákazu fotit vojáky, policisty, vládní budovy, letiště nebo mosty.
 • Na Madagaskaru téměř nenarazíte na Wi-Fi a v noci tu nejde proud.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce