Čím a jak platit v Senegalu – měna, kurz a ceny

Čím a jak platit v Senegalu – měna, kurz a ceny

Exotický Senegal láká každým rokem stále více turistů. Pokud okouzlil i vás, poradíme vám, jakou měnu si s sebou vzít, kde si můžete směnit peníze a jak jsou na tom místní ceny.

Západoafrický frank

Místní měnou Senegalu je západoafrický frank s mezinárodní zkratkou CFA. Často se setkáte s psaným označením franc. Nejjednodušším způsobem, jak franky získat, je směnit je ještě před odletem. Protože se ale nejedná o častou měnu, připravte se na méně výhodný kurz. Zároveň si včas zkontrolujte, jaký má aktuálně západoafrický CFA frank kurz. Dlouhodobě si za 1 Kč pořídíte kolem 25 franků.

Směnárny, platby kartou a bankomaty

Pokud vám peníze v hotovosti dojdou, můžete v restauracích a hotelech platit kartou. Dobrým způsobem, jak vyměnit peníze, jsou letiště. Směna peněz na letišti ihned po příletu je navíc nejbezpečnější a nejlevnější možností, jak se k frankům dostat. S výběry peněz ale raději dopředu nepočítejte. Bankomaty jsou v Senegalu velmi vzácné a to i u samotných bank.

Ceny potravin v Senegalu

Ceny v Senegalu jsou závislé na druhu zboží. Koření a čerstvé ryby většinou koupíte podstatně levněji než u nás. Za kilo ryb na tržišti dáte přibližně 39 Kč. Ceny jídla jsou ale obecně srovnatelné s Českou republikou. 1 kg banánů stojí v průměru 31 Kč, kilo brambor 22 Kč a 1,5 l balené vody 17 Kč. Za jeden chod v levnější restauraci dáte kolem 110 Kč. Pokud si budete chtít zajít do restaurace střední kategorie na tříchodové menu, zaplatíte asi 400 Kč. Jestliže se vydáte na místní trhy, nebojte se smlouvat. V některých případech můžete získat zboží až o 90% levněji.

Cena ubytování v Senegalu

Ubytování v Senegalu je srovnatelné s Evropou. Za jednu noc v hostelu zaplatíte průměrně 490 Kč. Dvouhvězdičkový hotel stojí kolem 900 Kč a hotel s pěti hvězdami často i více než 3500 Kč.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Senegal

Ahoj cestovatelé, koukala jsem teď na nabídky do Senegalu. Nechávali jste se očkovat nějak více? Pravděpodobně si nechám dát pouze žloutenku A. Je… Zobrazit více
Jitka_V
Jitka_V

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce