Réunion od 51 336 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím a jak platit na Réunionu

Čím a jak platit na Réunionu

Láká vás krása exotického Réunionu, ale nevíte, jak je na tom vulkanický ostrov s měnou a placením? Přichystali jsme pro vás aktuální informace, které by vám před odletem rozhodně neměly uniknout.

Měna na Réunionu

Víte, že tento vulkanický ostrov leží v Indickém oceánu a svým návštěvníkům nabízí překrásnou faunu i flóru, ale zároveň tápete, jaká měna na Réunionu aktuálně platí? Protože se jedná o francouzské území, mezinárodní měnou Réunionu je euro. Na ostrově kolují mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centů a 1 a 2 EUR. Bankovky mají hodnotu 5, 10, 50, 100, 200 a 500 EUR. Před odletem se vám vyplatí sledovat aktuální kurz eura.

Bankomaty a platby kartou

Bankomaty najdete ve všech větších městech a také na letišti Roland-Garros. Je dobré mít u sebe neustále dostatek hotovosti, protože při platbě nižších částek některé podniky platby kartou neakceptují. Platit můžete běžnými debetními kartami Visa, MasterCard, Diner´s, Eurocard a American Express.

Cena potravin na Réunionu

Ceny na Réunionu se dají srovnat s cenami ve Francii. Balená voda stojí kolem 1,5 EUR, bageta asi 1 EUR a bochník chleba 1,70 EUR.Ceny jídla v restauracích se pohybují kolem 10 EUR za menu, u stánku se většinou slušně najíte za cenu 6 – 8 EUR. Při návštěvě trhu můžete zkusit usmlouvat nižší cenu. V obchodech ale platí fixní částky, o které se nesmlouvá.

Ceny ubytování

Ušetřit můžete díky ubytování v hostelu, za který dáte přibližně 40 EUR za noc. Hotel se 3 hvězdičkami stojí dvojnásobek a pětihvězdičkové hotely si účtují kolem 375 EUR za přespání.

Ceny pohonných hmot

Pokud byste si chtěli půjčit na Réunionu automobil, počítejte s cenou benzínu 1 – 1,50 EUR/1 litr. 1 litr nafty natankujete zhruba za 1 EUR.

Ceny piva a cigaret

Navštívíte-li některý z místních podniků, litr domácího piva si vychutnáte za 0,50 EUR a za třetinkovou lahev dovezeného piva zaplatíte necelá 4 eura. Jestliže si domácí pivo koupíte v obchodě, bude vás stát asi 1,30 EUR. Lahev dovezeného piva pak vychází na 1,80 EUR. Balíček cigaret si pořídíte za 6 – 7,50 EUR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce