Mauricius od 27 745 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity – rozmanité pláže, památky i šnorchlování

Tipy na aktivity – rozmanité pláže, památky i šnorchlování

Chystáte se strávit dovolenou v tomto tropickém ráji? Čtěte dál a dozvíte se, kam vyrazit na pláž a za šnorchlováním, kde si můžete zahrát golf nebo navštívit přírodní krásy národních parků.

Pláže

Mauricius, tropický ostrov s bělostnými plážemi obklopený průzračnými vodami Indického oceánu a korálovými útesy, láká návštěvníky z celého světa.

Pláž Belle Mare, ležící na východním pobřeží, je dlouhý pruh zářivého jemného písku lemovaný borovicovými stromy. O víkendech pláž rádi navštěvují místní, během týdne je zde ale klid a můžete si dosyta užít plavání, potápění nebo třeba windsurfing.

Pláž Mont Choisy je 3 km dlouhá veřejná písčitá pláž na severní straně ostrova, kde si můžete vyzkoušet různé vodní a plážové sporty. Čeká vás potápění, vodní lyže, windsurfing nebo volejbalové a fotbalové hřiště. Na pláž jezdí autobus z Port Louis, Grand Baise a okolních vesnic.

Ile aux Cerfs je oblíbený ostrůvek, který leží hned u východního pobřeží. Je lehce dostupný lodí. Ostrov lemuje krásná písčitá pláž a místní zde nabízejí romantické plavby na lodi nebo třeba parasailing. Na ostrově najdete také několik restaurací, takže zde bez problémů můžete strávit celý den.

Šnorchlování

Obklopený korálovými útesy a s více než 400 druhy mořských živočichů, je Mauricius také populárním místem pro šnorchlování. Svět pod hladinou můžete obdivovat přímo z pláží nebo z lodi. Výlet se šnorchlováním, pozorováním delfínů a svačinou vyjde asi na 1 000 Kč. Nejlepším obdobím pro šnorchlování jsou měsíce od října do ledna, kdy teplota vody dosahuje 28 °C. Více informací naleznete zde.

Pokud se chcete potápět jen ze břehu, doporučujeme navštívit pláže Trou aux Biches a Pereybere na severním pobřeží nebo Flic en Flac na západním pobřeží. Nejlepším místem pro pozorování podvodního života je určitě chráněná oblast Blue bay marine park, kam se můžete vydat na lodi.

Národní parky a rezervace

Národní park Bras D’Eau leží na severovýchodě ostrova. Pokud chcete vyrazit na trek nebo za pozorováním ptactva, jste na správném místě. Turistická trasa Bras D’eau Loop měří 5,5 km a vede lesem od návštěvnického centra, podél několika jezírek až na místní pláž a zpět. V parku nejsou žádné obchody, takže vodu a svačinu s sebou.

Národní park Islets se rozkládá na 8 malých ostrovech. Největší z nich, ostrov Ile D'Ambre, je oblíbeným místem na výlety. Kromě procházek borovicovými a palmovými háji, si můžete užít také místní pláže nebo si půjčit kajak a prozkoumat okolní zátoky.

Uprostřed hornaté krajiny na jihozápadě ostrova leží nejkrásnější místní národní park, Black River Gorges. V parku o rozloze 67 km2 najdete působivé kaskádové vodopády Tamarin, vodopád Alexandra nebo vyhlídku Gorges Viewpoint, odkud uvidíte zelené kopce táhnoucí se až k Indickému oceánu. Parkem vede několik turistických tras, oblíbená je třeba náročná trasa Macchabée Trail s krásnými výhledy.

Přírodní rezervace Île aux Aigrettes je malý korálový ostrov nedaleko zátoky Mahebourg a je lehce dostupný lodí. Na ostrově máte možnost vidět endemické druhy rostlin a živočichů, včetně ohroženého růžového holuba. Vstupné je 520 Kč pro dospělého.

Přírodní park Vallée des Couleurs je proslavený především jako oblast, kde je země zbarvená do mnoha neobvyklých barev. V parku si kromě pěších výletů užijete zipline, projížďku na čtyřkolkách nebo návštěvu jednoho z mnoha místních vodopádů. Pod vodopádem Chamouze si můžete i zaplavat. Vstupné do parku je 200 Kč pro dospělého.

Golf

Mauricius láká také milovníky golfu, na které zde čeká několik skvělých golfových hřišť od 9jamkových po 18jamková. Většina hřišť patří k hotelu, přístup na hřiště bývá většinou v ceně ubytování. Jedním z nejlepších je klub Anahita ležící na východě ostrova při pobřeží Indického oceánu. Klub Heritage s 18 jamkami leží na jihu ostrova. Na hráče tu čeká kromě krásné kopcovité krajiny také několik překážek, včetně dvou řek. Jedinečným zážitkem je hra na mistrovském hřišti na ostrově Ile aux Cerfs.

Památky

Koloniální palác Eureka byl postaven v roce 1830 v hlavním městě a sloužil jako sídlo pro francouzské a britské šlechtice. Od rekonstrukce v roce 1986 je přístupný veřejnosti. Návštěva interiéru s původním nábytkem, dobovými fotografiemi a okolních zahrad s vodopády vyjde na 250 Kč.

Ve městě Mapou najdete palác Château Labourdonnais, postavený v koloniálním stylu v roce 1856. Dalších 150 let sloužil jako sídlo rodiny Wiehe a dnes je důležitou kulturní památkou. K domu patří také rozlehlé zahrady a restaurace.

Aapravasi Ghat je komplex budov v hlavním městě, který v době kolonialismu sloužil jako tábor pro dovážené indické dělníky, kteří byli dále posíláni pracovat na plantáže v britských koloniích. Mezi lety 1850 a 1923 tudy prošlo téměř půl milionu lidí.

Na kopci ve městě Port Louis stojí britská vojenská pevnost Fort Adelaide postavená v letech 1830–1840. Obranné hradby pevnosti nabízejí nejlepší panoramatický výhled na město.

Dům Saint Aubin postavený v roce 1819 je koloniální budova na jihu ostrova obklopená tropickou zahradou a plantážemi s cukrovou třtinou, ze které se v malé místní manufaktuře vyrábí výborný rum.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce