Očkování do Senegalu a bezpečnost

Očkování do Senegalu a bezpečnost

Před cestou do Senegalu nemusíte absolvovat žádná povinná očkování. Rozhodně se vám ale vyplatí navštívit specialistu z očkovacího centra. Ten vám na základě oblasti, ve které se budete pohybovat, doporučí vhodná očkování.

Povinné očkování

Žádné (pouze žlutá zimnice v případě, že do Senegalu přilétáte z endemické oblasti).

Doporučená očkování

Žlutá zimnice – doporučuje se všem cestovatelům.

Žloutenka typu A – je vhodná pro všechny cestovatele. Vyskytuje se zejména v odlehlých oblastech se sníženou úrovní hygieny.

Žloutenka typu B – doporučuje se v případě delšího pobytu v zemi.

Břišní tyfus – nakazit se můžete v odlehlých oblastech kontaminovanou vodou nebo jídlem.

Meningokoková meningitida – doporučuje se v případě pobytu od prosince do června.

Malárie – vyskytuje se nejčastěji v období od června do listopadu. Kromě antimalarik je nezbytné používání tropických repelentů.

Vzteklina – přemýšlejte o ní tehdy, pokud se chystáte k pobytu v přírodě, kde může dojít k přímému kontaktu se zvířaty.

Dále je dobré ověřit si platnost rutinních očkování proti tetanu, spalničkám a záškrtu.

Zdravotní rizika v Senegalu

Průjmová onemocnění – abyste se vyhnuli nepříjemným zažívacím potížím, pijte pouze balenou nebo převařenou vodu a kupujte ovoce i zeleninu, které je možné zbavit slupky. Nezbytností je tepelná úprava veškerých potravin. Do lékárničky si pro jistotu přibalte i černé uhlí jako první pomoc.

Koupání – při koupání v oceánu buďte opatrní. Některé pláže v Senegalu totiž mají velmi silné spodní proudy.

Úpal a úžeh – omezte pobyt na přímém slunci. Když to se sluníčkem přeženete, hrozí vám spáleniny, dehydratace a žaludeční nevolnost. Dbejte na pitný režim, s sebou si vezměte opalovací krém s UV faktorem, pokrývku hlavy a sluneční brýle.

Bezpečnost v Senegalu

Separatisté – Senegal je poměrně bezpečnou zemí, ale na jihu v regionu Casamance a u hranic s Mali jsou známé separatistické tendence a nebezpečné situace. Podle některých zpráv jsou některé oblasti v těchto místech dokonce zaminované.

Kriminalita – přesto, že je v Senegalu nízká kriminalita, není vhodné vycházet ven s větším obnosem v peněžence.

V případě nebezpečí nebo dotazů na současnou situaci se obraťte na Velvyslanectví České republiky v Dakaru. Před cestou do Senegalu doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR registraci do aplikace DROZD, která pomůže občanům v případě nouze a urychlí pomoc během přírodních katastrof nebo sociálních nepokojů.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Očkování

Dobrý den. Letím 8/22 na týden do Senegalu s cestovkou do hotelu. Řeším očkování proti Žluté zimnici a Břišnímu tyfusu. Kdo tam byl...Byli jste… Zobrazit více
anonym
anonym

Senegal

Ahoj cestovatelé, koukala jsem teď na nabídky do Senegalu. Nechávali jste se očkovat nějak více? Pravděpodobně si nechám dát pouze žloutenku A. Je… Zobrazit více
Jitka_V
Jitka_V

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce