Cestovní doklady na Madagaskar

Cestovní doklady na Madagaskar

Plánujete objevovat krásy ostrova Madagaskar a váháte, jaké cestovní doklady jsou povinné? Vízum na Madagaskar občané ČR mít nemusejí, pokud délka pobytu nepřesáhne jeden měsíc. Pas na Madagaskar naopak musí mít každý svůj vlastní, tedy i děti. Myslete na to, že požadovaná platnost pasu je delší než obvykle.

Madagaskar vízum, pas a poplatky

Turistické vízum na Madagaskar není ve většině případů potřeba řešit. Při pobytu do 30 dnů ho dostanete za poplatek 25 EUR po příjezdu do země na letišti Ivato v Antananarivu nebo Fascéne na ostrově Nosy Be. Poplatek je možné uhradit i v dolarech nebo místní měně.

Pas na Madagaskar potřebuje každý svůj vlastní a to platí i pro děti do 15 let. Je přísně vyžadováno, aby byla platnost pasu delší než 6 měsíců od data odjezdu a bylo v něm dostatek místa pro vízum, které dostanete při příjezdu.

Při imigrační kontrole je nutné se prokázat zpáteční letenkou. Pak vyplníte formulář, kde je nutné uvést adresu hotelu nebo ubytování. Stačí uvést jméno prvního ubytování, ale je lepší mít hotel skutečně zarezervovaný a nevybrat jen náhodné jméno z internetu. Úředníci rezervaci občas ověřují. Fotografie k vízu nejsou potřeba, ale nic nezkazíte tím, když budete mít pár pasových fotografií v záloze.

V případě, že chcete strávit na Madagaskaru více času než jeden měsíc, musíte si o vízum zažádat dopředu. Jedná se o poměrně komplikovaný proces, protože ambasáda, která vydává občanům České republiky víza na Madagaskar, sídlí v Moskvě. Vyplatí se proto obrátit se na zprostředkovatele.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Důležité informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Pozor

Madagaskar se řadí mezi země, které přísně monitorují vývoz lokálních rostlin a zvířat. To se týká mušlí a korálů z pláží, minerálů a dokonce i skořápek od ptačích vajec. Pokud chcete tyto věci vyvézt, musíte mít zvláštní povolení od ministerstva zemědělství. V případě, že si suvenýry zakoupíte, je nutné mít doklad. Jediná výjimka platí pro lokální koření, pokud se jedná o malé množství.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce