Mauricius od 29 189 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost a očkování na Mauriciu – praktické rady

Bezpečnost a očkování na Mauriciu – praktické rady

Mauricius je považovaný za jednu z nejbezpečnějších turistických destinací. Na Mauricius nemusíte mít žádné povinné očkování, ale doporučuje se cestovatelské minimum. Také hygiena je tu velmi dobrá, i když se samozřejmě vyplatí dodržovat základní hygienické návyky.

Povinné očkování na Mauricius

Pokud nevíte, jestli je nutné očkování na Mauricius, odpověď zní ne. Nevyskytuje se zde ani malárie. Vždycky je ale dobré se chránit doporučenými vakcínami a mít s sebou očkovací průkaz. Doporučené jsou vakcíny proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Zkontrolujte si, zda máte platné očkování proti tetanu (přeočkovává se po 15 letech). Pokud přijíždíte ze zemí, kde se vyskytuje žlutá zimnice, musíte být naočkovani a mít s sebou mezinárodní očkovací průkaz.

Na Mauriciu tak můžete pobývat bez preventivního očkování, ale doporučuje se být naočkovaný základními cestovatelskými vakcínami, které vám mohou ušetřit spoustu problémů a starostí. Úroveň lékařské péče je zde poměrně obstojná. Státní zdravotnická zařízení vám dají první pomoc zdarma. Bývají zde ale poměrně dlouhé čekací doby, a tak při vážnějších obtížích zamiřte raději do soukromé kliniky nebo nemocnice.

Bohužel jsou poměrně drahé a ne vždy je zde možné platit kartou. Návštěvu lékaře nebo nemocnice si musíte na místě zaplatit sami a po návratu do ČR řešit proplacení nákladů u zdravotní pojišťovny nebo poskytovatele cestovního pojištění. Většina hotelů má také uzavřené smlouvy s lékaři, kteří za vámi kdykoli přijedou.

Hygiena a lékařská péče

  • Jako obvykle se vyplatí mít vybavenou cestovní lékárničku, ve které by neměly chybět náplasti, gel na dezinfekci rukou, repelent a léky proti průjmu, bolesti a nachlazení. Léky uchovejte v originálním obalu.
  • Voda na Mauriciu by měla být nezávadná, ale doporučuje se pít vodu balenou, syrové ovoce a zeleninu umýt nebo oloupat a dávat si pozor na konzumaci ledu a zmrzliny.
  • Nezapomeňte na dobré cestovní pojištění a také na to, že potápění je považováno za adrenalinový sport a je potřeba zvláštní pojištění.

Bezpečnost na Mauriciu a praktické rady

Mauricius je velmi bezpečná země a zvláště v přímořských střediscích a turisticky vyhledávaných místech je situace absolutně bezproblémová. Nepříjemnostem se dá předejít, pokud budete dodržovat několik základních pravidel.

  • Pořiďte si kopie pasu, letenek a dalších dokladů a originály raději nechte v hotelovém trezoru.
  • Mějte u sebe vždy jen takovou hotovost, kterou potřebujete, ideálně v malých bankovkách. Uschovejte je v taštičkách a páscích, které lze ukrýt pod oblečení.
  • Nenoste výrazné draze vypadající šperky. Dávejte si pozor na fotoaparáty a kamery, i ve chvíli, kdy je používáte.
  • Za žádných okolností nenechávejte svá zavazadla bez dozoru a to ani na recepci v hotelu. Raději se přidejte do dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí – DROZD.

Další tipy

  • Na koupání si raději pořiďte vhodnou obuv, řezná poranění od korálů jsou velmi bolestivá.
  • Dodržujte místa vymezená ke koupání a případné zákazy vstupu do vody kvůli silným proudům.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Kdy jet na Mauricius

Kdy je prosím nejvhodnější doba kdy letět na Mauricius? Dají se teď sehnat levné zájezdy? Chceme letět na začátku září, nebude tam nějaká sezóna… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce