Dovolená v Mexiku 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Mexiko
Grand Bahia Principe Tulum
80% Velmi dobrý
28 recenzí28800100
All inclusive 14 dní
Letecky

Levná dovolená v Mexiku

Spojené státy mexické se nachází v jižní části kontinentu Severní Ameriky. Na severu země sdílí s USA nejstřeženější hranici na světě, která je dlouhá 3 141 km. Na jihu sousedí Mexiko s Belize a Guatemalou. Turisty každoročně přitahuje poloostrov Yucatán, který je lemován překrásnými bílými plážemi a jeskynními jezery určenými k potápění. Častým cílem zájezdů je zřícenina mayského města Chichen Itza, která patří k novodobým sedmi divům světa. Při cestě do Mexika si nenechte ujít návštěvu v jednom z národních parků, jakým je například Copper Canyon s dominantními útesy a jeskyněmi.

Hlavním městem státu je Mexico City, které se nachází ve vnitrozemí a žije v něm přes 8 miliónů obyvatel. Národní měnou je mexické peso (MXN) a úředním jazykem je španělština. Teplé klima je vhodné pro celoroční dovolenou u písčitých pláží Pacifiku. V Mexiku jsou po celý rok konstantní teploty, které se pohybují okolo 30 oC. Jen o trochu méně jsou příjemně teplé pobřežní vody. Cestování po Mexiku je nejlevnější autobusovou dopravou, ovšem zvolit můžete i taxi, vlak nebo loď.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Mexika?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Mexika od Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Mexika?

Ceny začínají na 28 090 Kč, nejdražší zájezd stojí 143 030 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je do Mexika doprava letecky (z Prahy, z Vídně).

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely v Mexiku jsou podle cestovatelů tyto: Viva Wyndham Maya, BlueBay Grand Esmeralda, Grand Bahia Principe Tulum, Allegro Playacar, Dos Playas Hotel Cancun.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Mexika?

Na dobu pobytu nepřesahující 180 dnů nepotřebujete vyřizovat víza. Postačí vám platný cestovní pas s platností nejméně šest měsíců po odjezdu z Mexika. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je mexické peso. Vyměnit můžete přivezené dolary, ale i eura. Bankomaty najdete i v menších městečkách, většinou na náměstí. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Mexika očkování?

Do Mexika není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Mexiku?

Úředním jazykem je španělština. V hotelích, letištích a ve větších zařízeních pro turisty je možné se domluvit také angličtinou.

Jaké zásuvky jsou v Mexiku?

Elektrické zásuvky jsou shodné s těmi ve Spojených státech amerických či Kanadě. Budete tedy potřebovat adaptér. Ten je možné v lepších hotelech získat na recepci.

Prohlédněte si destinace v Mexiku