Seychely od 30 962 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost na Seychelách a očkování – aktuální informace

Bezpečnost na Seychelách a očkování – aktuální informace

Seychely jsou považovány za velmi bezpečnou turistickou destinaci. Očkování na Seychely není povinné, ale doporučuje se cestovatelské minimum. Také hygiena je tu v podstatě na evropské úrovni, i když se samozřejmě vyplatí dodržovat základní hygienické návyky.

Povinné očkování na Seychely

Pokud nevíte, jestli je nutné očkování na Seychely, odpověď je záporná. Vždycky je ale dobré se chránit doporučenými vakcínami a mít s sebou očkovací průkaz. Doporučené jsou vakcíny proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Zkontrolujte si, zda máte platné očkování proti tetanu (přeočkovává se po 15 letech). Pokud přijíždíte ze zemí, kde se vyskytuje žlutá zimnice, musíte být naočkovaní a mít s sebou mezinárodní očkovací průkaz.

Na Seychelách tak můžete pobývat bez preventivního očkování, ale doporučuje se být naočkovaný základními cestovatelskými vakcínami, které vám mohou ušetřit spoustu problémů a starostí. Úroveň lékařské péče je zde na evropské úrovni. Státní zdravotnická zařízení vám dají první pomoc zdarma. Cena za další ošetření bývá poměrně vysoká a na rozdíl od mnoha zemí je možné platit nejen hotovostí ale i kartou.

Návštěvu lékaře nebo nemocnice si musíte na místě zaplatit sami a po návratu do ČR řešit proplacení nákladů u zdravotní pojišťovny nebo poskytovatele cestovního pojištění. Nezapomeňte si proto od lékaře vyžádat lékařskou zprávu, na které musí být uvedená diagnóza, a veškeré doklady a účtenky.

Hygiena a lékařská péče

  • Jako obvykle se vyplatí mít vybavenou cestovní lékárničku, ve které by neměly chybět náplasti, gel na dezinfekci rukou, repelent a léky proti průjmu, bolesti a nachlazení. Léky uchovejte v originálním obalu.
  • Voda na Seychelách by měla být nezávadná, ale doporučuje se pít vodu balenou, syrové ovoce a zeleninu omýt nebo oloupat a dávat si pozor na konzumaci ledu a zmrzliny.
  • Nezapomeňte na dobré cestovní pojištění a také na to, že potápění je považováno za adrenalinový sport a je potřeba zvláštní pojištění.

Bezpečnost na Seychelách a praktické rady

Seychely jsou velmi bezpečná země a zvláště v přímořských střediscích a turisticky vyhledávaných místech je situace absolutně bezproblémová. Nepříjemnostem se dá předejít, pokud budete dodržovat několik základních pravidel.

  • Pořiďte si kopie pasu, letenek a dalších dokladů a originály raději nechte v hotelovém trezoru.
  • Mějte u sebe vždy jen takovou hotovost, kterou potřebujete, ideálně v malých bankovkách. Uschovejte je v taštičkách a páscích, které lze ukrýt pod oblečení.
  • Nenoste výrazné draze vypadající šperky. Dávejte si pozor na fotoaparáty a kamery, i ve chvíli, kdy je používáte.
  • Za žádných okolností nenechávejte svá zavazadla bez dozoru a to ani na recepci v hotelu. Raději se přidejte do dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí – DROZD.

Další tipy

  • Na koupání si raději pořiďte vhodnou obuv, řezná poranění od korálů jsou velmi bolestivá.
  • Na některých plážích se v písku vyskytují malé mušky zvané „sand flies“, které způsobují nepříjemné štípance. Na pláži proto raději seďte nebo ležte na osušce či dece, ideálně na lehátku.
  • Dodržujte místa vymezená ke koupání a respektujte případné zákazy vstupu do vody kvůli silným proudům.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce