Martinik od 43 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity na Martiniku – pralesy, sopečné hory a krásné pláže

Tipy na aktivity na Martiniku – pralesy, sopečné hory a krásné pláže

Martinik je místem s krásnými plážemi a zelenými deštnými lesy, nebezpečnými sopečnými horami a zajímavou historií, nabízející množství různorodých aktivit. Mapu se všemi zajímavými místy seženete v hotelu nebo turistických informacích.

Pláže

Jedním z hlavních lákadel Martiniku jsou dlouhé písčité pláže lemované palmami s průzračnou vodou. Tady je výběr těch nejlepších.

Les Salines ležící na jihu ostrova je veliká oblíbená pláž se zlatým pískem, palmovým hájem a nedaleko ležícím solným jezerem. Pozor na jedovaté stromy mancinella.

Pláž Anse Ceron najdete na severu země nedaleko městečka Saint-Pierre.Tato úchvatná pláž s černým pískem je obklopena skálami a divokým lesem.

Grand Anse je krásná pláž s bílým pískem a klidnou vodou, kde často kotví plachetnice a rybářské čluny.

Outdoorové aktivity

Přestože je Martinik poměrně malý ostrov, najdete tu přes 180 km značených turistických tras. Představíme vám několik z nich.

Nejvyšší horou ostrova je sopka Mount Peleé (1 397 m n. m.). Nejoblíbenější z několika cest na vrchol je 7 km dlouhá okružní trasa L'Aileron Trail. Čekejte krásné výhledy, ale také náročný výstup.

Trasa z La Presqu’Île de la Caravelle vás povede přes pláně i mangrový les, kolem pobřežních útesů, tajných zátok a malých pláží. Celý delší okruh trvá přibližně 4 hodiny, ten kratší stihnete za 1,5 hodiny.

Trek vedoucí k vodopádům Didier není značený a trvá 2 hodiny tam a zpět.

Další zajímavé trasy najdete v sopečném pohoří s deštným lesem Pitons Du Carbet v severní části ostrova.

Nejlepším místem pro surfování je poloostrov La Caravelle a celé jihozápadní pobřeží. Několik surfařských škol zde nabízí lekce za cenu kolem 25 €. Sezóna je od listopadu do března.

Dobré podmínky pro kitesurfing nabízí jihozápadní pobřeží, konkrétně pláže Anse Michel a Pointe Faula nedaleko města Le Vauculin.

Šnorchlování si užijete u městečka Saint-Anne a podél pláže Grand Anse.

Na severním pobřeží leží na černém písčitém dně vraky několika lodí a je oblíbeným místem pro potápění. Za korálovými útesy vyrazte na jih ostrova. Podvodní jeskyni najdete v zátoce Diamond Rock.

Parky

Martinique Regional Nature Park se rozkládá na více než polovině ostrova. Najdete tu sopečné pohoří, deštný prales, vodopády, poloostrov Caravelle, krásné pláže a jezero Salines, kde hnízní množství stěhovavých ptáků.

Zahrady Domaine d'Émeraude leží nedaleko městečka Le Morne-Rouge. Při procházce parkem uvidíte vzácné a endemické druhy rostlin.

Jardin de Balata je soukromá botanická zahrada ve městě Fort-de-France, kde uvidíte více než 3000 tropických rostlin. Vstupné je 14 €.

Památky a zajímavá místa

Pevnost St-Louis byla postavena v 17. století a dnes slouží jako námořní základna. Prohlídka této monumentální stavby trvá hodinu a stojí 8 €.

Projděte si ruiny města St-Pierre, které bylo v roce 1902 zničeno při výbuchu sopky. Nejpůsobivější jsou pozůstatky budovy divadla z 18. století.

Muzeum de Pagarie je místem, kde se narodila první manželka Napoleona Bonaparte, Marie Josèphe Rose Tascher de La Pagerie. V Krásném kamenném domku zde uvidíte její dětskou postel a jiné pamětihodnosti. Vstupné je 5 €.

Na poloostrově Caravelle si prohlédněte ruiny zámku Dubuc ze 17. století. Vstupné je 5€ a v ceně je i velmi dobrý audioprůvodce.

La Savane des esclaves je muzeum pod širým nebem, které připomíná více než 400 letou historii ostrova, život jeho původních obyvatel a období otrokářství. Vstupné je 12 €.

Kamenné sousoší Memorial l'Anse Caffard připomíná ztroskotání lodi přivážející otroky z Afriky, při němž mnoho z nich přišlo o život.

Habitation Clément je historická památka, zároveň se zde nachází muzeum moderního umění a palírna rumu ležící uprostřed překrásné zahrady. Vstupné je 13€, výstavy můžete navštívit zadarmo.

Park An Mao je místem, kde kdysi žili uprchlí otroci a jejich potomci. Při procházce parkem se dozvíte zajímavosti o kultuře Martiniku a jeho původních obyvatel.

Nakupování

Nejlepším místem pro nákupy je hlavní město Fort-de-France, kde kromě obchodních domů a luxusních butiků najdete také malé obchůdky a trhy nabízející místní výrobky a speciality.

Martinik je proslavený díky místnímu rumu, jehož výroba z cukrové třtiny zde má staletou tradici. Ceny začínají na 180 Kč za litr, dražší speciality najdete v obchodě Case à Rhum.

Oblíbené jsou také umělecké a rukodělné výrobky, keramika, proutěné košíky, porcelán, šperky i francouzská móda a parfémy, které zde seženete za zlomek ceny.

Při nakupování suvenýrů myslete na to, že vývoz korálů, želvích krunýřů a výrobků z nich je nelegální.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce