Mauricius od 29 189 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady na Mauricius

Cestovní doklady na Mauricius

Chystáte se na exotickou dovolenou na ostrov Mauricius a nevíte, jaké cestovní doklady potřebujete? Vízum na Mauricius občané ČR nepotřebují. Pas na Mauricius naopak musí mít každý svůj vlastní. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost pasu.

Mauricius vízum, pas a finance

Vízum na Mauricius nepotřebujete v případě, že vaše dovolená nebude trvat déle než tři měsíce. Podle platných předpisů musí mít každý, kdo cestuje za hranice, svůj vlastní průkaz totožnosti. Pas na Mauricius tak potřebují nejen dospělí, ale i děti do 15 let. Při imigrační kontrole bývá často vyžadováno předložení zpáteční letenky a rezervace ubytování. Proto mějte tyto doklady raději vytištěné u sebe. Naopak prokazovat dostatek finančních prostředků při příjezdu většinou nemusíte. Zvláště pokud cestujete s cestovní kanceláří v rámci organizovaného zájezdu.

Téměř všichni přijíždějí na Mauricius letecky. Při příletu tak musíte vyplnit imigrační kartu, kterou při kontrole předložíte spolu s pasem. Při odletu se celý proces opakuje. Na kartě je nezbytné vyplnit název hotelu, ve kterém budete ubytováni. Ubytovací zařízení mají totiž za své hosty přihlašovací povinnost. Pak už jen dostanete razítko do pasu, jehož platnost musí být minimálně 90 dní od data vstupu do země.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Pozor

Mauricius se řadí mezi země, které přísně hlídají vývoz místní fauny a flóry. To se vztahuje i na mušle a korály, které vyplavilo moře. Suvenýry z pláže proto raději nesbírejte a nevozte si je domů. Hrozí za to vysoké pokuty.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Občanský průkaz nebo pas - Mauricius

Hezký den, mám jednu otázku. Budu na vedlejším ostrově Reunion a odtamtud bych chtěl letět zpět do Čr s přestupem na Mauriciu a zajímalo by mně… Zobrazit více
Raketový_skunk
Raketový_skunk

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce