Réunion dovolená 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Francouzský ostrov Réunion

Réunion je francouzským zámořským departmentem nacházejícím se v souostroví Maskarény, které se rozprostírá východně od Madagaskaru. Réunion je pod správou Francie od roku 1638. Na ostrově s celkovou rozlohou 2 512 km2 žije přes 800 tisíc obyvatel. Význam slova Réunion v překladu znamená „shledání". Ostrov je tak místem pro setkávání cestovatelů ze všech koutů světa. 

Hlavním městem francouzské kolonie je Saint Denis, který leží v severní části ostrova. Platidlem v Réunionu je stejně jako ve Francii euro (EUR). Domluvíte se zde francouzsky, réunionskou kreolštinou a také anglicky. Na ostrově panují po celý rok konstantní teploty od 22 °C po 34 °C. Nejvhodnější dobou pro dovolenou jsou podzimní a zimní měsíce, kdy na Réunionu vládne léto.

Réunion nabízí celou řadu turistických aktivit. Od bílých pláží omývaných teplým Indickým oceánem až po vychutnávání tradičních francouzských specialit. K vyhledávaným atrakcím patří zájezdy do tamní panenské přírody. Réunion byl vytvořen vulkanickou činností, proto zde nalezneme sopečná pohoří s deštnými pralesy, čirými vodopády a lagunami. Nejvyšší vrchol Piton des Neiges s 3 069 m. n. m. je ideálním místem pro trekkingové výšlapy.