Réunion od 51 336 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování na Réunion a bezpečnostní situace

Očkování na Réunion a bezpečnostní situace

Před cestou na Réunion nemusíte podstupovat žádná povinná očkování. Přesto je vhodné navštívit očkovací centrum, ve kterém vám doporučí vakcinace, které vás ochrání proti případným nákazám.

Očkování

Povinné očkování

žádné (pouze žlutá zimnice v případě příletu z endemické oblasti)

Doporučená očkování

žloutenka typu A – doporučuje se všem cestovatelům, kteří hodlají navštívit oblasti se sníženou úrovní hygieny.

žloutenka typu B – využijte ji, pokud plánujete delší pobyt v zemi.

břišní tyfus – vakcína proti břišnímu tyfu rozhodně není k zahození. Nakazit se můžete velmi snadno kontaminovanou vodou nebo jídlem, a to hlavně v odlehlých oblastech.

Dále si před cestou ověřte platnost rutinních očkování proti tetanu, spalničkám, příušnicím a záškrtu.

Přesto, že se na Réunionu nevyskytuje malárie a virová infekce chikungunya byla naštěstí vymýcena, je tu velké množství komárů, kteří mohou být přenašeči různých onemocnění. Proto si do kufru raději přibalte tropický repelent a večer noste oblečení s dlouhými rukávy.

Zdravotní rizika na Réunionu

Koupání – velkým rizikem jsou silné podmořské a odlivové proudy. Kolem ostrova se navíc nachází velké množství žraloků včetně žraloka bílého. Nikdy se nechoďte koupat sami a v případě velkých vln si jděte zaplavat do bazénu. Do vody noste boty, které vás ochrání před ostrými korály a jedovatými živočichy.

Úpal a úžeh – na Réunionu se můžete snadno spálit. Proto se doporučuje nosit pokrývku hlavy a mazat se krémem s vysokým UV filtrem.

Bezpečnost na Réunionu

Kriminalita – celý ostrov Réunion je poměrně bezpečný a ke krádežím dochází jen velmi zřídka. Přesto je vhodné nenosit u sebe příliš velký obnos peněz, šperky a další cennosti. Stejně tak není dobré nechávat cenné věci v autě, na pokoji nebo na pláži. K cestovním dokladům, letenkám a dalším důležitým dokumentům si pro jistotu předem pořiďte kopie.

Sopečná činnost – v období cyklónů byste se měli návštěvě Réunionu vyhnout. Pokud se i přesto v tomto čase na ostrov vydáte, počítejte s možností erupce sopky Piton de la Fournaise. Jedná se o druhou nejaktivnější sopku světa, a tudíž představuje nebezpečí. O hrozbě erupce jsou však místní obyvatelé i návštěvníci ostrova informování s předstihem několika dnů až týdnů.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce