Mexiko od 21 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak na víza do Mexika pro turistiku i práci

Jak na víza do Mexika pro turistiku i práci

Pro občany České republiky platí do Mexika bezvízový styk až na půl roku. I tak je potřeba si některé dokumenty ohlídat, abyste neplatili zbytečné pokuty. Co čekat a na co si dát pozor?

Pro pobyt ve Spojených státech mexických platí několik základních režimů. Na dobu pobytu nepřesahující 180 dnů nepotřebujete vyřizovat víza. Za tuto dobu můžete poznat Mexiko křížem krážem.

Co budete potřebovat

 • Pas s platností nejméně šest měsíců po odjezdu z Mexika.
 • Vyplněnou průvodku FMT, kterou dostanete v letadle nebo na hranicích.
 • Cca 300,- mexických pesos (20 USD) na turistickou taxu. Často je součástí ceny letenky.
 • Pro jistotu doporučujeme, abyste byli připraveni prokázat se při příletu zpáteční letenkou, nebo potvrzením o dostatečné hotovosti na její nákup. I když se tak většinou neděje, celníci to mohou požadovat.

Průvodka FMT

má dvě části - příjezdovou a výjezdní. Tu první si celníci nechávají při vašem příjezdu, druhou musíte předložit při odjezdu. Slouží mimo jiné ke kontrole délky vašeho pobytu. Za její ztrátu se počítá pokuta dalších 20 USD a bez jejího uhrazení vás nepustí ze země. Průvodku dostanete při každém vstupu do země, to znamená, že pokud se z Mexika vydáte na výlet například do Guatemaly, při návratu dostanete novou doložku a tedy i prodloužení víza. Pokaždé ale musíte zaplatit turistickou taxu.

Na co si dát pozor

 • Požadujte razítko do pasu při příjezdu do Mexika, a to i když úředník mávne rukou, že to není potřeba. Při odjezdu vás bez razítka může čekat pokuta.
 • Pokutu budete muset zaplatit i v případě překročení délky pobytu vyznačené na výjezdní části vaší průvodky FMT. Trvejte proto na zaznamenání celé doby vašeho plánovaného pobytu do průvodky a datum si zkontrolujte. Výše pokuty záleží na délce překročení pobytu, pohybuje se ale od 55 do 500 USD!
 • Schovejte si potvrzení o zaplacení turistické taxy, pokud není součástí ceny vaší zpáteční letenky. Pokud při odjezdu ze země nebudete schopni prokázat úhradu poplatku, budete ho platit znova.

Do Mexika za prací

Na mexické ambasádě můžete zažádat o pracovní i studijní víza a vízum dočasného rezidenta pro délku pobytu od 180 dnů do 4 let. Vyřízení pracovního víza není jednoduché a může trvat i rok. Nejjednodušší je, pokud vám s vyřízením pracovního povolení pomůže spolehlivý zaměstnavatel v Mexiku.

Připravte si:

 • žádost s popisem zaměstnavatele, pozice, platu i odůvodněním vaší práce;
 • potvrzení o trvalé adrese v Mexiku;
 • oficiální překlad rodného listu do španělštiny;
 • úředně potvrzený oficiální překlad dokladu o vzdělání;
 • cestovní pas;
 • cca 2 300 mexických pesos (120 USD) na poplatek.

I tak po vás úředníci zřejmě budou požadovat další dokumenty ohledně společnosti, pro kterou jedete pracovat. Počítejte s tím, že i přes doložení veškerých požadovaných dokumentů a potvrzení vám může být žádost zamítnuta bez udání důvodu.

Velvyslanectví Spojených států mexických

V Jirchářích 151/10, 110 00 Praha 1
www: embamex.sre.gob.mx/republicacheca/index.php

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce